Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό τι είναι; 

https://www.formula1.com/en/latest/article.watch-the-story-of-george-russells-dramatic-mercedes-debut-in-the-sakhir-gp.tyNBYhhMco1JQzAncuftA.html

Δεν ήξερε το μονοθέσιο, δεν ήταν στα μέτρα του στημένο και όμως τους "ρεζίλεψε" όλους.

EDIT

@Diinekis21 δεν κατάλαβα την ειρωνεία τον σαρκασμό στο κείμενο σου.. sorry :D

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, specre είπε

Αυτό τι είναι; 

https://www.formula1.com/en/latest/article.watch-the-story-of-george-russells-dramatic-mercedes-debut-in-the-sakhir-gp.tyNBYhhMco1JQzAncuftA.html

Δεν ήξερε το μονοθέσιο, δεν ήταν στα μέτρα του στημένο και όμως τους "ρεζίλεψε" όλους.

Ακριβώς αυτό! Που είναι λοιπόν το σαφές δείγμα ότι μπορεί να σταθεί σε μεγάλη ομάδα, κύριοι;

11 λεπτά πριν, specre είπε

@Diinekis21 δεν κατάλαβα την ειρωνεία στο κείμενο σου.. sorry :D

Σαρκασμός νομίζω @specre αλλά πρόσφατα μου είπαν και διαφορετικές έννοιες οπότε δεν είμαι σίγουρος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, eri77 είπε

τελικα εχει κανει καταπληκτικη δουλεια η Pirelli

Θέλω παραπάνω δεδομένα, αλλά από αυτό που είδαμε στο quali η Pirelli φάνηκε hitman (της Merc). 


O Ham έκανε λάθος και δε βελτίωσε στο τελευταίο του γύρο που ήταν 3 δέκατα (ακόμα) πιο γρήγορος (μέχρι το λάθος του). Οπότε δείχνει να έχει ταρίφα πάλι η Merc και o γκόουτ είναι ευχαριστημένος αφού αν υπάρχει αυτή η ταρίφα όλα είναι καλά.

Ξαναλέω θέλω παραπάνω δεδομένα και ελπίζω να μην έχει γίνει αυτό που υποθέταμε ότι θα γίνει.

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Θέλω παραπάνω δεδομένα, αλλά από αυτό που είδαμε στο quali η Pirelli φάνηκε hitman (της Merc). 


O Ham έκανε λάθος και δε βελτίωσε στο τελευταίο του γύρο που ήταν 3 δέκατα (ακόμα) πιο γρήγορος (μέχρι το λάθος του). Οπότε δείχνει να έχει ταρίφα πάλι η Merc και o γκόουτ είναι ευχαριστημένος αφού αν υπάρχει αυτή η ταρίφα όλα είναι καλά.

Ξαναλέω θέλω παραπάνω δεδομένα και ελπίζω να μην έχει γίνει αυτό που υποθέταμε ότι θα γίνει.

Δεν σού φτάνουν τα δεδομένα?? Όπως καλά είπες, αν δεν έκανε λάθος ο hamilton, θα είχε πάνω από 0,3 sec.. Πώς νομίζεις ότι τα βρήκε αυτά?? Από τής γελοίες αναβαθμίσεις πού έφεραν?? 

44 λεπτά πριν, Anubis13 είπε

Αλλαξαν τα ελαστικα? Απο που βρηκαν τοσο χρονο;

Ναι... Καλή ερώτηση 😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σε ποιον πλανήτη ζείτε και σας εκπλήσσει η απόδοση της Merc. Παράγκα. Λιούις θα λέτε και θα κλαίτε.

Εμείς όμως στη ρεδ μπουλ 🐮 τους έχουμε και με πεταμένα σε λάκκο από σερβικα εργοστάσια ελαστικά, αρκεί ο Κρίστιαν να συμμορφωθεί ή να πάρει μπούλο. Το δεύτερο κατά προτίμηση. Γελοίε Κρίστιαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eri77 είπε

Δεν σού φτάνουν τα δεδομένα?? Όπως καλά είπες, αν δεν έκανε λάθος ο hamilton, θα είχε πάνω από 0,3 sec.. Πώς νομίζεις ότι τα βρήκε αυτά?? Από τής γελοίες αναβαθμίσεις πού έφεραν?? 

Με δίκασες μαν μου! :D

Έτσι φαίνεται αλλά λέω να μην είμαι απόλυτος με τη μία, μιας και είχαν ένα μόνο practice session.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο σιγουρο (λεμε τωρα) ειναι οτι ο Μαξ δε θα εχει τη διαφορά απο τον Σερ που ειχε στην Αυστρια!
Τα υπολοιπα θα τα δουμε σημερα και αυριο παιδες!

Με τα μεχρι τωρα δεδομενα φαινεται οτι ειναι πιο γρηγορη η Μερσεντα.


Θα παιξει μεγαλο ρολο και η τακτικη που θα ακολουθησουν στον αγωνα sprint οι κορυφαιοι διοτι οποιοδηποτε ρισκο εκει, θα εχει αντικτυπο στον αγωνα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GoMaR είπε

αν μου ελεγαν οτι ο λατιφι δεν αγωνιζεται το 2021, θα το πιστευα.
Δεν τον εχω δει σχεδον καθολου ουτε εχει ακουστει, ουτε τον εχουν δειξει οι καμερες..

Συμφωνώ αλλά το bold δε νομίζω να  έχει πολύ σημασία.

Στην Αυστρία ποιας χρονιάς είχε περάσει ο Sainz όλο το grid (εκτός από τα top dogs) και δεν τον είχαμε δει σε ένα πλάνο;

Ή το Stroll interrupt meme από το Monaco φέτος; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το sprint race δηλαδή είναι: τρέχουν με την κατάταξη του χθεσινού qualy και όπως τερματίσουν έτσι θα ξεκινήσουν αύριο; Και οι πόντοι για τους 3 πρώτους (3-2-1). Υπάρχει κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το sprint race δηλαδή είναι: τρέχουν με την κατάταξη του χθεσινού qualy και όπως τερματίσουν έτσι θα ξεκινήσουν αύριο; Και οι πόντοι για τους 3 πρώτους (3-2-1). Υπάρχει κάτι άλλο;

Νομίζω ελεύθερη επιλογή ελαστικών για sprint και αγώνα αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...