Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, eri77 είπε

Ακριβως εδώ είναι πού μπερδεύεσαι. Βάζεις στο ίδιο επίπεδο τον verstappen με τον Hamilton. Μειώνεις τον έναν και ανεβάζεις τον άλλον (σκόπιμα κατά εμένα).. 

Δεν μπερδευομαι καθολου, ο καθενας εχει την γνωμη του. Εσυ απο οτι καταλαβαινω θεωρεις τον Max ανωτερο και αυτη η γνωμη ειναι σεβαστη. 
Καταλαβαινω ομως οτι αδυνατεις να σεβαστεις την γνωμη καποιου αλλου αν διαφερει απο την δικια σου και για αυτο μιλας για σκοπιμοτητες και μπερδεματα.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, eri77 είπε

Εμμμ.. Είπα και εγώ 😁😁😁.. Ένας φίλος πιο πάνω λέει ότι η Mercedes έφερε αναβαθμίσεις και έκλεισε το gap....Εντάξει, γέλασα λίγο 😂😂😂

Οχι αδερφε καλα τα ξερεις εσυ τα μονοθεσια δεν γίνονται γρηγοροτερα με αναβαθμισεις αλλα με μαγεια. Γελα οσο θες αλλα τοτε στην αγγλια ειχα ανεβασει ολες τις φωτος με τις αναβαθμισεις τις merc πανε βρεστο.

Μου φαινεται γρηγορα ξεχναμε τα 20 δευτερα που εριχνε ο max στον ham. Κατα 'λλα ναι η mercedes ηταν 1 δευτερολεπτο πιο γρηγορη ολη την σεζον μεχει τωρα

Επεξ/σία από george200-13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

Τελικά ο Γκασλί είναι καλό ή κακός οδηγός; Μήπως και ο Γκασλί και ο Αλμπον και ο Περεζ είναι καλοί οδηγοί και η RBR είναι ζόρικο μονοθέσιο στην οδήγηση, γεγονός που δίνει έξτρα κρέντιτ στον Μαξ;

Ο Μax δικαιουται οσο extra credit θελεις, ο τυπος ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.

Απλα μην θεωρουμε σαν benchmark για τις επιδοσεις της RedBull το πως τα παει ο Perez, ο οποιος κανει qualifying χρονους σαν τον .. Gasly που οδηγει ... Alpha Tauri.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, haHa είπε

Απλα μην θεωρουμε σαν benchmark για τις επιδοσεις της RedBull το πως τα παει ο Perez, ο οποιος κανει qualifying χρονους σαν τον .. Gasly που οδηγει ... Alpha Tauri.

Συμφωνώ. Και εδώ τι λέει ο Gasly (και για ένα "στοίχημα"):

"Gasly explains how impressive P5 in Hungary qualifying won him a Ferrari-related bet with team boss Tost"

https://www.formula1.com/en/latest/article.gasly-explains-how-impressive-p5-in-hungary-qualifying-won-him-a-ferrari.T1VmtIgc33dIZrrk4PzfC.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο ξεφτίλες στη μερσέντες. Ξεφτίλες. Εύχομαι να τους καεί ο κινητήρας και στους 2 ή ιδανικά να τρακάρει Μπομπότας με Κοτσίδα.  

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Πιτούλιας είπε

Εγώ το παραπάνω είναι που δεν μπορώ να καταλάβω. Τα δεδομένα σε Ιταλία, Πορτογαλία, Ισπανία και Αγγλία, δηλαδή περίπου το μισό των έως τώρα αγώνων, έδειξαν το αντίθετο. Πως μπορεί κάποιος με τόσο σιγουριά να γράψει -και να πιστεύει- ένα τέτοιο πράγμα σαν κι αυτό που έγραψες;

Δεν εδειξαν καθολου το αντιθετο.
Ενδεικτικο ειναι το παραδειγμα της Πορτογαλιας που αναφερεις σαν πιο γρηγορο μονοθεσιο την Mercedes, αλλα ο Verstappen εκανε πιο γρηγορο χρονο, ο οποιος σβηστηκε λογω γλιστρηματος του εκτος πιστας απο λαθος του.
Στην Ιταλια, κοντεψε να παρει pole ο πουθενας Perez(βγηκε 2ος για μολις 30 χιλιοστα), παρολο που σε μια στροφη εκανε λαθος και πηγε με τα τεσσερα.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Πόσο ξεφτίλες στη μερσέντες. Ξεφτίλες. Εύχομαι να τους καεί ο κινητήρας και στους 2 ή ιδανικά να τρακάρει Μπομπότας με Κοτσίδα.  

Μπα, καλοπιάνουν ο ένας τον άλλον, για να μείνει ο Μπομπότας στην merc :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

Επίσης το πόρισμα έλεγε ότι το πρωτάθλημα τελείωσε. Και με αυτό διαφωνούσα και είχα τονίσει ότι το πρωτάθλημα τελείωσε μόνο αν λέει αλήθεια ο Τότο, που όπως αποδείχτηκε δεν έλεγε.

Σωστος, το ειχες πει και το ειχαμε συζητησει:

  

Στις 29/6/2021 στις 10:49 ΠΜ, haHa είπε

Το στεναχωρο είναι οτι αν ισχυει οτι η Mercedes ψιλοσταματησε την εξέλιξη του μονοθεσιου, τοτε δεν θα δουμε πολλες αλλες μαχες μεσα στην πιστα μεταξυ των 2 κορυφαιων. 
Το θεμα δεν είναι ποσους βαθμούς διαφορα εχουν τωρα στο πρωτάθλημα, αλλα η δυναμικη των 2 μονοθεσιων και η ιδιαιτεροτητα του 2022 με τις πολλες αλλαγες και το οτι οι ομαδες θα σταματησουν νωρίτερα την εξέλιξη του φετινου μονοθεσιου. 
Ας ελπίσουμε οτι δεν ισχυει και πως πλησιασει ξανα η Μερσεντες την RB για να συνεχισουμε να βλεπουμε τις μάχες που βλεπαμε στην αρχη του πρωταθλήματος. 

 

  

Στις 29/6/2021 στις 12:07 ΜΜ, greenfan20 είπε

Να τονίσουμε το αν ισχύει. Το ότι λέει ο Βολφ ότι η εξέλιξη σταμάτησε δεν σημαίνει ότι όντως κάτι τέτοιο συμβαίνει. Ούτε φυσικά ότι θα παρατήσει τα πρωταθλήματα η Μερκ στο -18 και το -40.

 

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, εγω ειχα βιαστει να στεψω τον Μαξ πρωταθλητη φετος σε προηγουμενα ποστ μου βλεποντας οτι το gap μεγαλωνε με την Μερσεντα.

Βεβαια, αν θυμαμαι καλα, ειχα τονισει οτι ο Μαξ θα ειναι πρωταθλητης εκτος κι αν αρχισουν τα μαγειρεματα οι ιθυνοντες και ανατραπουν οι δυναμικες, πραγμα το οποιο εγινε απο ο,τι βλεπουμε.

Σε ο,τι αφορα την αυριανη εκκινηση, να ειμαστε σιγουροι οτι ΒΟΤ και Χαμ μαζι με Τοτο θα εχουν ηδη μελετησει πώς να μπλοκαρουν τον Μαξ αν κανει καλη εκκινηση και μια εκ των 2 Μερσεντα δεν ξεκινησει καλα.

Ευχομαι να ειναι πολυ προσεκτικος ο ΒΟΤ αν κατσει πλαι-πλαι με Μαξ γιατι ενδεχομενη συγκρουση θα φερει ακομα μεγαλυτερη γκρινια!

Βασικα, ψεματα, σαν θεατης θα ηθελα τζαρτζαρισματα και ενταση! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

Τελικά ο Γκασλί είναι καλό ή κακός οδηγός; Μήπως και ο Γκασλί και ο Αλμπον και ο Περεζ είναι καλοί οδηγοί και η RBR είναι ζόρικο μονοθέσιο στην οδήγηση, γεγονός που δίνει έξτρα κρέντιτ στον Μαξ;

Ούτε εγώ.

Ή μηπως η rb εχει στησει το μονοθεσιο του max αποκλειστικα για να βολευεται ο max ενω για τους αλλους οδηγους να ειναι undrivable. Σε αυτο εχω καταληξει

Το ιδιο κανει και η mclaren με norris. Δεν ξεχασε ξαφνικα ο daniel να οδηγει

Επεξ/σία από george200-13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Παιδια, εγω ειχα βιαστει να στεψω τον Μαξ πρωταθλητη φετος σε προηγουμενα ποστ μου βλεποντας οτι το gap μεγαλωνε με την Μερσεντα.

 

Ναι, δεν το έλεγα συγκεκριμένα για σένα. No offense, ειλικρινά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Ή μηπως η rb εχει στησει το μονοθεσιο του max αποκλειστικα για να βολευεται ο max ενω για τους αλλους οδηγους να ειναι undrivable. Σε αυτο εχω καταληξει

Σε αυτό έχω καταλήξει κι εγώ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Ή μηπως η rb εχει στησει το μονοθεσιο του max αποκλειστικα για να βολευεται ο max ενω για τους αλλους οδηγους να ειναι undrivable. Σε αυτο εχω καταληξει

Το ιδιο κανει και η mclaren με norris. Δεν ξεχασε ξαφνικα ο daniel να οδηγει

Ο Perez παντως δεν ειχε δειξει και ιδιαιτερη ταχυτητα σε qualy απεναντι στους συνηθως μετριους teammates του, οποτε η ταριφα 0.5s που τρωει απο Verstappen φαινεται λογικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...