Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, valadisk είπε

offtopic

κανείς fan του seb εδώ; να κλάψουμε μαζι?

εχουν παει να μαζεψουν μαζι του τα κουτακια μπυρας απο την πιστα :P σημερα η πιστα δεν βολεψε την AM με την καμια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, valadisk είπε

offtopic

κανείς fan του seb εδώ; να κλάψουμε μαζι?

Εγώ αλλά συνηθισμένοι είμαστε από τα χουνέρια στα κόκκινα χρόνια!

Γι'αυτό πρέπει να είσαι diversified! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η merc θα φερει το russ (που οσο δεν το ανακοινωνουν τοσο κατι μου μυριζει) γιατι λιγο πολύ οι αλλες ομαδες εχουν βρει με ποιους μικρους σε ηλικια πιλοτους θα πορευτουν που ειναι και σταρ (αρα και καλοι για PR). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νύσταξα, πολλή δράση κι αυτός ο αγώνας 🥴

Τα σύγχρονα F1 μονοθέσια μαούνες δεν κάνουν για πίστες σαν αυτή. Απορώ γιατί την διάλεξαν (ααα ναι, Verstappen, Heineken, Ολλανδία!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ghostrider είπε

ρε αλεξ 1.10 εκανε ο σερενα γυρο μετα με φρεσκα σοφτ ελαστικα και αυτος. πουθενα δεν το εχασε ο φινλανδος . και φανηκε. ακομα και οι εγγλεζοι εκφωνητες το ειπαν πως σηκωσε το ποδι απο το γκαζι. εδω σε live του ειπαν σε επιτακτικο τονο ABORT ABORT. 

 

3 λεπτά πριν, primeragt είπε

Όσο καλύτερος και να είναι ο Χάμιλτον δεν είναι κοντά ένα δεύτερο ταχύτερος σε μοναδικό γύρο. Αυτό μόνο να σκεφτείς θα καταλάβεις ότι όντως έκοψε έστω κ αργά.

Εφοσον κανω λαθος, δειτε παραπανω το σκεπτικο μου. Γιατι στο τελος δεν με νοιαζει αν ο BOT εκανα ανταρσια ή αν υπακουσε στο 3ο sector...Αλλα οτι θα εχει τετοιες συμπεριφορες στους υπολοιπους αγωνες να σκεφτεται η ομαδα. Και αρα θα ειναι σαν να τρεχει μονος του και ο HAM...ενω με τον RUS θα ηταν win-win κατ'εμε...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ~mxls~ είπε

-ήταν πεναλτι του Λάντο κύριε Μιχάλη;

- Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΥΡΊΑ ΜΟΥ 

τοτε δεν ηταν και πεναλτι του σερ στον μαξ στο σιλβερστοουν. σε κανενα απο τα δυο κοπανηματα ο εμπρος αξονας του checo δεν ηταν εμπρος απο τον εμπρος αξονα του lando. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BadLamp είπε

Wipe out από Russell στην Imola, φαγωμένο παξιμάδι στην ρόδα στο Monaco. Εκτός αν ξεχνάω κάποιο, μόνο Ουγγαρία πήρε το DNF από οδηγικό λάθος.

Στην Ουγγαρία έκανε strike τους αντιπάλους τους.

Αρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

 

Εφοσον κανω λαθος, δειτε παραπανω το σκεπτικο μου. Γιατι στο τελος δεν με νοιαζει αν ο BOT εκανα ανταρσια ή αν υπακουσε στο 3ο sector...Αλλα οτι θα εχει τετοιες συμπεριφορες στους υπολοιπους αγωνες να σκεφτεται η ομαδα. Και αρα θα ειναι σαν να τρεχει μονος του και ο HAM...ενω με τον RUS θα ηταν win-win κατ'εμε...

Καμία ανταρσία.. Απλά κάπου μπερδευτηκαν.. Ο Bottas νόμιζε ότι τού έβαλαν τα κόκκινα για να κάνει το γρήγορο γύρο.. Μόλις το παίρνουν χαμπάρι από την Mercedes τού λένε να σηκώνει πόδι... Πιο απλό δεν γίνεται 

Επεξ/σία από eri77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eri77 είπε

Καμία ανταρσία.. Απλά κάπου μπερδευτηξαν.. Ο Bottas νόμιζε ότι τού έβαλαν τα κόκκινα για να κάνει το γρήγορο γύρο.. Μόλις το παίρνουν χαμπάρι από την Mercedes τού λένε να σηκώνει πόδι... Πιο απλό δεν γίνεται 

οταν εφυγε απο τα Pit δεν του ξεκαθαρισαν οτι ΔΕΝ πας για ταχυτερο γυρο...και μετα απο 1 γυρο του λενε κανε abort. 

Η πρωτη εντολη που του λενε ΜΗΝ κανεις ταχυτερο γυρο ισχυει ή δεν την ακουσα καλα εγω? Γιατι αν ισχυει σημαινει οτι ξεκινησε να κανει γρηγορο γυρο ενω του ειπαν ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ και τελικα του δωσαν σαφη εντολη για abort...Αν δεν ακουσα καλα στην πρωτη πρωτη εντολη μολις βγηκε απο τα Pit, ζηταω συγγνωμη εκανα λαθος και ο BOT παραμενει το καλο σκυλακι του HAM 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Αλεξανδρος A.92μην επιμένεις boy, σήκωσε το πόδι ο BOT στο τελευταίο sector κι ας ήταν μωβ. Ήταν μωβ γιατί παρότι σήκωσε πόδι φορούσε φρέσκα λάστιχα και ήταν πιο γρήγορο το sector από το αντίστοιχο 3ο του μέχρι τότε fastest lap. Δες επίσης τη διαφορά του fastest lap του rapper σε σχέση με του ΒΟΤ. Τρομακτικά μεγάλη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Perez πανηγύριζε σε κάποια φάση που πέρασε Ricci και μπήκε στη 10άδα.

Perez κόψου σε παρακαλώ, κόβεις πρωτάθλημα στην RB (φταίει και αυτή σε αυτό).

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

οταν εφυγε απο τα Pit δεν του ξεκαθαρισαν οτι ΔΕΝ πας για ταχυτερο γυρο...και μετα απο 1 γυρο του λενε κανε abort. 

Η πρωτη εντολη που του λενε ΜΗΝ κανεις ταχυτερο γυρο ισχυει ή δεν την ακουσα καλα εγω? Γιατι αν ισχυει σημαινει οτι ξεκινησε να κανει γρηγορο γυρο ενω του ειπαν ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ και τελικα του δωσαν σαφη εντολη για abort...Αν δεν ακουσα καλα στην πρωτη πρωτη εντολη μολις βγηκε απο τα Pit, ζηταω συγγνωμη εκανα λαθος και ο BOT παραμενει το καλο σκυλακι του HAM 

θα μετακομισαν τα παρασιτα απο το radio του σερ στο radio του bottas και δεν ακουγε καλα. γιαυτο και χρειαστηκε να γκαριζουν στο abort

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

οταν εφυγε απο τα Pit δεν του ξεκαθαρισαν οτι ΔΕΝ πας για ταχυτερο γυρο...και μετα απο 1 γυρο του λενε κανε abort. 

Η πρωτη εντολη που του λενε ΜΗΝ κανεις ταχυτερο γυρο ισχυει ή δεν την ακουσα καλα εγω? Γιατι αν ισχυει σημαινει οτι ξεκινησε να κανει γρηγορο γυρο ενω του ειπαν ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ και τελικα του δωσαν σαφη εντολη για abort...Αν δεν ακουσα καλα στην πρωτη πρωτη εντολη μολις βγηκε απο τα Pit, ζηταω συγγνωμη εκανα λαθος και ο BOT παραμενει το καλο σκυλακι του HAM 

Ειλικρινά δεν το άκουσα αυτό. Μπορεί και να του το είπαν και μην το έχει καταλάβει. Δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...