Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, eri77 είπε

Υπάρχει περίπτωση να ξανά κολλήσει ο hamilton εφόσον το πέρασε?? 

Υπαρχουν καποιοι που ξανακολλησαν, αλλα υποθετω οτι θα εχουν κανει τα εμβολια οποτε μαλλον ειναι απιθανο. Ετσι να χαμε να λεγαμε και να χαμε να πουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, eri77 είπε

Πώς γίνεται όμως να τον δούμε από φέτος σε κάποια gp?? 

 

1 ώρα πριν, WireFire είπε

Να κολλησει κορωνοιο ο σερ η ο μποτας

Ή να μην τα πάει καλά ο Μπότας. Ή να του πουν με τρόπο ότι σε αυτό το gp θα τρέξει ο Ράσελ και εκείνος να τρέξει σε κάποιο άλλο event εκείνο το σκ, π.χ. indy500.

Άσχετο, αλλά ο Αλόνσο φέτος θα πάει για το τριπλ κράουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

Ή να μην τα πάει καλά ο Μπότας. Ή να του πουν με τρόπο ότι σε αυτό το gp θα τρέξει ο Ράσελ

Έχω την εντυπωση οτι ο Λιουις δε θα ηθελε τον Ρασελ σαν 2ο οδηγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, eri77 είπε

Καλά,,αν γίνει αυτό είναι δεδομένο ότι θα τρέξει ο Russel.. Εντελώς of topic.. Υπάρχει περίπτωση να ξανά κολλήσει ο hamilton εφόσον το πέρασε?? 

Υπάρχει. Επίσης κανείς δε ξέρει πόσο κρατά η ανοσία, τεχνητή ή μη.

 

4 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

Άσχετο, αλλά ο Αλόνσο φέτος θα πάει για το τριπλ κράουν;

Καλή ερώτηση! Τι λένε McLaren και Alpine;

Α έχει πει ότι δε θα δοκιμάσει όσο θα τρέχει για τη Renault.

Alonso: 2020 Indy 500 the last chance to gain triple crown for two years - Motor Sport Magazine

Τώρα όμως που θα τρέχει για την Alpine, μήπως βρήκε παραθυράκι; 😅

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, WireFire είπε

Έχω την εντυπωση οτι ο Λιουις δε θα ηθελε τον Ρασελ σαν 2ο οδηγο

Και γω ετσι πιστευώ. Κι όμως είναι ίσως το ισχυρότερο διαπραγματευτικό χαρτί που μπορεί να κατεβάσει ο Χαμ. Αν κάνει στον Ράσελ το ίδιο μπούλινγκ που έκανε σε κάποιους αγώνες στον Μπόττας τύπου νίκες +20sec. (δε γράφω ότι θα το κάνει, αλλά αν) τότε θα είναι σαν να λέει στη Μερκ ότι ναι μεν έχετε το καλύτερο μονοθέσιο, αλλά αν εγώ πάω στο δεύτερο καλύτερο τότε θα είμαι απειλή. Δηλαδη μια Μερκ με Ρασελ, Μποττας κόντρα σε μια RBR με Χαμ, Μαξ (ή οποια είναι Νο.2 μετα το '22) θα είχε ενδιαφέρον.

Spoiler

Προφανώς δε θα είχε. Θα τρώγαν τα μουστάκια τους από τις χειμερινές δοκιμές ο Μαξ με τον Χαμ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, greenfan20 είπε

Και γω ετσι πιστευώ. Κι όμως είναι ίσως το ισχυρότερο διαπραγματευτικό χαρτί που μπορεί να κατεβάσει ο Χαμ. Αν κάνει στον Ράσελ το ίδιο μπούλινγκ που έκανε σε κάποιους αγώνες στον Μπόττας τύπου νίκες +20sec. (δε γράφω ότι θα το κάνει, αλλά αν) τότε θα είναι σαν να λέει στη Μερκ ότι ναι μεν έχετε το καλύτερο μονοθέσιο, αλλά αν εγώ πάω στο δεύτερο καλύτερο τότε θα είμαι απειλή. Δηλαδη μια Μερκ με Ρασελ, Μποττας κόντρα σε μια RBR με Χαμ, Μαξ (ή οποια είναι Νο.2 μετα το '22) θα είχε ενδιαφέρον.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Προφανώς δε θα είχε. Θα τρώγαν τα μουστάκια τους από τις χειμερινές δοκιμές ο Μαξ με τον Χαμ.

 

μα για να γινει αυτο,σημαινει οτι ο hamilton έχει υπογράψει....οποτεδεν μπορει να χρησιμοποιηθει σαν διαπραγματευτικό χαρτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

Μπορει να δεχτει να υπογραψει με μικροτερη διάρκεια, π.χ.: μόνο για το '21.

Ε κάντε λάικ/φόλοου στο Instagram ρε παιδιά να γίνει!

Τον πολεμούν με μονοετή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greenfan20 είπε

Μπορει να δεχτει να υπογραψει με μικροτερη διάρκεια, π.χ.: μόνο για το '21.

η λογικη λεει οτι αν υπογραψει για το 21 για ενα ποσο x...δεν γινεται να ζηταει το 22, x+

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, eri77 είπε

η λογικη λεει οτι αν υπογραψει για το 21 για ενα ποσο x...δεν γινεται να ζηταει το 22, x+

Ham είναι αφού.

Και τώρα y+ ζητά από y που ζητούσε.

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Diinekis21 είπε

Ham είναι αφού.

Και τώρα y+ ζητά από y που ζητούσε.

Δεν ξερω αν ζητάει +.. Αμφιβάλλω. Ο hamilton στάθηκε λίγο άτυχος στο θέμα αυτό. Το Φεβρουάριο μπορούσε να υπογραψει αλλά δεν ήθελε. Ήθελε να υπογραψει εφόσον είχε κερδίσει το πρωτάθλημα. Εν τω μεταξύ μεσολάβησαν, covid, Russel, neos και έχω την εντύπωση ότι τώρα η Mercedes δίνει <<λιγότερα>> (όχι απαραίτητα χρήματα) από αυτά που έδινε το Φεβρουάριο.. Οπότε για τον Hamilton είναι και θέμα εγωισμού.. (προσωπική σκέψη βέβαια) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, eri77 είπε

Δεν ξερω αν ζητάει +.. Αμφιβάλλω. Ο hamilton στάθηκε λίγο άτυχος στο θέμα αυτό. Το Φεβρουάριο μπορούσε να υπογραψει αλλά δεν ήθελε. Ήθελε να υπογραψει εφόσον είχε κερδίσει το πρωτάθλημα. Εν τω μεταξύ μεσολάβησαν, covid, Russel, neos και έχω την εντύπωση ότι τώρα η Mercedes δίνει <<λιγότερα>> (όχι απαραίτητα χρήματα) από αυτά που έδινε το Φεβρουάριο.. Οπότε για τον Hamilton είναι και θέμα εγωισμού.. (προσωπική σκέψη βέβαια) 

Το y είναι το ποσό που έπαιρνε μέχρι το 20. Νομίζω 35.

Το y+ είναι το ποσό που ζητά. 50 έχει γραφεί.  :P

Δε ξέρω αν του έδινε παραπάνω χρήματα, η Daimler το Φλεβάρη. Τον Lewis θυμάμαι αργότερα να λέει πως δεν είναι πρέπον να συζητά για νέο συμβόλαιο τη στιγμή που χάνουν άνθρωποι τις δουλειές τους.

Μετά βγαίνει πως ζητά 50 και έχουμε φτάσει μέσα Ιανουαρίου με δηλώσεις Totto ότι μπορεί να φτάσουμε μέχρι τις δοκιμές για να πέσουν υπογραφές.

Τώρα να πω ότι το τελευταίο δείχνει πόσο απαραίτητος είναι ο Lewis στην εξέλιξη του μονοθέσιου;

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαίνεται πως αλλαζει το ωραριο του ξεκινηματος των αγώνων.θα καταργηθούν τα 10 λεπτα + και η εκκίνηση θα γι γινει o'clock.

εγω ποτε δεν καταλαβα για ποιο λογο εβαλαν αυτα τα 10 λεπτα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φημολογια λεει πως περα απο τα λεφτα ο sir ζητησε να εχει και λογο στην επιλογη teammate (μπλοκαροντας ετσι ονοματα οπως ο rus). ο bottas παλι ακουστηκε πως αν δεν περασει του sir για λογο στους teammate (ωστε να εχει την ευνοια του sir) μαλλον θα το ριξει στο retirement στο τελος του 21. αληθεια η οχι μεχρι να ξεκινησει η χρονια εχουμε να διαβασουμε πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...