Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Diinekis21 είπε

Μεταξύ μας, μόνο του το bold είναι από άλλες εποχές. :D

Δεν έχεις πίεση, αν τρέχεις μόνος σου!

Clever GIF by memecandy

 

Τετάρτη, λίγες μέρες πριν το GP, δήλωση (στο Twitter ή το Instagram, δεν θυμάμαι ακριβώς):

Είμαι μιά χαρά μετά την περιπέτεια με τον COVID, και 100% έτοιμος για τον επερχόμενο αγώνα.

 

Κυριακή, σχεδόν αμέσως μετά το GP, δήλωση (μετά την απώλεια της νίκης):

Ο COVID επηρέασε την απόδοσή μου και δεν ήμουν φυσικά και σωματικά έτοιμος.

 

Η αγγλική φράση "sore loser" είναι πραγματικά λίγη για να περιγράψει την κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Παιδιά τα κερμπ δεν είναι μέρος της πίστας. Η πίστα πάει μέχρι τη λευκή γραμμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eri77 είπε

Βασικά λάθος μού. Δεν έδωσα σημασία και δεν το διατύπωσα σωστά... Έπρεπε να γράψω (και έτσι το είχα στο μυαλό μου).. Είναι από τις λίγες φορές που ο hamilton δέχεται πίεση..... Και κάνει λάθος..., 😉😉😉

Ε άμα καίει ο χυλός χύνεται η καρδάρα, όχι όταν ξεκινά από pole με μονοθέσιο 1s+ πιο γρήγορο από το 2ο.

Τέλος πάντων, κάποια στιγμή γέλασα πολύ που ανέφεραν στο SkySports πως ο Ham  δηλώνει για χρόνια ότι θέλει να κερδίζει με ανταγωνισμό επί ίσοις όροις. 

Ναι...

Bottas.jpg.4870f2fc21349105e896753d6c1eb5bf.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, tommy^ είπε

Ρε παιδιά γιατί κολλάτε στο κερμπ...

Γιατί στο screenshot που ανέβηκε πριν φαίνεται ότι και οι 4 ροδες του Μαξ είναι αριστερά της άσπρης γραμμής που ορίζει την πίστα. Το ότι είναι πάνω στο κερμπ δεν σημαίνει ότι είναι εντός πίστας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πιτούλιας είπε

 

Τετάρτη, λίγες μέρες πριν το GP, δήλωση (στο Twitter ή το Instagram, δεν θυμάμαι ακριβώς):

Είμαι μιά χαρά μετά την περιπέτεια με τον COVID, και 100% έτοιμος για τον επερχόμενο αγώνα.

 

Κυριακή, σχεδόν αμέσως μετά το GP, δήλωση (μετά την απώλεια της νίκης):

Ο COVID επηρέασε την απόδοσή μου και δεν ήμουν φυσικά και σωματικά έτοιμος.

 

Η αγγλική φράση "sore loser" είναι πραγματικά λίγη για να περιγράψει την κατάσταση...

Α για πέρσι λες.

Εντάξει ρε συ, συμφωνώ ότι γενικά κάνει "περίεργες" & υπεροπτικές δηλώσεις αλλά εκεί δε νομίζω ότι έχει άδικο.

Πιο πολύ θεωρώ ότι ακριβώς επειδή πιστεύει ότι είναι Θεός, υποεκτίμησε το αντίκτυπο του ιού πάνω του.

Νίκη δε θα έπαιρνε, θα τερμάτιζε μπροστά από τον Bottas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί στο screenshot που ανέβηκε πριν φαίνεται ότι και οι 4 ροδες του Μαξ είναι αριστερά της άσπρης γραμμής που ορίζει την πίστα. Το ότι είναι πάνω στο κερμπ δεν σημαίνει ότι είναι εντός πίστας..

Δες παραπάνω αυτό που έγραψα για το αμάξι του αλυτάρχη στο  γράφημα της Παρασκευής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Ε άμα καίει ο χυλός χύνεται η καρδάρα, όχι όταν ξεκινά από pole με μονοθέσιο 1s+ πιο γρήγορο από το 2ο.

Τέλος πάντων, κάποια στιγμή γέλασα πολύ που ανέφεραν στο SkySports πως ο Ham  δηλώνει για χρόνια ότι θέλει να κερδίζει με ανταγωνισμό επί ίσοις όροις. 

Ναι...

Bottas.jpg.4870f2fc21349105e896753d6c1eb5bf.jpg

GP SOCHI 2018???😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάρει μια απόλυτη θέση επιτέλους η μα-φια για τα όρια της πίστας, της κάθε πίστας, δεν μπορεί να αλλοιωνονται αποτελέσματα με ταρζανιες τύπου όπου και όποτε θέλουμε, σε όποιον θέλουμε και αναλόγως τον γύρο. Ή άμα διαμαρτυρηθει κάποιος αλλάζουμε. 

Απλά πράγματα, μια γραμμή είναι σε κάθε πίστα. Τσίρκο μα-φια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Δες παραπάνω αυτό που έγραψα για το αμάξι του αλυτάρχη στο  γράφημα της Παρασκευής...

Ε καλά ρε συ ο αληταρχης δεν πάει με laser. Το όριο της πίστας είναι η άσπρη γραμμή , το είχαμε συζητήσει και παλαιότερα νομίζω. Το ότι πατάει το κέρμπ δεν σημαίνει ότι δεν είναι εκτός πίστας.

Προφανώς για λόγους ευκολίας ρε παιδιά τα όρια σε αρκετές στροφές τα αφήνουν εκτός ελέγχου, δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει ούτε η τελευταία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eliasjuve είπε

Ας πάρει μια απόλυτη θέση επιτέλους η μα-φια για τα όρια της πίστας, της κάθε πίστας, δεν μπορεί να αλλοιωνονται αποτελέσματα με ταρζανιες τύπου όπου και όποτε θέλουμε, σε όποιον θέλουμε και αναλόγως τον γύρο. Ή άμα διαμαρτυρηθει κάποιος αλλάζουμε. 

Απλά πράγματα, μια γραμμή είναι σε κάθε πίστα. Τσίρκο μα-φια. 

Επιτρέπουν τέτοιες διαφορές για λόγους ανταγωνισμού και ασφάλειας. Τα αυτοκίνητα γίνονται πιο πλατιά , πιο μακριά, πιο γρήγορα, αλλά οι στροφές δεν μπορούν να αλλάξουν, όποτε διευρύνουν λίγο τα όρια. Το θέμα είναι ότι όλες οι ομάδες και όλοι οι οδηγοί ξερουν που επιτρέπετε και που όχι, ΠΡΙΝ ξεκινήσει ο αγώνας

23 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Άσχετο αλλά ο Χάμιλτον γιατί έγινε knight? Σοβαρά το ρωτάω. Για την F1 ή για κάτι άλλο;

Ο Φέργκιουσον γιατί έγινε; Για την Manchester η επειδή εκδίωξε τους Νορβηγούς από τα σύνορα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Επιτρέπουν τέτοιες διαφορές για λόγους ανταγωνισμού και ασφάλειας. Τα αυτοκίνητα γίνονται πιο πλατιά , πιο μακριά, πιο γρήγορα, αλλά οι στροφές δεν μπορούν να αλλάξουν, όποτε διευρύνουν λίγο τα όρια. Το θέμα είναι ότι όλες οι ομάδες και όλοι οι οδηγοί ξερουν που επιτρέπετε και που όχι, ΠΡΙΝ ξεκινήσει ο αγώνας

Δεν νομίζω πως είναι δικαιολογία αυτή. Υπάρχει και φρένο για να πάρουν σωστά την στροφή. Αλλιώς να πάνε σε οβάλ πίστες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eliasjuve είπε

Δεν νομίζω πως είναι δικαιολογία αυτή. Υπάρχει και φρένο για να πάρουν σωστά την στροφή. Αλλιώς να πάνε σε οβάλ πίστες. 

Κράζουμε ηδη για τις μη-προσπερασεις, αν τους κλείσουν και μέσα στις άσπρες γραμμές, τότε δεν υπάρχει λόγος να βλέπουμε τον αγώνα, θα βλέπεις τις κατατακτήριες και μετά θα βλέπεις 1 ώρα τρενάκι, εκτός αν μείνει κάποιος ή αν εμφανιστεί ο μαζεπιν να πάρει κάνα δυο παραμαζωμα

Υπάρχουν και επιλογές που γίνονται με το μυαλό στην αύξηση του θεάματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Άσχετο αλλά ο Χάμιλτον γιατί έγινε knight? Σοβαρά το ρωτάω. Για την F1 ή για κάτι άλλο;

Κέρδισε και τον Covid!

Για την F1 έγινε. 'Οπως οι Moss, Brabham,Stewart,Williams,Head.

Ο μηχανοκίνητος αθλητισμός είναι big deal στο UK.

Αν συνεχίσει η Merc, λέτε να δούμε και τον Toto, Sir; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...