Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω ο Λακαφωσης ήταν ο καλύτερος, αλλά πάνε και χρόνια για να τους θυμάμαι όλους.

Το τωρινό line up είναι οκ, ειδικά με Ιαβέρη μαζί. Λειπει η Πόπη βέβαια. 
 

Κανουν πολλά λάθη, ίσως λόγο ενθουσιασμού, αλλα κατά κανόνα είναι οκ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Πιτούλιας είπε

Κατά τον Πουρναράκη όλοι είχαν "βλοσυρό βλέμμα", δεν ξέρω εάν θυμάται κανείς τις περιγραφές. 😂

Τελοσπάντων, μάλλον ο Άρης Σταθάκης ήταν ο καλύτερος σχολιαστής F1 στην ελληνική τηλεόραση. Θυμάμαι και έναν άλλον πολύ ωραίο τύπο της ΕΡΤ, κάπου στα μέσα/τέλη της δεκαετίας του '90, αλλά πρέπει να "ξεθάψω" τις βιντεοκασέτες για να βρω το όνομα. Τάκης Οικονομόπουλος ίσως; Αυτός περιέγραφε πριν μετακομίσει η F1 στον ALPHA και το μέγιστο Χατζηαβάτη Πουρναράκη.

Τακης Παναγιωτοπουλος Κωστας Γκοτσινας Ερτ 2 1993!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 στατιστικα:

α) Ο Χαμ νικησε με 53s διαφορα απο τον δευτερο που ειναι η μεγαλυτερη διαφορα μετά απο το Βρετανικο GP του 2008 που παλι ειχε νικησει υπο βροχη ο Χαμιλτον με διαφορα 1 λεπτο και 8 δευτερολεπτα

β) Ο Περεζ εχει 16 βαθμους στους τελευταιους 6 αγωνες, οσους εχει και ο Russell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω οτι ο μονεγασκος μαζι με τον verstapen ανεβαιναν μαζι μαζι τις θεσεις, μεχρι που τον εφτανε τραγικα γρηγορα. Ισως γιατι πλησιαζε τον Ricciardo ο Verstapen.
Παντως αν αλλαζαν μαζι λαστιχα σε βροχινα, το πιο πιθανον να ειχαμε 3-4 για ferrari 

btw

May be an image of 1 person and text that says "Lewis Max w_ Tew SCT Nikita made with mematic Mick"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Και τώρα που κάθισε η σκόνη, βελτιωμένη η Ferrari ,σωστά ?

Meh.

Θα τη δούμε και σε άλλες πίστες, αλλά θα έλεγα όχι ιδιαίτερα. Νομίζω πως υστερεί έναντι της McLaren σε διάρκεια αγώνα και είναι ενδεικτικό το lift n coast που είπαν στον Sainz από την αρχή του gp. 

Το podium ήρθε επειδή έκαναν σωστή επιλογή στα ελαστικά του Sainz στη βρόχα στο τέλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mandos είπε

Κανουν πολλά λάθη, ίσως λόγο ενθουσιασμού, αλλα κατά κανόνα είναι οκ.

στην εκκινηση χτες που γινοταν πανικος με τον Νορις να παιζει αμυνα δεξια κ αριστερα, ηταν σα να τους ειχε παρει ο υπνος..
οταν μαζευε ο Χαμ απο τον Λαντο, πριν την βροχη ηταν που ξυπνησαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Πάντως εάν δεν έβρεχε δεν θα περνούσε μπροστά ο Χάμιλτον.

+1

Μπορει ο Χαμιλτον να εφθανε γρηγορα τον Νορρις μετα το πιτ στοπ, αλλα αυτο ηταν παραπλανητικο γιατι ο Νορρις φυλαγε τα ελαστικα του και οταν ο Χαμ τον πλησιασε, τοτε ο Νορρις αυξησε τον ρυθμο του.

Απο τον 38ο γυρο ως τον 46ο(που αρχισε η βροχη), η διαφορα ηταν στο ~ 1.5s.
 

image.png.d137d44013d544b9b3f0635f2015472c.png

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, haHa είπε

+1

Μπορει ο Χαμιλτον να εφθανε γρηγορα τον Νορρις μετα το πιτ στοπ, αλλα αυτο ηταν παραπλανητικο γιατι ο Νορρις φυλαγε τα ελαστικα του και οταν ο Χαμ τον πλησιασε, τοτε ο Νορρις αυξησε τον ρυθμο του.

Απο τον 38ο γυρο ως τον 46ο, η διαφορα ηταν στο ~ 1.5s.
 

image.png.d137d44013d544b9b3f0635f2015472c.png

Αυτό είπα και εγώ, δεν θα τον περνούσε. Αν και αδαείς πρόσεξα ότι όταν τον πλησίασε , ανέβασε τον ρυθμό ο μικρός και δεν θα μπορούσε να τον προσπεράσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...