Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που είπατε Seb... κάκιστο ξεκίνημα. 
Λαθη, ποινές, στουκες...

Ελπίζω ότι αγώνα με αγώνα θα μαθαίνει μονοθέσιο περισσότερο αλλά και αυτό χλωμό το βλέπω.

Αμα, δε, καταφέρει να είναι και πιο αργος του Stroll τότε δεν τον ξεπλένει τίποτα από τα media. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, GoMaR είπε


Εχουμε κατι αντιστοιχο σε leclerc vs seb    ή   ver vs albon  ? :P

 

https://www.racefans.net/2020/12/16/team-mate-battles-2020-the-final-score-vettel-vs-leclerc/

https://www.racefans.net/2020/12/18/team-mate-battles-2020-the-final-score-verstappen-vs-albon/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Τώρα που είπατε Seb... κάκιστο ξεκίνημα. 
Λαθη, ποινές, στουκες...

Ελπίζω ότι αγώνα με αγώνα θα μαθαίνει μονοθέσιο περισσότερο αλλά και αυτό χλωμό το βλέπω.

Αμα, δε, καταφέρει να είναι και πιο αργος του Stroll τότε δεν τον ξεπλένει τίποτα από τα media. 

O Vettel ίσως έχει Yips! :P

Η ποινή του Σαββάτου ήταν υπερβολική πάντως.

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

πολυ γενικο...που ξερουμε τι θα εκαναν οι Russel,Latifi,SCH,mazepin? Μπορει με μια αντιστοιχη RB, Merc να καναν παππαδες

 

Λατιφι δεν μπορει να συναγωνιστει τον Ράσελ καλά καλά. SCH ίσως γίνει μεγάλος οδηγός, αυτή τη στιγμή δεν είναι. Μαζέπιν μέσα σε μια Μερκ ή RBR θα ήταν πολυ κρίμα για τους υπολοιπους front runners. Τουλάχιστον εκει πίσω χτυπάει, βγαίνει μόνος του δεν ενοχλεί κανέναν. Ράσελ ναι, να μπει στην κουβέντα.

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Μπορεις να μου το αναλυσεις αυτο? γιατι βλεπω σιγουρα 2-3 αλλα οχι παραπανω.

Αν υπήρχαν όντως πάνω από 2-3 οδηγοί εκτός γκριντ που να αξιζαν τη θέση, ναι βρίσκω πάνω από 2-3 οδηγούς κάτω των 30 που αυτή τη στιγμή δεν έχουν θέση. Στρολλ, Λατιφί, Μαζέπιν, Τζιοβινάτσι, Οκόν. Δεν λέω να φύγουν αυτοί. Χίλιες φορές να πάρουν και μια δεύτερη και τρίτη ευκαιρία και αν κάποιος 30+ δεν αποδίδει τα δεόντα να κάνουν αυτοί χώρο για τα νέα παιδιά. Παράδειγμα ο Σεμπ, αν δεν καταφέρει να νικήσει τον Στρολλ δεν βλέπω γιατί να συνεχίσει (γιατί του αρέσει θα μου πεις, δεκτό).

Spoiler

Αυτός δεν είναι ο Τσουνόντα, αλλα εγώ στα γραφόμενά μου για τον Σεμπ.Gymnastics-training-08038.jpg.e023f1220f3901051578180b28b67a70.jpg

 

1 ώρα πριν, tommy^ είπε

Θα μπορουσα να τον βαλω ισαξιο με τον Μαζεσπιν, αλλα δεν εχω αρκετα στοιχεια για να τον κρινω αφου δε βλεπω F2, οποτε δε θα αποφανθω ακομα για το τι εστί Μαζεπιν.

 

Να τι εστί Μαζέπιν.

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

Λατιφι δεν μπορει να συναγωνιστει τον Ράσελ καλά καλά. SCH ίσως γίνει μεγάλος οδηγός, αυτή τη στιγμή δεν είναι. Μαζέπιν μέσα σε μια Μερκ ή RBR θα ήταν πολυ κρίμα για τους υπολοιπους front runners. Τουλάχιστον εκει πίσω χτυπάει, βγαίνει μόνος του δεν ενοχλεί κανέναν. Ράσελ ναι, να μπει στην κουβέντα.

Αν υπήρχαν όντως πάνω από 2-3 οδηγοί εκτός γκριντ που να αξιζαν τη θέση, ναι βρίσκω πάνω από 2-3 οδηγούς κάτω των 30 που αυτή τη στιγμή δεν έχουν θέση. Στρολλ, Λατιφί, Μαζέπιν, Τζιοβινάτσι, Οκόν. Δεν λέω να φύγουν αυτοί. Χίλιες φορές να πάρουν και μια δεύτερη και τρίτη ευκαιρία και αν κάποιος 30+ δεν αποδίδει τα δεόντα να κάνουν αυτοί χώρο για τα νέα παιδιά. Παράδειγμα ο Σεμπ, αν δεν καταφέρει να νικήσει τον Στρολλ δεν βλέπω γιατί να συνεχίσει (γιατί του αρέσει θα μου πεις, δεκτό).

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αυτός δεν είναι ο Τσουνόντα, αλλα εγώ στα γραφόμενά μου για τον Σεμπ.Gymnastics-training-08038.jpg.e023f1220f3901051578180b28b67a70.jpg

 

 

Να τι εστί Μαζέπιν.

Σοβαρά τώρα αυτό το σίχαμα του έδωσαν θέση στην f1 έπρεπε να εχει αποκλειστεί δια παντός μετα από αυτά πλανα.

 

Πολύ κριμα αλλά δυστυχώς τα λεφτά αυτό κάνουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greenfan20 είπε

 

Να τι εστί Μαζέπιν.

Oχι πως εχω καμια συμπαθεια στον Mazepin, αλλα με εξαιρεση το πρωτο(και ερωτηματικο για το τελευταιο) , δεν εκανε κατι παρανομο. Φανταζομαι δεν πηρε ποινη για αυτα ετσι;

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greenfan20 είπε

 

 

Να τι εστί Μαζέπιν.

Νομιμα-παρανομα δεν με νοιαζει. Ειναι επικυνδινα...δεν ειχα ιδεα και εγω μιας και δεν παρακολουθω F2...

Αν αυριο μεθαυριο προκαλεσει ενα ατυχημα,σοβαρο...τι θα πουν στην FIA? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Νομιμα-παρανομα δεν με νοιαζει. Ειναι επικυνδινα...δεν ειχα ιδεα και εγω μιας και δεν παρακολουθω F2...

Αν αυριο μεθαυριο προκαλεσει ενα ατυχημα,σοβαρο...τι θα πουν στην FIA? 

Αυτά κάνω εγώ στο παιχνίδι όταν δεν θέλω να φάω προσπέραση και κουτουλανε στον τοίχο και φεύγουν ροδες φτερά ότι θες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, παιδιά λέω, ο ρυθμός αγώνα φαίνεται μαξ σε 3-4 αγώνες. Το "ταλέντο" θα φανεί.

Δηλαδή δε γίνεται να μην καταλαβαίνει κανείς ότι ο Ράσελ είναι τοπ 5 στη χειρότερη.

Αν τώρα έδινες κάτι ισάξιο, θα είχαμε Χαμ, Φερ, Λεκ, Ρας, με Αλο, Ρικ & Τσέκο από κοντά.

Για όσους θέλουν να βάλουν Νόρις, Σάινθ κτλ στη συζήτηση, για μένα έχουν ταβανιάσει, αλλά έστω.

5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

φουλ μοιρασμενα...εκτος του Finished ahead που φανταζομαι οι πιο πολλοι τερματισμοι ειναι εκτος ποντων...

Δεν μπορεί να κοντράρει έναν 40αρη Κίμι. Τρούλλι των φτωχών.

Όσο για τον μπουρναζιώτη κάγκουρα Μάζεπιν, να πούμε ότι έχουμε δει πολλούς "περίεργους" (καλή ώρα Πάστορ), αλλά είχαν ταλέντο διάολε, όχι άμπαλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Για όσους θέλουν να βάλουν Νόρις, Σάινθ κτλ στη συζήτηση, για μένα έχουν ταβανιάσει, αλλά έστω.

Δεν θελω να το πιστεψω για κανεναν απο τους 2 μιας και τους συμπαθω αρκετα, ειδικα τον Sainz...Ελπιζω να κανεις λαθος. 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν θελω να το πιστεψω για κανεναν απο τους 2 μιας και τους συμπαθω αρκετα, ειδικα τον Sainz...Ελπιζω να κανεις λαθος. 

Και ο Μπάτον πήρε κάποτε πρωτάθλημα, για όλους υπάρχει ελπίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Και ο Μπάτον πήρε κάποτε πρωτάθλημα, για όλους υπάρχει ελπίδα.

χαχα καλα αυταπατες δεν εχω...τους συμπαθω ειπα. Δεν πιστευω οτι κανενας απο τους 2 θα γινει ποτε πρωταθλητης. Για την ακριβεια απο ολο το GRID αυτη την στιγμη περα απο αυτους που εχουν υπαρξει πρωταθλητες, μονο οι VER και  LEC εχουν ελπιδες να γινουν...Ο max φυσικα πολυ περισσοτερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

χαχα καλα αυταπατες δεν εχω...τους συμπαθω ειπα. Δεν πιστευω οτι κανενας απο τους 2 θα γινει ποτε πρωταθλητης. Για την ακριβεια απο ολο το GRID αυτη την στιγμη περα απο αυτους που εχουν υπαρξει πρωταθλητες, μονο οι VER και  LEC εχουν ελπιδες να γινουν...Ο max φυσικα πολυ περισσοτερες

Αν μιλάμε για φετινή σεζόν, ο Λεκ δεν έχει καμία ελπίδα.

Στο μυαλό μου το έχω 70-30 μεταξύ Χαμ-Μαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...