Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, Πιτούλιας είπε

εγώ προσωπικά προτιμώ reverse grid, όπως στην F2. Αν γίνει κάτι τέτοιο, βλέπω πολυχρωμία στο βάθρο.

Συμφωνώ με τους ντράιβερς.

 

Also sim dane is back another season 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/4/2021 στις 10:05 ΠΜ, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ποσοι θα χωρεσουν σε αυτο το ατιμο το βαθρο...? εχεις 23 αγωνες επι 3 βαθρα, συνολο θα ανεβουν 69 φορες οι οδηγοι. Αν Εχεις HAM-VER-BOT σαν τα φαβορι για να ανεβαινουν και θεωρουμε οτι θα βλεπουμε τουλαχιστον 2 απο αυτους σε καθε αγωνα τοτε απο τα 69 πεσαμε στα 23 να απομενουν. Που πρεπει να μοιραστουν ας πουμε αυτοι που αναφερω συν RIC,PER και θες και Kimi, ALO...Δεν βγαινει μανα μου :D 

Στην κορυφη του βαθρου θα μεινει κλασσικα το σχημα οπως προανειφερες . Προς την κορυφη του βαθμολογικου πινακα αν εξαιρεσεις τους ρικ , περ , κιμι , αλονσο , μπορει να χουμε και γκασλι . Το θεμα ειναι οτι φετος χωρις την williams και με το budget cap ( 145 εκ. νομιζω )  που μπαινει πρωτη φορα θα δουμε πιστευω μερικες εκπληξεις στα μεσα του πινακα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Συμφωνώ με τους ντράιβερς.

Ναί αγαπητέ, με μιά διαφορά. Αυτό που έβαλες είναι για την περσινή ή προπέρσινη σκέψη της FIA να χρησιμοποιήσει reverse grid ΓΕΝΙΚΑ στην F1, για τους 20 οδηγούς. Δηλαδή ο πρώτος της βαθμολογίας να ξεκινάει εικοστός στον αγώνα. Κάτι τέτοιο φυσικά είναι επιεικώς αστείο και απορρίπτεται αναφανδόν. Εδώ μιλάμε για 3 sprint races εντελώς πειραματικού επιπέδου, τουλάχιστον για φέτος. Ακόμα και οι ίδιοι στην FIA δεν ξέρουν ακόμα τί ακριβώς θα γίνει. Αφού λοιπόν θέλουν να δοκιμάσουν προσωρινά κάτι νέο στην F1, το φορμά υπάρχει εδώ και χρόνια στην F2, δεν είναι κάτι ξένο. Με τη διαφορά πως το reverse grid περιορίζεται στους δέκα πρώτους. 

 

Δεν είναι, λοιπόν, θέμα το αν συμφωνείς ή διαφωνείς με αυτό. Το θέμα είναι πως το φορμά ήδη υπάρχει, και ίσως γι' αυτόν το λόγο ο Λεκλέρκ στο βίντεο είναι ο πιό χαμηλών τόνων από τους 3, καθώς το έχει ζήσει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Filippos12 είπε

, κιμι , αλονσο

Δεν τους βλεπω πανω απο 7η θεση κανεναν απο τους 2...Ειναι πολυ νωρις ακομα βεβαια.

 

3 ώρες πριν, Πιτούλιας είπε

Εδώ μιλάμε για 3 sprint races εντελώς πειραματικού επιπέδου, τουλάχιστον για φέτος. Ακόμα και οι ίδιοι στην FIA δεν ξέρουν ακόμα τί ακριβώς θα γίνει. Αφού λοιπόν θέλουν να δοκιμάσουν προσωρινά κάτι νέο στην F1, το φορμά υπάρχει εδώ και χρόνια στην F2, δεν είναι κάτι ξένο. Με τη διαφορά πως το reverse grid περιορίζεται στους δέκα πρώτους.

Ενω συμφωνω οτι το γενικα reverse grid ειναι αστειο...και την λυση θα επρεπε να την ψαξουμε καπου στα budget των ομαδων...Δηλαδη οι τελευταιοι να εχουν παραπανω χρηματα διαθεσιμα....Για τα 3 αυτα sprint race ισως το reverse grid να εχει ενδιαφερον...Ομως οχι μονο στην πρωτη δεκαδα αλλα παντου!

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν τους βλεπω πανω απο 7η θεση κανεναν απο τους 2...Ειναι πολυ νωρις ακομα βεβαια.

Συμφωνω!
Αν δε γινει καμια ματσολα, με βροχες, τρακαρισματα και εγκαταλειψεις, δεν εχουν τυχη Ναντο και Κιμι για βαθρο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tommy^ είπε

Συμφωνω!
Αν δε γινει καμια ματσολα, με βροχες, τρακαρισματα και εγκαταλειψεις, δεν εχουν τυχη Ναντο και Κιμι για βαθρο!

Δεν ανεφερε κανεις πως θα βρισκονται οι συγκεκριμενοι 2 σε οποιοδηποτε βαθρο . Απλα μπορει να χουν καλυτερες τυχες στο φετινο gp και να ελπιζουν σε θεσεις ψηλοτερα στον βαθμολογικο .

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν τους βλεπω πανω απο 7η θεση κανεναν απο τους 2...Ειναι πολυ νωρις ακομα βεβαια.

Ειναι πολυ νωρις ακομη , προς το παρον μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε . Μετα απο μερικα gp θα φανουν οσοι προοδευσαν σε σχεση με περυσι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Filippos12 είπε

Δεν ανεφερε κανεις πως θα βρισκονται οι συγκεκριμενοι 2 σε οποιοδηποτε βαθρο . Απλα μπορει να χουν καλυτερες τυχες στο φετινο gp και να ελπιζουν σε θεσεις ψηλοτερα στον βαθμολογικο .

Ειναι πολυ νωρις ακομη , προς το παρον μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε . Μετα απο μερικα gp θα φανουν οσοι προοδευσαν σε σχεση με περυσι .

Τους ανεφερα εγω σε προηγουμενο ποστ μου και απαντησε πανω σε αυτο, το παλικαρι πριν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tommy^ είπε

Τους ανεφερα εγω σε προηγουμενο ποστ μου και απαντησε πανω σε αυτο, το παλικαρι πριν. 

Καλως , νομιζα πως δεν εχει προαναφερθει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά, η τυφλαμάρα και η κουφαμάρα των φανατικών οπαδών είναι απίστευτη.

Άτιμο πράγμα η προκατάληψη.

Ο τύπος είπε "Leave me to it", δηλαδή "άσε με να κάνω τη δουλειά μου" σε ελεύθερη μετάφραση. Και οι φανατικοί έχουν πάρει σβάρνα όλο το διαδίκτυο χρησιμοποιώντας το "Leave it to me", που δεν έχει ουδεμία σχέση με το παραπάνω. Πφφφφφφ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πιτούλιας είπε

Εντάξει ρε παιδιά, η τυφλαμάρα και η κουφαμάρα των φανατικών οπαδών είναι απίστευτη.

Άτιμο πράγμα η προκατάληψη.

Ο τύπος είπε "Leave me to it", δηλαδή "άσε με να κάνω τη δουλειά μου" σε ελεύθερη μετάφραση. Και οι φανατικοί έχουν πάρει σβάρνα όλο το διαδίκτυο χρησιμοποιώντας το "Leave it to me", που δεν έχει ουδεμία σχέση με το παραπάνω. Πφφφφφφ

Μάθανε και αγγλικά οι ελληνάρες. Πόπη και πουρναράκης τους αξίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drivers1.png.b44d85016aada40a34012bb2e6390222.png

Το πράσινο δημοσιευμένο χθες στο racefans και το κόκκινο δημοσιευμένο στις 24 Μαρτίου στο autoblog.

Στο racefans λέει "Σημείωση: Βασικοί μισθοί + ατομικά μπόνους" αλλά και πάλι κάτι δεν πάει καλά εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...