Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ολα αυτά που λέτε , καλή η μάχη που είδαμε (δεν θα πώ τη γνώμη μου) , αλλα εγω περιμένω πως και πώς να δώ το βίντεο των mini me drivers 😁😁  πως θα τα αποδώσουν ολα αυτά σε καρτούν !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, sstratos είπε

Καλά ολα αυτά που λέτε , καλή η μάχη που είδαμε (δεν θα πώ τη γνώμη μου) , αλλα εγω περιμένω πως και πώς να δώ το βίντεο των mini me drivers 😁😁  πως θα τα αποδώσουν ολα αυτά σε καρτούν !!

Επιπεδου καρτουν ηταν και το racing και η πιστα, οποτε παιζει να χρησιμοποιησουν ατοφια video edits του αγωνα! :D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ μάχη δεν περιμένω ούτε καν. Εύκολη νίκη Hamilton και ο Bottas για δεύτερη θέση ή αν επιλέξουν άλλη στρατηγική για αυτόν και έρθει τρίτος με δεύτερο τον Max αλλά χωρίς να απειλήσει στο ελάχιστο τον Σερ. Στην ουσία μόνο μία βλάβη ή λάστιχο μπορεί να κόψει τον δρόμο για το όγδοο του Σερ κάτι που έχει ελάχιστες πιθανότητες. Ατύχημα δεν βλέπω (τουλάχιστον εσκεμμένα) γιατί θα έχουμε κατακραυγή, ενστάσεις κτλ που την δεδομένη στιγμή δεν το θέλουν με τίποτα στην F1. 

Ας πρόσεχαν στην Red Bull όταν έπρεπε.

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, liakinen είπε

Εγώ μάχη δεν περιμένω ούτε καν. Εύκολη νίκη Hamilton και ο Bottas για δεύτερη θέση ή αν επιλέξουν άλλη στρατηγική για αυτόν και έρθει τρίτος με δεύτερο τον Max αλλά χωρίς να απειλήσει στο ελάχιστο τον Σερ. Στην ουσία μόνο μία βλάβη ή λάστιχο μπορεί να κόψει τον δρόμο για το όγδοο του Σερ κάτι που έχει ελάχιστες πιθανότητες. Ατύχημα δεν βλέπω (τουλάχιστον εσκεμμένα) γιατί θα έχουμε κατακραυγή, ενστάσεις κτλ που την δεδομένη στιγμή δεν το θέλουν με τίποτα στην F1. 

Ας πρόσεχαν στην Red Bull όταν έπρεπε.

TRIGGERED

 

max-verstappen-exhausted-saudi-arabia-planetf1-1200x630.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, liakinen είπε

Εγώ μάχη δεν περιμένω ούτε καν. Εύκολη νίκη Hamilton και ο Bottas για δεύτερη θέση ή αν επιλέξουν άλλη στρατηγική για αυτόν και έρθει τρίτος με δεύτερο τον Max αλλά χωρίς να απειλήσει στο ελάχιστο τον Σερ. Στην ουσία μόνο μία βλάβη ή λάστιχο μπορεί να κόψει τον δρόμο για το όγδοο του Σερ κάτι που έχει ελάχιστες πιθανότητες. Ατύχημα δεν βλέπω (τουλάχιστον εσκεμμένα) γιατί θα έχουμε κατακραυγή, ενστάσεις κτλ που την δεδομένη στιγμή δεν το θέλουν με τίποτα στην F1. 

Ας πρόσεχαν στην Red Bull όταν έπρεπε.

Είναι τόσο καλύτερη η Merc στο Abu Dhabi; Νομίζω η πέρσι η πρόπερσι είχαν χάσει. Θα μου πεις βέβαια τελευταία χρόνια κατέβαινε για παρέλαση η Mercedes τελευταίο αγώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, papp0us είπε

Είναι τόσο καλύτερη η Merc στο Abu Dhabi; Νομίζω η πέρσι η πρόπερσι είχαν χάσει. Θα μου πεις βέβαια τελευταία χρόνια κατέβαινε για παρέλαση η Mercedes τελευταίο αγώνα.

Ναι είναι τόσο καλύτερη. Πέρσι δεν μετράει καθόλου γιατί είχαν ξεκαθαρίσει τα πράγματα πριν (οδηγών & κατασκευαστών) και ο Hamilton είχε επιστρέψει μετά από Covid. 

Η πτώση της Mercedes από την κορυφή αν έρθει (κάποτε θα γίνει) θα έρθει από Ιταλία μεριά.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο τέλος του επόμενου θέλω βετελ αλονσο κιμι(στη μέση) να κάνουν "κουλούρια" και να γίνεται χαμός για το αντίο στον κιμι 

Επεξ/σία από Spect~
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φεύγουν σιγά σιγά σπουδαίες προσωπικότητες αυτό είναι το σημαντικότερο για μένα. Γρήγοροι και καλοί οδηγοί νέοι υπάρχουν αλλά είναι αδιάφοροι σε θέμα χαρακτήρα, ταπεραμέντου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, liakinen είπε

Φεύγουν σιγά σιγά σπουδαίες προσωπικότητες αυτό είναι το σημαντικότερο για μένα. Γρήγοροι και καλοί οδηγοί νέοι υπάρχουν αλλά είναι αδιάφοροι σε θέμα χαρακτήρα, ταπεραμέντου. 

Ε εντάξει μωρέ, όλοι αυτοί έγιναν προσωπικότητες μέσω του πρωταθλητισμού. Λογικά θα ανακατευτεί η τράπουλα, ειδικά οταν τα παρατήσει και ο κοτσιδάκιας, Ήδη του χρόνου  Verstappen, Rusell, Leclerc και Norris θα είναι πρώτη γραμμή, και όλο και κάποιος θα ξεπηδήσει αν αρπάξει ευκαιρία με τις αλλαγές (Gasly).

Απο τις καραβάνες που μένουν δεν έχουμε τίποτα περα απο Alonso, που δεν ξέρω και αυτός πόσο θα κάτσει και τον Vettel που μοιάζει βολεμένος να περνάει καλά, χωρίς να του πρίζουν τον έρωτα για πρωταθλήματα. Bottas, Perez, Ricciardo,Stroll, ocon κτλ είναι καλοί για συμπληρωμα, αλλα μέχρι εκει.

Υπάρχει και ο προδότης, αλλα για αυτον δεν μιλάω καθόλου. Μακάρι DNF στην τελευταία στροφή ολο το χρόνο του χρόνου και μεταγραφή στην Haas.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, papp0us είπε

Ε εντάξει μωρέ, όλοι αυτοί έγιναν προσωπικότητες μέσω του πρωταθλητισμού.

Διαφωνώ. Από τα πρώτα τους χρόνια ήταν μορφές. Αν βάλεις στην εξίσωση τους "κομπάρσους" που ανέφερες + ότι το μεγαλύτερο όνομα στους νέους ο Max εκτός αγώνα είναι νερόβραστος (άλλο αν στον αγώνα τα κάνει πο@τ@να) τότε έχουμε θέμα. Τουλάχιστον ο Ρώσος να ήταν λίγο ντεκαντάνς να πούλαγε λίγο τρέλα μπας και είχε ενδιαφέρον. Περισσότερο με ενδιαφέρει για παράδειγμα να βλέπω αντιδράσεις και σχόλια Fernando παρά του Max. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, oikonikos είπε

Ξέρουμε όλοι τι θα γίνει την Κυριακή αν ο Μαξ δεν έχει την pole 

Ναι θα σκάσει πάνω στον Hamilton θα βγουν και οι δύο εκτός αγώνα απλά θα φάει ποινή μείωσης βαθμών και θα χάσει το πρωτάθλημα και την υπόληψη πολλών. 

Πολλοί το πιστεύουν το παραπάνω τουλάχιστον το πρώτο σκέλος. Εγώ όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakinen είπε

Ναι θα σκάσει πάνω στον Hamilton θα βγουν και οι δύο εκτός αγώνα απλά θα φάει ποινή μείωσης βαθμών και θα χάσει το πρωτάθλημα και την υπόληψη πολλών. 

Πολλοί το πιστεύουν το παραπάνω τουλάχιστον το πρώτο σκέλος. Εγώ όχι. 

δεν παίζει αυτό το σενάριο. τουλάχιστον όχι αν θέλουν να κρατήσουν την εικονα μιας σοβαρής ομάδας. 

Το πιθανότερο είναι οτι όλοι οι κινητήρες θα μπουν οχι απλά σε party αλλά godmode και οι strategists θα κανουν αρκετά βράδια να κοιμηθούν προσπαθώντας να προβλέψουν όλα τα σενάρια και τις πιθανές στρατηγικές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zanskou είπε

δεν παίζει αυτό το σενάριο. τουλάχιστον όχι αν θέλουν να κρατήσουν την εικονα μιας σοβαρής ομάδας. 

Το πιθανότερο είναι οτι όλοι οι κινητήρες θα μπουν οχι απλά σε party αλλά godmode και οι strategists θα κανουν αρκετά βράδια να κοιμηθούν προσπαθώντας να προβλέψουν όλα τα σενάρια και τις πιθανές στρατηγικές. 

Ο κινητήρας του Max είναι Honda OK αλλά ξέρεις πόσους αγώνες έχει βγάλει; αν τον βάλλουν στα όρια και πέρα μάλλον θα δούμε ένα ωραίο μπλε σύννεφο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...