Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλειπα όλο το σκ για να έρθω να κάνω φοβερά τεχνικό σχόλιο. Ο Μποττας όταν ήταν να φάει γύρο από τον Φερσταπεν τον καθυστέρησε 100%. Ένα λεπτό μετά έξω και τα δύο Μερκ. Δεν υπάρχει θεία δική σε αυτά αλλά η Μερκ καλά θα κάνει να μην παίζει συνέχεια με τα όρια των κανονισμών.

//Πλιζ όχι πάλι MAF1A και ιστοριες.

Επεξ/σία από greenfan20
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, ~mxls~ είπε

Μα άλλαξε ρε παιδιά, έκλεισε την εσωτερική (αριστερά), δεν μπορείς μετά να πας δεξιά.

Αυτό το κάνει μόνιμα. 

ok tnx, noted

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, greg4 είπε

Καλά τι χαζή ποινή αυτή στο Vettel?

Πρέπει να ισχύει αυτός ο κανόνας ενώ είσαι στο Pit lane για επισκευές;

οχι ρε. εκείνη την ώρα τον σκέφτηκαν όπως πίνανε τις μπύρες τους οι αγωνοδίκες χαζεύοντας κι λίγο τον αγώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Εντωμεταξύ, λιγο  πιο γρηγορα να εμπαινε στα πιτ ο Χαμ μετα την εξοδο και η Μερσεντες να αλλαζε πιο γρήγορα ελαστικα, τοτε ο Χαμ θα ηταν στον ιδιο γυρο με Ver και ολα θα παιζοντουσαν. 

 

Τρομερο παντως το ποσο καιρο εχει να κανει χοντρο λάθος ο Χαμ και μας φαίνεται τοσο ξενο το τωρινο του. 

Το λάθος του ήταν ότι δεν έκανε όπισθεν σε πρώτη φάση. Προσπάθησε να γλυτώσει 30 sec χασούρας, παίρνοντας μεγάλο ρίσκο εκεί. Ίσως δεν χρειαζόταν. Φυσικά ο ίδιος ξέρει καλύτερα. Shit happens.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα για τον αγώνα του top 3 που είχαν μεγάλες διαφορές και τώρα μηδενίζουν.

Από την άλλη θα δούμε μάχες πάλι.

Norris για 2η θέση ή θα παλέψει και Max;

Ham,Perez που θα καταλήξουν οεο;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

απο την καμερα του Kimi φαινεται καλουτσικα παντως...εχουν κενο μεταξυ τους ΣΙΓΟΥΡΑ και παταει γρασιδι ο RUS. Απο την τηλεμετρια ας δουν αν εκανε δεξια και τον ωθησε να πατησει το γρασιδι...

Σίγουρα πηγε δεξια ο Bottas, αλλα του αφησε χωρο ενος μονοθεσιου. 

 

Τεσπα, συμβαίνουν αυτα, πιο πολυ προς αγωνιστικο συμβαν μου φαίνεται, με μεγαλύτερο μεριδιο ευθυνης απο Russell. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

//Πλιζ όχι πάλι MAF1A και ιστοριες.

Οντως χωρις μαφια και αλλες ιστοριες, εγω το μονο που εχω να προσθεσω ειναι οτι περα της Θειας δικης και του καρμα μπορουμε να προσθεσουμε τα ζωδια πριν απο καθε αγωνα για να ξερουμε πανω κατω τι θα γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι επικίνδυνη η επαναφορά που έκανε ο χαμ στην πίστα? Και αν θα φάει ποινή όπως ο φετελ στη μονζα. Σαν θεατής ρωτάω και όχι μαφιες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Το λάθος του ήταν ότι δεν έκανε όπισθεν σε πρώτη φάση. Προσπάθησε να γλυτώσει 30 sec χασούρας, παίρνοντας μεγάλο ρίσκο εκεί. Ίσως δεν χρειαζόταν. Φυσικά ο ίδιος ξέρει καλύτερα. Shit happens.

Αυτο που δεν εβαλε οπισθεν πραγματικα δεν μπορω να το εξηγησω. 

Πηγε και χαλασε τη μπροστινη πτερυγα με 10km/h.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, tommy^ είπε

Επισης, πρεπει να δουν κατα ποσο ηταν νομιμη η επανοδος στην πιστα με την οπισθεν του Λιουις.
Δε γνωριζω το γραμμα του Νομου.
 

 

Απαγορεύεται, αν δεν κάνω λάθος, να κινηθείς εντός πίστας με την όπισθεν.

Για ένα μικρό κομμάτι, αυτό συνέβη με τον Hamilton, δεν ξέρω αν θεωρηθεί "λάθος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...