Προς το περιεχόμενο

fan conection


Sensei_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα...εκανα ενα pc build και το κουτι ειχε pre instaled fans συγκεκριμενα το κουτι ειναι το sharkoon VG6-W rgb 

και τα εχω συνδεσει ολα και τα fan  και εχουν συνδεση molex και χωριζεται και εχει και ενα 3 pin female επισης εχει για το front panel πισω στο case κατι σαν hub δεν ξερω και γω τι ειναι το θεμα μ ειναι οτι δεν δουλευει το rgb στα φανς τα εχω συνδεσει λαθος η εχουν θεμα τα fans; ...εχει και ενα καλωδιο vdg που δεν ξερω που μπαινει 

 

 

x2products_system_cooling_led_fan_x2-12025s1v34-b-led_31534992535.jpg

Επεξ/σία από Sensei_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Sensei_ είπε

καλησπερα...εκανα ενα pc build και το κουτι ειχε pre instaled fans συγκεκριμενα το κουτι ειναι το sharkoon VG6-W rgb 

και τα εχω συνδεσει ολα και τα fan  και εχουν συνδεση molex και χωριζεται και εχει και ενα 3 pin female επισης εχει για το front panel πισω στο case κατι σαν hub δεν ξερω και γω τι ειναι το θεμα μ ειναι οτι δεν δουλευει το rgb στα φανς τα εχω συνδεσει λαθος η εχουν θεμα τα fans; ...εχει και ενα καλωδιο vdg που δεν ξερω που μπαινει 

 

 

x2products_system_cooling_led_fan_x2-12025s1v34-b-led_31534992535.jpg

Το καλώδιο που έβαλες έχει να κάνει με την λειτουργία του ανεμιστήρα και μόνο.Με το 4pin molex στο τροφοδοτικό έχεις 12V και σταθερά full rpm, με το 3pin στην μητρική (λογικά) θα έχεις και voltage control και ρύθμιση στροφών.

To vdg καλώδιο που αναφέρεις έχει να κάνει με τον rbg φωτισμό και θα συνδεθεί είτε στα αντίστοιχα headers της μητρικής ή στο hub του κουτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι ομως ο καθε ανεμιστηρας εχει αυτο το 3 pin π φαινεται στην φωτο για να τα συνδεσω ολα οποτε χρειαζετε καποιος ανταπτορας

 

 

Επεξ/σία από Sensei_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα δέν γίνεται να συνδεθούν με το καλώδιο της φωτογραφίας αν μιλάμε για rgb/argb συσκευή.Στο manual δείχνει την συνδεσμολογία με το hub στην σελίδα 4.

Ή κάτι σου διαφεύγει ή οι ανεμιστήρες είναι σταθερού χρώματος και όχι argb!Σε αυτήν την περίπτωση ναί,με ένα 12V τροφοδοτούνται τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε rgb ειναι πατα να δεις εγραψα και τι κουτι εχω παραπανω

και περα απ αυτο στις οδηγιες δεν βρισκω κατι για την συνδεσμολογια

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...