Προς το περιεχόμενο

Samsung One UI 3.0 beta – Διαθέσιμο για τα Galaxy A51 και Galaxy M31


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η beta έκδοση του τελευταίου περιβάλλοντος χρήσης της Samsung γίνεται διαθέσιμη και στα Galaxy A51 5G και M31.

Το νέο περιβάλλον χρήσης One UI 3.0 της Samsung γίνεται διαθέσιμο και σε mid-range σειρές της νοτιοκορεάτικης εταιρίας. Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα Android Police, η Samsung ξεκίνησε τη διάθεση της beta έκδοσης μέσω σχετικού προγράμματος στα πιο προσιτά smartphones των σειρών Galaxy A και Galaxy M, ξεκινώντας από το A51 5G (τουλάχιστον για χρήστες από Νότια Κορέα) και το M31 (τουλάχιστον για χρήστες από Ινδία). Οι χρήστες που έχουν κάποια συμβατή συσκευή μπορούν να εγγραφούν στο πρόγραμμα και να πάρουν μία πρώτη ματιά από το Android 11.

Όπως και με προηγούμενες εκδόσεις του One UI, το νέο λογισμικό δίνει στα A51 και M31 ένα συνδυασμό λειτουργιών του Android 11 καθώς και βελτιστοποιήσεις από την ίδια τη Samsung. Για παράδειγμα οι χρήστες θα βλέπουν πλέον μία ξεχωριστή ενότητα για τις συνομιλίες τους, περισσότερα εργαλεία ελέγχου από την Αρχική Οθόνη αλλά και επιπλέον widgets για την Οθόνη Κλειδώματος και την always-on λειτουργία. Βελτιώσεις έχει επίσης ο ενσωματωμένος browser της Samsung, η αυτόματη εστίαση της κάμερας και η έξυπνη βοηθός Bixby.

Περισσότερες συσκευές Galaxy A και Galaxy M αναμένεται να προστεθούν σύντομα στο πρόγραμμα beta, αν και οι χρήστες θα πρέπει να κάνουν υπομονή έως ότου λάβουν την τελική έκδοση του One UI 3.0. Το επίσημο πρόγραμμα της Samsung δεν περιλαμβάνει τα Galaxy A51 5G και M31 στη λίστα με τις συσκευές που θα λάβουν το One UI 3.0 έως τον Μάρτιο του 2021 ενώ smartphones όπως τα A10 και A20 ενδέχεται να μην λάβουν την ενημερώση του Android 11 έως και τον Αύγουστο. Προς το παρόν, μόνο τα premium τηλέφωνα της Samsung θα λάβουν το νέο λειτουργικό σύστημα πριν το τέλος του 2020.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμείς που έχουμε το S9 θα πάρουμε τα τρία.

Απαράδεκτη η Samsung να αναβαθμίζει μοντέλα mid-range και όχι τα flagship της (άσχετα αν κυκλοφόρησε πριν ένα χρόνο η 5 π.χ.)

Και που τώρα το πήγε στα τρία χρονια τα updates από το S10 και μετα, παλι είναι ξεφτίλες.

Μόνο στην apple οτι μοντέλο και να αγοράσεις θα έχεις κανονικά όλα τα updates για 5 με 6 χρονια, και χωρίς καθυστερήσεις, μέχρι η Samsung και η κάθε Χ εταιρεία θυμηθεί να το προσαρμόσει για τα κινητά της.

Για μένα πλέων από την στιγμή που τα android γενικά έχουν πάει και αυτά στο χιλιάρικο, καλύτερα να πας σε Apple και μετα μπορείς να το μεταπουλήσεις σε πολύ υψηλότερη τιμή από οτι ένα Android.

Και αν κάποιος που δεν μπορεί να δύσει χιλιάρικο, παλι μπορεί να πάει σε παλαιότερο iphone που και θα εχει υποστήριξη.

Εγω το επόμενο που θα πάρω θα είναι iphone,γιατι τους έχω βαρεθεί.

Επεξ/σία από stratos789
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stratos789 είπε

Εμείς που έχουμε το S9 θα πάρουμε τα τρία.

Απαράδεκτη η Samsung να αναβαθμίζει μοντέλα mid-range και όχι τα flagship της (άσχετα αν κυκλοφόρησε πριν ένα χρόνο η 5 π.χ.)

Και που τώρα το πήγε στα τρία χρονια τα updates από το S10 και μετα, παλι είναι ξεφτίλες.

Μόνο στην apple οτι μοντέλο και να αγοράσεις θα έχεις κανονικά όλα τα updates για 5 με 6 χρονια, και χωρίς καθυστερήσεις, μέχρι η Samsung και η κάθε Χ εταιρεία θυμηθεί να το προσαρμόσει για τα κινητά της.

Για μένα πλέων από την στιγμή που τα android γενικά έχουν πάει και αυτά στο χιλιάρικο, καλύτερα να πας σε Apple και μετα μπορείς να το μεταπουλήσεις σε πολύ υψηλότερη τιμή από οτι ένα Android.

Και αν κάποιος που δεν μπορεί να δύσει χιλιάρικο, παλι μπορεί να πάει σε παλαιότερο iphone που και θα εχει υποστήριξη.

Εγω το επόμενο που θα πάρω θα είναι iphone,γιατι τους έχω βαρεθεί.

Τι σου λείπει από το s9 που το έδωσε η apple  σε φετινο update? Η samsung σου εχει δώσει αναβαθμίσεις για 5 χρονια. Αμα σας έδινε 1 αλλαγή το χρόνο για 5 6 χρονια θα λέγατε και ευχαριστώ,αντί να εκτιμήσετε οτι δίνει τα παντα σε ένα άριστο λειτουργικό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Τι σου λείπει από το s9 που το έδωσε η apple  σε φετινο update? Η samsung σου εχει δώσει αναβαθμίσεις για 5 χρονια. Αμα σας έδινε 1 αλλαγή το χρόνο για 5 6 χρονια θα λέγατε και ευχαριστώ,αντί να εκτιμήσετε οτι δίνει τα παντα σε ένα άριστο λειτουργικό 

«δίνει τα παντα σε ένα άριστο λειτουργικό » 
Εχω την εντύπωση ότι υπερβάλεις λίγο.

Επεξ/σία από malut1971
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, stratos789 είπε

Εμείς που έχουμε το S9 θα πάρουμε τα τρία.

Απαράδεκτη η Samsung να αναβαθμίζει μοντέλα mid-range και όχι τα flagship της (άσχετα αν κυκλοφόρησε πριν ένα χρόνο η 5 π.χ.)

Και που τώρα το πήγε στα τρία χρονια τα updates από το S10 και μετα, παλι είναι ξεφτίλες.

Μόνο στην apple οτι μοντέλο και να αγοράσεις θα έχεις κανονικά όλα τα updates για 5 με 6 χρονια, και χωρίς καθυστερήσεις, μέχρι η Samsung και η κάθε Χ εταιρεία θυμηθεί να το προσαρμόσει για τα κινητά της.

Για μένα πλέων από την στιγμή που τα android γενικά έχουν πάει και αυτά στο χιλιάρικο, καλύτερα να πας σε Apple και μετα μπορείς να το μεταπουλήσεις σε πολύ υψηλότερη τιμή από οτι ένα Android.

Και αν κάποιος που δεν μπορεί να δύσει χιλιάρικο, παλι μπορεί να πάει σε παλαιότερο iphone που και θα εχει υποστήριξη.

Εγω το επόμενο που θα πάρω θα είναι iphone,γιατι τους έχω βαρεθεί.

Ταυτίζομαι απόλυτα και όντας ένας ακόμα απογοητευμενος κάτοχος του S9 πλεον η επόμενη συσκευή που θα στραφώ θα είναι  iphone.  2018 αν δεν κάνω λάθος ήταν το έτος κυκλοφορίας μας. 2 χρόνια μόνο και πήγαμε κάδο. Apple για να λυθούν για μένα και τα θέματα περί λογισμικού exynos vs snapdragon και να έχουμε και το κεφάλι μας ήσυχο. Απογοήτευση. Θα τολμήσω να συμπεριλάβω και τα μοντέλα  S8 -S8+ τα οποία μέσα από τα κατάλληλα updates θα φυσουσαν ακόμα και σήμερα. Κριμα 

Επεξ/σία από ItsMarios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, stratos789 είπε

Εμείς που έχουμε το S9 θα πάρουμε τα τρία.

Απαράδεκτη η Samsung να αναβαθμίζει μοντέλα mid-range και όχι τα flagship της (άσχετα αν κυκλοφόρησε πριν ένα χρόνο η 5 π.χ.)

Και που τώρα το πήγε στα τρία χρονια τα updates από το S10 και μετα, παλι είναι ξεφτίλες.

Μόνο στην apple οτι μοντέλο και να αγοράσεις θα έχεις κανονικά όλα τα updates για 5 με 6 χρονια, και χωρίς καθυστερήσεις, μέχρι η Samsung και η κάθε Χ εταιρεία θυμηθεί να το προσαρμόσει για τα κινητά της.

Για μένα πλέων από την στιγμή που τα android γενικά έχουν πάει και αυτά στο χιλιάρικο, καλύτερα να πας σε Apple και μετα μπορείς να το μεταπουλήσεις σε πολύ υψηλότερη τιμή από οτι ένα Android.

Και αν κάποιος που δεν μπορεί να δύσει χιλιάρικο, παλι μπορεί να πάει σε παλαιότερο iphone που και θα εχει υποστήριξη.

Εγω το επόμενο που θα πάρω θα είναι iphone,γιατι τους έχω βαρεθεί.

Ερώτηση προς μετανοημένους αγανακτισμένους χρήστες που αγόρασαν Samsung ναυαρχίδες: Όταν δαπανούσατε ή υποτίθεται ότι δαπανούσατε τα χρήματα σας δεν ξέρατε τότε ότι οι OS ενημερώσεις είναι δύο χρόνια;; Κι αν δεν ξέρατε δεν ρωτάγατε;

Για αυτά που προσφέρει το One UI (δηλαδή πολύ περισσότερα χαρακτηριστικά από το iOS) οι τριετείς ενημερώσεις είναι υπεραρκετές. Οι ναυαρχίδες ήδη παίρνουν το Android 11 αλλά κι εγώ που θα την πάρω Μάρτιο δεν πεθαίνω γιατί μού αρέσει πολύ το λειτουργικό. Τώρα οποίος έχει τα λεφτά να αγοράσει ναυαρχίδα δεν θα την κρατήσει πέντε χρόνια ούτε σκέφτεται ιδιαίτερα τη μεταπωλητική αξία. Εγώ πάντως που δε θέλω να δαπανήσω πάνω από 800 ευρώ μάξιμουμ το κινητό δεν το κρατώ πάνω από τρία χρόνια και δε με ενδιαφέρει πόσο θα το πουλήσω τότε (αν θα το πουλήσω) αλλά πόσο θα ευχαριστηθώ την εμπειρία μέχρι τότε. Και επίσης ξέρω καλά τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα ενός προϊόντος/υπηρεσίας πριν το αγοράσω.
 

Επεξ/σία από panathatube
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ItsMarios είπε

Ταυτίζομαι απόλυτα και όντας ένας ακόμα απογοητευμενος κάτοχος του S9 πλεον η επόμενη συσκευή που θα στραφώ θα είναι  iphone.  2018 αν δεν κάνω λάθος ήταν το έτος κυκλοφορίας μας. 2 χρόνια μόνο και πήγαμε κάδο. Apple για να λυθούν για μένα και τα θέματα περί λογισμικού exynos vs snapdragon και να έχουμε και το κεφάλι μας ήσυχο. Απογοήτευση. Θα τολμήσω να συμπεριλάβω και τα μοντέλα  S8 -S8+ τα οποία μέσα από τα κατάλληλα updates θα φυσουσαν ακόμα και σήμερα. Κριμα 

Και που ειναι το λάθος της Samsung? Όταν αγόρασες το s9, γνώριζες ήδη ότι θα πάρει δύο μεγάλες αναβαθμίσεις και τέλος.  Το ότι αποφάσισε να το δώσει στη σειρά 10 είναι επιλογή της εταιρίας. Αλλά κανείς δεν σας είπε "πάρ'τε το s9 και κάτι θα κανουμε με τις αναβαθμίσεις."

Κατανοώ την απογοήτευση σου, γιατί ολοι θα θέλαμε να λαμβάνουμε αναβαθμίσεις εσαεί, αλλά δεν γίνεται. Και αν έδινε στα s9, αυτα που γράφετε εσείς, θα τα έγραφαν οι κάτοχοι s8. Δεν γίνεται ποτέ, να ειναι όλοι ευχαριστημένοι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην ουσια με την καινουργια πολιτικη της Samsung ειναι σχεδον 5 χρονια latest Android...ας παρουμε το S21 που βγαινει τελος Ιανουαριου με Android 11, θα παρει το 12,13,14 το οποιο 14 θα το παρει οπως συνηθως τελος της εκαστοτε χρονιας αλλα θα ειναι η τελευταια εκδοση μεχρι να βγει το 15 Αυγουστο συνηθως της επομενης χρονιας οποτε για 8-9 μηνες θα ειναι το latest.

Παρα πολυ καλα για καποιον που εχει σκοπο να κρατησει τη συσκευη για μεγαλο διαστημα, πλησιαζει σχεδον την Apple.
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kastorakos84 είπε

Και που ειναι το λάθος της Samsung? Όταν αγόρασες το s9, γνώριζες ήδη ότι θα πάρει δύο μεγάλες αναβαθμίσεις και τέλος.  Το ότι αποφάσισε να το δώσει στη σειρά 10 είναι επιλογή της εταιρίας. Αλλά κανείς δεν σας είπε "πάρ'τε το s9 και κάτι θα κανουμε με τις αναβαθμίσεις."

Κατανοώ την απογοήτευση σου, γιατί ολοι θα θέλαμε να λαμβάνουμε αναβαθμίσεις εσαεί, αλλά δεν γίνεται. Και αν έδινε στα s9, αυτα που γράφετε εσείς, θα τα έγραφαν οι κάτοχοι s8. Δεν γίνεται ποτέ, να ειναι όλοι ευχαριστημένοι.

Σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου αν και δεν χρειάζεται θεωρώ να δικαιολογήσω γιατί νιώθω προσωπικά απογοητευμένος,άλλοι μπορεί να μην είναι,για άλλους μπορεί να είναι πιο εύκολο να αλλάξουν συσκευή για κάποιους άλλους όχι, ο λόγος ο κυριότερος κατ'εμέ είναι επειδή μιλάμε για συσκευή του 2018 η οποία στο μυαλό μου φαντάζει αρκετά πρόσφατη και όχι outdated ώστε να μην δεχθεί αναβαθμίσεις. Διάβασα ένα σχόλιο το οποίο διατύπωνε πάνω κάτω τη σκέψη μου και συμφώνησα σε αυτό. Ύστερα,@ όλα είναι προσωπικές επιλογές και προτιμήσεις. Θέλοντας να φύγω από τη Samsung και σκεπτόμενος αν θα με συνέφερε ή αν θα μου ταίριαζε αλλαγή σε apple,με το να αποκλείει το μοντέλο που χρησιμοποιώ δεν με ενθαρρύνει προσωπικά να δώσω χρήματα ξανά σε αυτή. Μπορεί βέβαια και να είναι λάθος σκεπτικό δικό μου αυτό. Αυτή  όμως είναι η άποψη μου σε σχέση με τα γούστα μου και αυτά που σκέφτομαι. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να υπάρχει λάθος ή σωστό όταν όλα έχουν να κάνουν ξεκάθαρα με προτιμήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kastorakos84 είπε

Κατανοώ την απογοήτευση σου, γιατί ολοι θα θέλαμε να λαμβάνουμε αναβαθμίσεις εσαεί, αλλά δεν γίνεται.

Για πες, γιατί δεν γίνεται στα S8/S9/Note8/Note9 να πάρουν Android 11 και γίνεται στα Α51/71 κλπ

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kirileman είπε

Για πες, γιατί δεν γίνεται στα S8/S9/Note8/Note9 να πάρουν Android 11 και γίνεται στα Α51/71 κλπ

Γιατί στην τιμή που τα έχουμε αγοράσει έχουν υπολογίσει να ασχολούνται μόνο δυο χρόνια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον οι κατοχοι s9 τελικα ειναι κατοχοι iphone γιαυτο και δεν απαντανε στις ξεκαθαρες ερωτησεις οπως Δεν το ξερατε οτι θα εχει μονο 2 χρονια αναβαθμισεις και ξαφνικα απογοητευτηκατε; Τι παραπανω εχει δωσει η apple τα 3 τελευταια χρονια που δεν τα ειχατε εξαρχης ακομα και στο s8 σας; Που ειναι και τοσο σημαντικα για να πληρωσετε εξτρα 400 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Μαλλον οι κατοχοι s9 τελικα ειναι κατοχοι iphone γιαυτο και δεν απαντανε στις ξεκαθαρες ερωτησεις οπως Δεν το ξερατε οτι θα εχει μονο 2 χρονια αναβαθμισεις και ξαφνικα απογοητευτηκατε; Τι παραπανω εχει δωσει η apple τα 3 τελευταια χρονια που δεν τα ειχατε εξαρχης ακομα και στο s8 σας; Που ειναι και τοσο σημαντικα για να πληρωσετε εξτρα 400 ευρω.

Το θέμα δεν είναι τι παραπάνω έδωσε η Samsung σε σύγκριση με το iOS, αλλά τι έδωσε σε σύγκριση με το  one UI 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fabricated είπε

Μαλλον οι κατοχοι s9 τελικα ειναι κατοχοι iphone γιαυτο και δεν απαντανε στις ξεκαθαρες ερωτησεις οπως Δεν το ξερατε οτι θα εχει μονο 2 χρονια αναβαθμισεις και ξαφνικα απογοητευτηκατε; Τι παραπανω εχει δωσει η apple τα 3 τελευταια χρονια που δεν τα ειχατε εξαρχης ακομα και στο s8 σας; Που ειναι και τοσο σημαντικα για να πληρωσετε εξτρα 400 ευρω.

Θα σου πω ενα παράδειγμα, όταν είχε κυκλοφορήσει με το andoird 8 είχε την λειτουργεία video mode pro (ήταν και ενας από τους λογους που το προτιμησα).κάτι το οποιο το αφαίρεσε στο android 9 όπως και στο s10 όταν κυκλοφόρησε μαζί με το android 9.

Και μετα από ένα χρόνο το βάλαν ξανα στο android 10 με την κυκλοφορία του s20. Και καλα σαν κατι καινούργιο.Τη λογική ήταν αυτή το να αφαιρεί μια λειτουργία που υπηρχε από την αρχή και μετα να την βαζει ξανα. Εντομεταξυ έλεγαν ότι δεν γινόταν λογο του One ui.

8 ώρες πριν, panathatube είπε

Ερώτηση προς μετανοημένους αγανακτισμένους χρήστες που αγόρασαν Samsung ναυαρχίδες: Όταν δαπανούσατε ή υποτίθεται ότι δαπανούσατε τα χρήματα σας δεν ξέρατε τότε ότι οι OS ενημερώσεις είναι δύο χρόνια;; Κι αν δεν ξέρατε δεν ρωτάγατε;

Για αυτά που προσφέρει το One UI (δηλαδή πολύ περισσότερα χαρακτηριστικά από το iOS) οι τριετείς ενημερώσεις είναι υπεραρκετές. Οι ναυαρχίδες ήδη παίρνουν το Android 11 αλλά κι εγώ που θα την πάρω Μάρτιο δεν πεθαίνω γιατί μού αρέσει πολύ το λειτουργικό. Τώρα οποίος έχει τα λεφτά να αγοράσει ναυαρχίδα δεν θα την κρατήσει πέντε χρόνια ούτε σκέφτεται ιδιαίτερα τη μεταπωλητική αξία. Εγώ πάντως που δε θέλω να δαπανήσω πάνω από 800 ευρώ μάξιμουμ το κινητό δεν το κρατώ πάνω από τρία χρόνια και δε με ενδιαφέρει πόσο θα το πουλήσω τότε (αν θα το πουλήσω) αλλά πόσο θα ευχαριστηθώ την εμπειρία μέχρι τότε. Και επίσης ξέρω καλά τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα ενός προϊόντος/υπηρεσίας πριν το αγοράσω.
 

Εγω συμφωνώ σε αυτά που λες και γνώριζα για τα δυο χρόνια.
Αλλα δεν γίνεται να αναβαθμίζει μοντέλα τα οποία κοστίζουν το 1/3 της τιμής ,και τα Flagship της να τα αφήνει έτσι, και ιδίως την στιγμή που πλέον θα δίνει 3 μεγάλα updates,να μην είναι μέσα s8,s9 κλπ όπως και τα Note.

Για αυτό λεω κατά την γνώμη μου ότι πλέων για ναυαρχίδα δεν αξίζει τόσο Samsung από την στιγμή που εχει φτασει η τιμή στα ιδια επίπεδα με την Apple.

Όπως είναι και κοροϊδία με τον exynos που βαζουν ο οποίος είναι λίγο κατώτερος από τον Snapdragon.

Εννοείτε οτι το android είναι ποιο ανοιχτο λειτουργικό και το προτιμώ παραπάνω, είχα όμως παλιότερα και iphone 4,και στο θέμα των updates ήταν ποιο καλα σε καθημερινή χρήση έκανε λίγο ποιο εύκολη την ολη εμπειρία με το κινητο. 

Επεξ/σία από stratos789
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, AtiX είπε

Το θέμα δεν είναι τι παραπάνω έδωσε η Samsung σε σύγκριση με το iOS, αλλά τι έδωσε σε σύγκριση με το  one UI 3...

Αφου λενε αυτοι οι "κατοχοι σ9" οτι θα πανε στην apple. Και ρωταω ξεκαθαρα, θελετε να λετε οτι παιρνετε ακομα αναβαθμισεις απλα για να το λετε και να παρετε widgets?

4 ώρες πριν, stratos789 είπε

Θα σου πω ενα παράδειγμα, όταν είχε κυκλοφορήσει με το andoird 8 είχε την λειτουργεία video mode pro (ήταν και ενας από τους λογους που το προτιμησα).κάτι το οποιο το αφαίρεσε στο android 9 όπως και στο s10 όταν κυκλοφόρησε μαζί με το android 9.

Και μετα από ένα χρόνο το βάλαν ξανα στο android 10 με την κυκλοφορία του s20. Και καλα σαν κατι καινούργιο.Τη λογική ήταν αυτή το να αφαιρεί μια λειτουργία που υπηρχε από την αρχή και μετα να την βαζει ξανα. Εντομεταξυ έλεγαν ότι δεν γινόταν λογο του One ui.

Εγω συμφωνώ σε αυτά που λες και γνώριζα για τα δυο χρόνια.
Αλλα δεν γίνεται να αναβαθμίζει μοντέλα τα οποία κοστίζουν το 1/3 της τιμής ,και τα Flagship της να τα αφήνει έτσι, και ιδίως την στιγμή που πλέον θα δίνει 3 μεγάλα updates,να μην είναι μέσα s8,s9 κλπ όπως και τα Note.

Για αυτό λεω κατά την γνώμη μου ότι πλέων για ναυαρχίδα δεν αξίζει τόσο Samsung από την στιγμή που εχει φτασει η τιμή στα ιδια επίπεδα με την Apple.

Όπως είναι και κοροϊδία με τον exynos που βαζουν ο οποίος είναι λίγο κατώτερος από τον Snapdragon.

Εννοείτε οτι το android είναι ποιο ανοιχτο λειτουργικό και το προτιμώ παραπάνω, είχα όμως παλιότερα και iphone 4,και στο θέμα των updates ήταν ποιο καλα σε καθημερινή χρήση έκανε λίγο ποιο εύκολη την ολη εμπειρία με το κινητο. 

Μα δεν διαφωνω για τον exynos, δεν διαφωνω για το οτι ειναι λιγα τα 2 (πλεον 3) χρονια. Διαφωνω με το οτι πιστευετε οτι υπαρχει καποιος αλλος (π.χ. apple) που δινει περισσοτερα, ενω στην πραγματικοτητα δινει λιγα λιγα επι πολλα χρονια. Αλλα και να μην ισχυε αυτο, δε μπορουμε να συγκρινουμε εταιρια με 20 κινητα το χρονο, διαφορετικων κατηγοριων, με εταιρια που βγαζει 3 ναυαρχιδες το χρονο. Τωρα για αυτα που λες για 1/3 της τιμης να σου θυμισω οτι ειναι φετινα μοντελα (το πιο προσφατο εννοω). Τελος παντων, δεν λεω οτι ως κατοχος s10 δε θα ηθελα 4 χρονια αντι για 3, δεν λεω οτι μαρεσει ο εξινος σε σχεση με σναπ. Αυτο που λεω ειναι οτι οταν αγορασα το σ10 ηξερα τι επεξεργαστη ειχε, ηξερα για ποσα χρονια θα παιρνει αναβαθμισεις, και ηξερα και οτι 3 μηνες μετα στο σκρουτζ θα το βρω με 600 ευρω 128αρι, σε αντιθεση με το iphone12 900 ευρω το 64αρι (μην λεμε δηλαδη οτι εφτασε την απλ σε τιμες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...