Προς το περιεχόμενο

Το Cyberpunk 2077 σημείωσε συνολικές πωλήσεις 13 εκατομμυρίων αντιτύπων σε 10 ημέρες


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, polaki είπε

Να ρωτήσω εγώ κάτι, όποιος βλάκας (οκ γιατί μεταξύ μας βλάκας είναι) ζήτησε ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ, τώρα που έχουν λυθεί τα περισσότερα, ή σε ένα μήνα που θα έχουν λυθεί όλα θα το ξανα-αγοράσει το παιχνίδι? Θα νιώσει ΕΞΥΠΝΟΣ δηλαδή ο ΒΛΑΚΑΣ που δεν είχε υπομονή 1-2 μήνες και μπήκε σε όλη τη διαδικασία επιστροφής? 

Αφελής ερώτηση, δεν περιμένω απάντηση....

Εγώ σαν βλάκας που το πήρα για PC από το steam και το έκανα refund στα 25 λεπτά playtime θα σου απαντήσω. 

Όταν και αν η CDPR έχει να μου πουλήσει κάτι, θα το αγοράσω. Τώρα που μου ζήτησε 59 EUR για να παίξω το pre-alpha release εν αγνοία μου, ζήτησα πίσω τα λεφτάκια μου. 

Edit: Δεν περίμενα να διαβάσω reviews, αγόρασα ένα παιχνίδι που ήθελα πολύ να παίξω αλλά όταν κατάλαβα ότι δεν είναι έτοιμο, αποφάσισα να το επιστρέψω. End of story πιστεύω! Όταν το παιχνίδι ολοκληρωθεί, με χαρά θα το αγοράσω και πάλι. 

Επεξ/σία από Stavmitsos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, armin είπε

Μπορει να μου εξηγησει κανεις για ποιο λογο εγινε τοσος ντορος για το συγκεκριμενο τιτλο? Δηλαδη τι διαφορα εχει απο τα αλλα open world παιχνιδια που εχουν βγει εως τωρα?

 

γιατι ειναι το καλυτερο FPS ολων των εποχων στο ειδος του, την πατησαν οι κονσολαδες παλιας γενιας τι να κανουμε τωρα...!

τα video μιλανε απο μονα τους!!!

κι εδω ενα υπερπληρες review απο τους unboxholics

 

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Chocobo said:

Ευχαριστημένοι...κάπως  αόριστο.Με τι είναι ευχαριστημένοι ; 

Όπως είπα και πριν, είσαι ευχαριστημένος με τα physics πχ που θυμίζουν game του 2010 ;
Ακόμα και στο Vice City αν πυροβολήσεις στην έρημο δεν θα κάνει spawn ένας αστυνόμος δίπλα σου.   

Από το παιχνίδι ως σύνολο. 

Αν περιμέναμε physics simulator θα είχαμε θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Necrogenisis είπε

Ναι, γιατι ακομα και που λυνονται τα bugs το παιχνιδι ειναι πληρες σαν περιεχομενο ε; Οχι πως εχει τα πιο αναπηρα NPCs σε παιχνιδι τετοιου τυπου τα τελευταια χρονια. Αμα μπουν (γιατι λειπουν κανονικοτατα αυτη τη στιγμη) εστω τα μισα απο οσα ειναι σε αυτη τη λιστα, τοτε, προσωπικα, ισως παρω το παιχνιδι. Καλα κανανε οσοι πατησανε refund, να την τσουξει λιγο την ηλιθια διοικηση της CDPR και τους shareholders της. Οταν αυτα γινονταν το '16 με το No Man's Sky (το οποιο πλεον ειναι επικη sandbox exploration παιχνιδαρα) επεφτε το κραξιμο βροχη αλλα τωρα που το τμημα marketing της CDPR φλομωσε τους παντες στο ψεμα ολα καλα /s

Ειχαν υποσχεθει ενα απο - μην σου πω τον πιο - immersive κοσμο ever. Μαντεψε ποσο ψεμετα ελεγαν. Και δεν μιλαω για τα δεκαδες bugs του, μιλαω για το υποτιθεμενο AI του, το οποιο πηγε για τσιγαρα καποια στιγμη κατα την διαρκεια του development και εκτοτε δεν το ξαναδε κανεις.

Πέσανε 3-4 γραφικοί να με φάνε, σκαλώνοντας στο μήνυμά μου και όχι το βαθύτερο νόημα αυτού οπότε μιας και δεν με ενδιαφέρει καν το παιχνίδι δεν θα συνεχίσω. 

Εν έτει 2020 όμως και ενώ έχουν γίνει 10άδες περιστατικά σαν αυτό που περιγράφεις, ο κόσμος ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ και αγοράζει pre-launch παιχνίδια, δίνοντας τα λεφτά του 3 και 5 και 15 μήνες πριν την κυκλοφορία. Ειλικρινά προσωπικά με ξεπερνάει αυτό. Για να μην θεωρήσω τον εαυτό μου διαφορετικό, και εγώ το έχω κάνει αλλά σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ περιπτώσεις δοκιμασμένες, όπως πχ το World of Warcraft με όλα τα expansions του [τα δε τελευταία 3 τα έχω πάρει χωρίς καν να κάνω install, άλλη βλακεία εκεί αλλά με δέρνει το sentimental της υπόθεσης] αλλά και τα Assassins Creed. Ξέρω όμως τί περιμένω να δω. Ξέρω ότι σε 5-7 μέρες θα βαρεθώ γιατί θα είναι τα ίδια και τα ίδια. 

Για ένα άκυρο game (άκυρο είναι όταν δεν έχεις δει χριστό απ'το actual game) από μία άκυρη εταιρεία (άκυρη είναι όταν έχει βγάλει ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ GAMES), πας και προπληρώνεις. Ε ναι είσαι βλάκας sorry (όχι εσύ). Και αποδεικνύεις το μέγεθος της βλακείας σου όταν ζητάς refund για κάτι που ΞΕΡΕΙΣ ότι θα το ξανα-αγοράσεις 1-2-3 μήνες μετά. 

Εκπληκτικό πραγματικά.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Stavmitsos είπε

Εγώ σαν βλάκας που το πήρα για PC από το steam και το έκανα refund στα 25 λεπτά playtime θα σου απαντήσω. 

Όταν και αν η CDPR έχει να μου πουλήσει κάτι, θα το αγοράσω. Τώρα που μου ζήτησε 59 EUR για να παίξω το pre-alpha release εν αγνοία μου, ζήτησα πίσω τα λεφτάκια μου. 

Από περιέργεια σε τι Pc το έπαιξες; Και τι στο καλο σε πείραξε τόσο πολύ σε 25 λεπτα game play. Ούτε σε free battle δεν πρόλαβες να μπεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Stavmitsos είπε

Εγώ σαν βλάκας που το πήρα για PC από το steam και το έκανα refund στα 25 λεπτά playtime θα σου απαντήσω. 

Όταν και αν η CDPR έχει να μου πουλήσει κάτι, θα το αγοράσω. Τώρα που μου ζήτησε 59 EUR για να παίξω το pre-alpha release εν αγνοία μου, ζήτησα πίσω τα λεφτάκια μου. 

Αν αντί της λέξης βλάκας λέγαμε ΑΦΕΛΗΣ για να είμαι politically correct θα είχα λιγότερες άραγε αντιδράσεις? Ίσως. 

Έχουμε 2020, όλη η πληροφορία είναι εκεί έξω, και όμως ορισμένοι από εσάς δεν είχατε ΚΑΝ την υπομονή να περιμένετε το ΠΡΩΤΟ youtube review που να περιγράφει αυτά ακριβώς τα προβλήματα. Τόσο ανυπόμονοι ΠΧΙΑ. 

Δεν αντιλέγω ότι η CDPR έκανε ακραίο fail, το έχω ήδη πει σε αλλο μήνυμα, βέβαια εκεί οι 50 αντιδράσεις ήταν αντίστροφα reactions απ'το σημερινό. 

Αλλά αποδεχτείτε ορισμένοι ότι ήταν λάθος σας που πιστεύετε τον κάθε τυχαίο (ναι, ο κάθε τυχαίος είναι εταιρείες όπως CDPR) και πάμε παρακάτω. 

Καλές γιορτές σε όλους μάγκες, μακάρι τα προβλήματά μας να είναι μόνο το κάθε Cyberpunk. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, filip123go είπε

Από περιέργεια σε τι Pc το έπαιξες; Και τι στο καλο σε πείραξε τόσο πολύ σε 25 λεπτα game play. Ούτε σε free battle δεν πρόλαβες να μπεις.  

Ryzen 5 3600 - GTX 1070 -1080p. 

3 crash στα πρώτα 10 λεπτά, textures του εξωτερικού χώρου εμφανιζόνταν random σε εσωτερικούς χώρους, εξαιρετικά χαμηλά FPS ακόμα και στα low settings. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polaki είπε

Να ρωτήσω εγώ κάτι, όποιος βλάκας (οκ γιατί μεταξύ μας βλάκας είναι) ζήτησε ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ, τώρα που έχουν λυθεί τα περισσότερα, ή σε ένα μήνα που θα έχουν λυθεί όλα θα το ξανα-αγοράσει το παιχνίδι? Θα νιώσει ΕΞΥΠΝΟΣ δηλαδή ο ΒΛΑΚΑΣ που δεν είχε υπομονή 1-2 μήνες και μπήκε σε όλη τη διαδικασία επιστροφής? 

Αφελής ερώτηση, δεν περιμένω απάντηση....

Βλάκας θα έιναι όποιος προπαρείγειλε για να στηρίξει τον τίτλο (κακώς για εμένα) και ΔΕΝ θα ζητήσει τα λεφτά του πίσω. Να μαθαίνουν οι εταιρίες ότι δεν θα περιμένουμε όποτε τους καπνίσει να παίξει κάποιος ότι έχει πληρώσει. Δε σέβονται το χρόνο μας και ο χρόνος είναι χρήμα, ας έβγαζαν το game όποτε ήταν έτοιμο (αν το patchαραν τόσο γρήγορα όπως λες και είναι κομπλέ, δε θα αργούσε και τόσο).

Και στο κάτω κάτω σε κάνα χρόνο θα είναι έτοιμο προς κατανάλωση και στη μισή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, filip123go είπε

Από περιέργεια σε τι Pc το έπαιξες; Και τι στο καλο σε πείραξε τόσο πολύ σε 25 λεπτα game play. Ούτε σε free battle δεν πρόλαβες να μπεις.  

ελα ντε! κι εγω την ιδια απορια εχω,

το Cyberpunk δεν το περιμενα, απλα απο τον ντορο που ειχε γινει τις ημερες πριν τη κυκλοφορια του  μολις βγηκε πηγα και ειδα καποιους streamers στο youtube και επαθα πλακα απο το gameplay και τα γραφικα του,  το τσιμπησα απο τη 1η μερα με 34 ευρω απο το gog

φυσικα και δε το μετανιωσα ουτε λεπτο! αυτη τη στιγμη το βρισκεις ακομα και με 24 ευρω

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι τα beta releases που ζητούν 60 ευρώ. Αφού την "πάτησε" και η CDPR η εταιρία με την καλύτερη φήμη έως τώρα λόγω του Witcher 3, κάνεις δεν είναι ασφαλής. Πολύς κόσμος έτρεξε να προ αγοράσει λόγω της πολύ καλής φήμης της εταιρίας. Εγώ θα ήθελα να το παίξω το game αλλά θα περιμένω ένα χρόνο να το πάρω 20 ευρώ και θα κρατάω μικρό καλάθι ακόμα και τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikchris είπε

Εχεις ιδεα ποσο καιρο θελει ενα παιχνιδι οταν τελειωσει απο τους προγραμματιστες μεχρι να παει στο ραφι για πωληση;

Τι ειναι "Το τελειωσαμε Τεταρτη και Παρασκευη το πουλαμε;"

Μην τα λετε ετσι αυτα ρε παιδια.

Έχεις ένα δίκιο, αλλά απ'την ημέρα που έγινε gold και έφυγε για το ράφι που λες, πέρασε ένα διάστημα στο οποίο δουλεύανε σαν τρελοί για να τα διορθώσουν, και πάλι δεν πρόλαβαν. Εχει ακραία ευθύνη η CDPR για το φιάσκο. Αποκλειστικά και μόνο η διοίκηση που βιάστηκε να προλάβει τις nextgen. Αυτό την έκαψε ουσιαστικά.

Αλλά πλέον ο κόσμος είναι σε ένα state τόσο τεράστιας ανυπομονησίας που δεν μπορεί να περιμένει να λυθούν τα όποια προβλήματα. Είναι δυστυχία αυτό, πραγματικά το λέω και το πιστεύω. Ειδικά οι νέες γενιές αν δεν τους πάει κάτι με την πρώτη σωστά, χάνουν κάθε αίσθηση της υπομονής και της κατανόησης. 

Μέχρι φυσικά να πιάσουν δουλειά και να φάνε 5-6 σφαλιάρες απ'τη ζωή και να δουν το πως λειτουργεί πραγματικά ο κόσμος...

5 λεπτά πριν, afantos είπε

Το πρόβλημα είναι τα beta releases που ζητούν 60 ευρώ. Αφού την "πάτησε" και η CDPR η εταιρία με την καλύτερη φήμη έως τώρα λόγω του Witcher 3, κάνεις δεν είναι ασφαλής. 

WAIT...... Ποιά είναι η CDPR και από που και ως humanly possible που είναι "με την καλύτερη φήμη". 

Πότε το έπαιξες εσύ το Witcher? Προχτές? Μετά από 5 χρόνια που είχαν λυθεί όλα? Unplayable ήταν ρε μάγκες σχεδόν όταν βγήκε, τί λετε??? 

Μην τα πετάτε έτσι αυτά.. ρωτήστε και αυτούς που πραγματικά ξέρουν 5 πράγματα... ΔΕΝ υφίσταται εταιρεια CDPR, μία σειρά παιχνίδι έχει βγάλει. Τί να πει και η Blizzard και η Activision και η ΕΑ και η Rockstar δηλαδή... Ποιά CDPR πραγματικά....

Επεξ/σία από polaki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

μαγκας αυτος που το τερματισε και το γυρισε πισω

αυτο μονο ο Hikari παιζει να το καταφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stavmitsos είπε

Ryzen 5 3600 - GTX 1070 -1080p. 

3 crash στα πρώτα 10 λεπτά, textures του εξωτερικού χώρου εμφανιζόνταν random σε εσωτερικούς χώρους, εξαιρετικά χαμηλά FPS ακόμα και στα low settings. 

Δεν παίζει. Το pc σου έχει θέμα. Πόση ραμ έχει (εγω 23gb) .Τους τελευταίους drivers από nvidia ειδικά για το cyberpunk τους είχες κατεβάσει;;;
Ιδιο pc με εσένα έχω με κάρτα 1050ti. Γύρω στις 70 ώρες gaming ούτε ένα crash. Ούτε ένα. Το παίζω σε high setting.   
Σκληρό έχεις ssd η κανονικό; 
Και το παίζω από το πρώτο δευτερόλεπτο που έγινε διαθέσιμο. 
Με όσους το έχω συζητήσει και είχανε crash, κανένας δεν είχε κατεβάσει τους καινούριους driver. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

 

γιατι ειναι το καλυτερο FPS ολων των εποχων στο ειδος του, την πατησαν οι κονσολαδες παλιας γενιας τι να κανουμε τωρα...!

τα video μιλανε απο μονα τους!!!

κι εδω ενα υπερπληρες review απο τους unboxholics

 

Το παιχνίδι *****ΔΕΝ***** είναι FPS

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...