Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα να δεις εγω λογικα στις επομενες 10 μερες θα παρω εκκαθαριστικολογαριασμο εδωσα μετρηση θα δω τι θα χρεωσουν κ θα το ανεβασω . Παντως για να ξερετε ο Ηρων δεν δινει εκπτωση στην τιμη αλλα δωρεαν ποσοτητα αεριου , δεν ξερω αν παιζει ρολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Κοιτα να δεις εγω λογικα στις επομενες 10 μερες θα παρω εκκαθαριστικολογαριασμο εδωσα μετρηση θα δω τι θα χρεωσουν κ θα το ανεβασω . Παντως για να ξερετε ο Ηρων δεν δινει εκπτωση στην τιμη αλλα δωρεαν ποσοτητα αεριου , δεν ξερω αν παιζει ρολο. 

Ωραία κανε το να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tollisth είπε

Εν ολίγοις μιλάμε για ένα πρόγραμμα που στην ουσία δεν θα ξέρουμε τι θα πληρώνουμε

Σε κανένα δε μπορείς να προβλέψεις .Εκτός αν επιλέξεις κάποιον πάροχο που να δίνει όντως σταθερή τιμή , αν και δε νομίζω να συμφέρει 

Η χρέωση των προηγούμενων μηνών φαίνεται στους παρόχους και δημοσιεύεται .

Απλα ο Ηρων είχε ένα τρίμηνο στον αέρα . Πλέον και στο flex (χωρίς ρήτρα) και στο fix (με ρήτρα αναπροσαρμογής ) μπορείς να υπολογίσεις ποιες οι τελικές τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το οτι δινει δωρεαν ποσοτητα κ οχι εκπτωση δεν παιζει ρολο με την σταθερη τιμη ;;;; Το φλεξ δεν νομιζω τον χειμωνα να συμφερει . Αν παντως δεν πληρωσω την ρητρα που λετε τοτε θα συμφερει το φιξ που εχω νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

αυτο το οτι δινει δωρεαν ποσοτητα κ οχι εκπτωση δεν παιζει ρολο με την σταθερη τιμη ;;;;

δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο, μήπως εννοείς κάτι άλλο ?

12 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Το φλεξ δεν νομιζω τον χειμωνα να συμφερει .

Για χειμώνα πλέον αφού άλλαξε ο τρόπος χρέωσης και στα 2 ,δεν υπάρχει τρόπος σύγκρισης. Αλλά γίνεται να συγκρίνεις τελικές για το πρώτο τρίμηνο να δεις τι παίζει.

12 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Αν παντως δεν πληρωσω την ρητρα που λετε τοτε θα συμφερει το φιξ που εχω νομιζω.

χωρίς ρήτρα ίσως. Αν κρατά ο Ηρών το εξάμηνο χωρίς αναπροσαρμογή ίσως συμφέρει να ξεχειμωνιάσει κάποιος με το fix και αλλάζει αργότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο, μήπως εννοείς κάτι άλλο ?

Στον λογαριασμο μου γραφει δωρεαν ποσοτητα αεριου 45 % κ οχι εκπτωση , αυτο μου το ειχαν πει για αυτο το λεω

Για χειμώνα πλέον αφού άλλαξε ο τρόπος χρέωσης και στα 2 ,δεν υπάρχει τρόπος σύγκρισης. Αλλά γίνεται να συγκρίνεις τελικές για το πρώτο τρίμηνο να δεις τι παίζει.

χωρίς ρήτρα ίσως. Αν κρατά ο Ηρών το εξάμηνο χωρίς αναπροσαρμογή ίσως συμφέρει να ξεχειμωνιάσει κάποιος με το fix και αλλάζει αργότερα

 

Μόλις τώρα, Depeche3 είπε

 

Στον λογαριασμο μου γραφει δωρεαν ποσοτητα αεριου 45% κ οχι εκπτωση , αυτο μου ειχαν πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Στον λογαριασμο μου γραφει δωρεαν ποσοτητα αεριου 45% κ οχι εκπτωση , αυτο μου ειχαν πει

ναι , οκ , αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει αυτό με υποτιθέμενη σταθερή τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , οκ , αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει αυτό με υποτιθέμενη σταθερή τιμή

Δεν ξερω ειπα μηπως παιζει καποιο ρολο, anyway θα περιμενω λογαριασμο για να δουμε αν εχει ρητρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να τος κ ο λογαριασμός μου ο πιο χαμηλός που έχω πληρώσει εδώ κ χρονιά με τέτοια κατανάλωση . Χωρίς καμία ρήτρα μέσα όπως φαίνεται .....

Περιμένω εντυπώσεις κ ανάλυση 

 

 

Screenshot_20210316-192808.jpg

 

Επεξ/σία από Depeche3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

Σούπερ είναι και χωρίς αναπροσαρμογή :)

Πότε ακριβώς μπήκες στο fix ,είναι κάποιος μήνας πέρα του εξαμήνου ?

Ιούλιο μπήκα στο Φιξ , άρα πέρασε το εξάμηνο. Σας το έλεγα ότι πληρώνω λίγα κ ότι δεν θα έχει ρήτρα . Σε ίδιο λογαριασμό ζενίθ είχα την μισή έκπτωση σε Φιξ πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Σας το έλεγα ότι πληρώνω λίγα κ ότι δεν θα έχει ρήτρα

εσύ καλά το λες , το συμβόλαιο όμως άλλα λέει , θα δούμε και στον επόμενο τι παίζει αν και απο Φεβρουάριο ισχύει ρήτρα (αν μπήκες Ιούλιο) . Μακάρι να μην εφαρμόσουν ποτέ φυσικά :)

18 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Σε ίδιο λογαριασμό ζενίθ είχα την μισή έκπτωση σε Φιξ πάλι 

δεν έχει σχέση με ρήτρα αναπροσαρμογής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

εσύ καλά το λες , το συμβόλαιο όμως άλλα λέει , θα δούμε και στον επόμενο τι παίζει αν και απο Φεβρουάριο ισχύει ρήτρα (αν μπήκες Ιούλιο) . Μακάρι να μην εφαρμόσουν ποτέ φυσικά :)

δεν έχει σχέση με ρήτρα αναπροσαρμογής

Μακάρι να συνεχίσει έτσι κ να πληρώνω λίγα στο αέριο κ στο ρεύμα με το κοτ β που κ εκεί περιμένω να δω αν μπει ρήτρα κάποτε , μακάρι να μην μπει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...