Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Πήγα πάλι στο κατάστημα της ΔΕΗ Κηφισιάς (στο Μαρούσι, lol), μπας και "έφτιαξε το σύστημα". 

Διαφορετική υπάλληλος, δεν ήξερε αν έγινε κάτι, άφησα τηλέφωνο να με πάρουν την Δευτέρα.

Deadline προφανώς, μετά κάνω αίτηση Ζενίθ...

Στις 16 Σεπτεμβρίου που ειχα πάει στο συγκεκριμένο κατάστημα, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Μάλιστα μετά από 2 ημέρες με πήραν τηλέφωνο από την εταιρεία φυσικό αέριο, που είχα το συμβόλαιο, για να μου κάνουν αντιπροσφορα,  για να μην φύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2021 στις 10:48 ΜΜ, HERTHAN είπε

 

Πρεπει να γινει ενα μπαμ να κλεισουν ολα να μην μεινει τιποτα να ξεκινησουμε απο το μειον οχι απο το μηδεν.Πυρηνικη μπορει να πεσει να μην μεινει τιποτα?Πατηστε καποιος το κουμπι να τελειωνουμε.Φερε να το πατησω εγω.ΑΝΕΤΑ.

https://www.sofokleousin.gr/katapontizetai-i-metoxi-tis-dei-logo-amk

Αμάν ρε τρομοκράτη... 💣

Δε μπορούσες να κρατηθείς μερικές μέρες ακόμα να προλάβουμε να ολοκληρώσουμε τις συμβάσεις;

Κανόνισε να μας κάνουν αναπροσαρμογή οι ιδιώτες μόλις πάρουν τη πλειοψηφία των μετοχών, θα σε κυνηγάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 hours ago, enterhere said:

Στις 16 Σεπτεμβρίου που ειχα πάει στο συγκεκριμένο κατάστημα, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Μάλιστα μετά από 2 ημέρες με πήραν τηλέφωνο από την εταιρεία φυσικό αέριο, που είχα το συμβόλαιο, για να μου κάνουν αντιπροσφορα,  για να μην φύγω.

Είμαι ήδη στη ΔΕΗ, θέλω από το Gas Benefit να πάω στο Gas Control, αυτό είναι το πρόβλημα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Είμαι ήδη στη ΔΕΗ, θέλω από το Gas Benefit να πάω στο Gas Control, αυτό είναι το πρόβλημα. :(

επειδή είδα ο ίδιος και διαβάζω οτι κάποιοι υπάλληλοι δεν έχουν ιδέα να δουλεύουν το σύστημα αερίου , μήπως Δευτέρα να κάνεις μια προσπάθεια τηλεφωνικά να βρεις κάποιον που να γνωρίζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, korakios said:

επειδή είδα ο ίδιος και διαβάζω οτι κάποιοι υπάλληλοι δεν έχουν ιδέα να δουλεύουν το σύστημα αερίου , μήπως Δευτέρα να κάνεις μια προσπάθεια τηλεφωνικά να βρεις κάποιον που να γνωρίζει ?

Πάντως το συγκεκριμένο κατάστημα είναι και για ΦΑ, δεν είναι σαν του Χαλανδρίου που είναι "μόνο" για ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Thresh είπε

Πάντως το συγκεκριμένο κατάστημα είναι και για ΦΑ, δεν είναι σαν του Χαλανδρίου που είναι "μόνο" για ρεύμα.

ναι , οκ , δεν αποκλείει την πιθανότητα όμως οτι δεν ήξερε

σε εμένα κάνανε κανονικά και για αέριο και η υπάλληλος αν δεν την καθοδηγούσε η διπλανή της δε θα έβγαινε άκρη γιατί φαινόταν οτι είχα 2 παροχές . Η μία της Ζενίθ και η 2η της ΔΕΗ που είχα κάνει αίτηση τηλεφωνικά και ήδη είχα καρτέλα στο σύστημα . Αν δε μεσολαβούσε η διπλανή δε μπορούσε να προχωρήσει . (παράδειγμα σου λέω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ντόμινο πτωχεύσεων στον ενεργειακό κλάδο στη Βρετανία | Capital

Ας ελπίσουμε να μην αρχίζουν να σκάνε κι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ντόμινο πτωχεύσεων στον ενεργειακό κλάδο στη Βρετανία | Capital

Ας ελπίσουμε να μην αρχίζουν να σκάνε κι εδώ.

Δυστυχως κατι τετοιο θα γινει κι εδω.......εκτος αν γινουν συγχωνευσεις και στο τελος μεινουν 5-6 παροχοι στο καλυτερο σεναριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δυστυχως κατι τετοιο θα γινει κι εδω.......εκτος αν γινουν συγχωνευσεις και στο τελος μεινουν 5-6 παροχοι στο καλυτερο σεναριο.

εδώ όμως μετακυλάνε το κόστος μιας και οι περισσότεροι έχουν κυμαινόμενα

σίγουρα θα ζοριστούν οι μεταπωλητές , θα δείξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Δυστυχως κατι τετοιο θα γινει κι εδω.......εκτος αν γινουν συγχωνευσεις και στο τελος μεινουν 5-6 παροχοι στο καλυτερο σεναριο.

Kι ο καθένας θα έχει από 5-6 θυγατρικές / συνεργάτες όπως η Volton/KΕΝ/Νοva/EFA.

Tώρα μπαίνει κι η Motor Oil στο χορό... μάλλον η φήμη της ΝRG άρχισε να πιάνει πάτο.

https://www.rae.gr/2021/09/20/ανακοίνωση-ραε-σχετικά-με-την-αίτηση-χ-2/

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να βρω πουθενά το κόστος προμήθειας που έκλεισε η ΔΕΠΑ

μόνο άρθρα που αναφέρουν κυμαινόμενο απο Gazprom ,40% ttf και 60% απο πετρελαιοδή

Αντίθετα στο ίδιο άρθρο αναφέρει οτ πριν η τιμή δεν ήταν σταθερή (σε αντίθεση με άλλα άρθρα που υπήρχε 10ετή σταθερή τιμή και μάλιστα με ρήτρες που δεν καταναλώσαμε ποσότητα που είχαμε κλείσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι έχετε το flex απο Ηρων το αοριστου και φυγατε συναντήσατε κάποιο πρόβλημα?

Δεν γίνεται συνέχεια να αναβαινει λογικά θα εξομαλυνθεί η κατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tollisth είπε

Δεν γίνεται συνέχεια να αναβαινει λογικά θα εξομαλυνθεί η κατάσταση 

μετά απο 6μήνες ,αλλά τότε τελειώνει και ο χειμώνας, αλλιώς  δε θα ασχολούμουν καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

μετά απο 6μήνες ,αλλά τότε τελειώνει και ο χειμώνας, αλλιώς  δε θα ασχολούμουν καν

Είναι πολλοί παράγοντες από ότι φαίνεται μπορεί και σε 6 μήνες όπως λες μπορεί και σε 2 πάντως δεν γίνεται να συνεχίσει αυτό το πράγμα αρχίζει να έχει αρνητικό αντίκτυπο χωρίς να ξεκινήσει καν ο χειμώνας ίσως προσπαθήσουν να ηρεμήσει η κατάσταση,πάντως με κάνει εντύπωση και σίγουρα θα το είχατε διαβάσει το ποσό πολύ απόθεμα υπάρχει ακόμη και στην Ελλάδα και τώρα αυτά,προσωπικά θα περιμένω και Οκτώβριο σίγουρα να δω πως θα πάει αλλιώς βλέπω να πηγαίνω σε κάτι σταθερό και εγώ τώρα είμαι σε στο flex στον Ηρων που είναι αοριστου και όποτε θέλεις φεύγεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tollisth είπε

σίγουρα να δω πως θα πάει αλλιώς βλέπω να πηγαίνω σε κάτι σταθερό και εγώ τώρα είμαι σε στο flex στον Ηρων που είναι αοριστου και όποτε θέλεις φεύγεις 

το θέμα είναι μετά θα υπάρχουν σταθερά της προκοπής ?

βέβαια η ΔΕΗ έδινε πχ για ρεύμα μέχρι τέλη μήνα αλλά τώρα είναι μέχρι τέλη του έτους , μπορεί να κάνει το ίδιο με το αέριο , άλλες εταιρίες λέγαν μέχρι τέλη του μήνα και τα ακυρώσαν πιο νωρίς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...