Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, tollisth είπε

Δεν γίνεται συνέχεια να αναβαινει λογικά θα εξομαλυνθεί η κατάσταση 

Αυτο ειναι σιγουρο οτι καποια στιγμη θα πεσει αλλα το θεμα ειναι ποτε θα πεσει.

Εγω παραμενω στο flex και δεν αλλαζω.Τουλαχιστον ειναι ενα απο τα καλυτερα κυμαινομενα αν οχι το καλυτερο.

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

το θέμα είναι μετά θα υπάρχουν σταθερά της προκοπής ?

βέβαια η ΔΕΗ έδινε πχ για ρεύμα μέχρι τέλη μήνα αλλά τώρα είναι μέχρι τέλη του έτους , μπορεί να κάνει το ίδιο με το αέριο , άλλες εταιρίες λέγαν μέχρι τέλη του μήνα και τα ακυρώσαν πιο νωρίς

Πιστεύω θα υπάρχουν αν ήταν θα το είχαν αλλάξει ήδη βέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται μπορεί και τα τωρινά σταθερά να αλλάξουν αν ξεφύγει η κατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

το θέμα είναι μετά θα υπάρχουν σταθερά της προκοπής ?

βέβαια η ΔΕΗ έδινε πχ για ρεύμα μέχρι τέλη μήνα αλλά τώρα είναι μέχρι τέλη του έτους , μπορεί να κάνει το ίδιο με το αέριο , άλλες εταιρίες λέγαν μέχρι τέλη του μήνα και τα ακυρώσαν πιο νωρίς

Ναι αυτο ειναι ενα ερωτημα για το αν υπαρχουν μετα καλα σταθερα.Τζοκερ ειναι η φαση ετσι οπως παει.Ολα μπορουν ν'αλλαξουν.

Εννοειται οτι ολα μπορουνε να παρουν παραταση αλλα και ολα να καταργηθουν.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Αυτο ειναι σιγουρο οτι καποια στιγμη θα πεσει αλλα το θεμα ειναι ποτε θα πεσει.

Εγω παραμενω στο flex και δεν αλλαζω.Τουλαχιστον ειναι ενα απο τα καλυτερα κυμαινομενα αν οχι το καλυτερο.

κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ θα δούμε πάντως τι θα γίνει παιδιά και φέτος είναι η πρώτη χρονιά με αέριο και τώρα δεν ξέρω πως θα πάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tollisth είπε

κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ θα δούμε πάντως τι θα γίνει παιδιά και φέτος είναι η πρώτη χρονιά με αέριο και τώρα δεν ξέρω πως θα πάει 

Κοιτα σε σχεση με ο πετρελαιο(αν ειχες πετρελαιο πριν) θα πληρωσεις λιγοτερα.Αυτο ειναι το σιγουρο.

Απο εκει και περα επειδη κοιταμε παντα και θελουμε την χαμηλοτερη τιμη σε ολα για λογους εξοικονομησης τοτε σιγουρα αν συνεχισουν ετσι τα πραγματα οποιοδηποτε flex στην αγορα θα ειναι ακριβοτερο σε σχεση με το σταθερο της ΔΕΗ.

Το 99% του κοσμου ομως δεν θα κατσει καν ν'ασχοληθει με τις τιμες και τα προφραμματα γιατι δεν ξερει.Το ιδιο ισχυει και για το ρευμα.Αντε εκει να ειναι το ποσοστο να ειναι 98% συγκριτικα αν και πιστευω οτι ειναι μεγαλυτερο.

Το κλαμα θα γενικο παντως στο 99,999999%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tollisth είπε

Οσοι έχετε το flex απο Ηρων το αοριστου και φυγατε συναντήσατε κάποιο πρόβλημα?

 

Δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η μεταφορά μου στη ΔΕΗ, περιμένων την ΕΔΑ για μέτρηση.

Αλλά γιατί να υπάρξει πρόβλημα με τον ΗΡΩΝ; Άμα δε χρωστάς, δε μπορούν να σου βάλουν φρένο.

4 ώρες πριν, korakios είπε

το θέμα είναι μετά θα υπάρχουν σταθερά της προκοπής ?

βέβαια η ΔΕΗ έδινε πχ για ρεύμα μέχρι τέλη μήνα αλλά τώρα είναι μέχρι τέλη του έτους , μπορεί να κάνει το ίδιο με το αέριο , άλλες εταιρίες λέγαν μέχρι τέλη του μήνα και τα ακυρώσαν πιο νωρίς

Η Ζενίθ έχει πάνω από 2 χρόνια που δίνει το 0,026 κι ένα διάστημα είχε και 0.024 για να ανταγωνιστεί τη ΔΕΗ.

Εγώ όλες τις ειδήσεις που διάβασα λένε για ακριβό χειμώνα και εξομάλυνση στο τέλος του 2ου τετραμήνου.

Μέχρι να φτάσει το συμβόλαιο της ΔΕΗ κοντά στη λήξη, θα υπάρχει σαφής εικόνα για τα futures του χειμώνα του 2022.

Αν και του χρόνου οι προσφορές λήγουν στις 30/9, τότε θα είμαστε σε καλή φάση αν καταφέρουμε να ενεργοποιηθούμε αυτή τη βδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η μεταφορά μου στη ΔΕΗ, περιμένων την ΕΔΑ για μέτρηση.

Αλλά γιατί να υπάρξει πρόβλημα με τον ΗΡΩΝ; Άμα δε χρωστάς, δε μπορούν να σου βάλουν φρένο.

Η Ζενίθ έχει πάνω από 2 χρόνια που δίνει το 0,026 κι ένα διάστημα είχε και 0.024 για να ανταγωνιστεί τη ΔΕΗ.

Εγώ όλες τις ειδήσεις που διάβασα λένε για ακριβό χειμώνα και εξομάλυνση στο τέλος του 2ου τετραμήνου.

Μέχρι να φτάσει το συμβόλαιο της ΔΕΗ κοντά στη λήξη, θα υπάρχει σαφής εικόνα για τα futures του χειμώνα του 2022.

Αν και του χρόνου οι προσφορές λήγουν στις 30/9, τότε θα είμαστε σε καλή φάση αν καταφέρουμε να ενεργοποιηθούμε αυτή τη βδομάδα.

Αν επιτρέψουν τον Nord Stream 2 αύριο κιόλας θα αλλάξει η κατάσταση εκεί παίζετε το παιχνίδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η αντιπροσφορά από την Ζενίθ δεν είχε Ανατολίτικο παζάρι, αλλά δεν το ξεκίνησα και εγώ. Με ρώτησε απλά αν είδα τις προσφορές της Ζενίθ στο διαδίκτυο και μου πρότεινε και το πακέτο με ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Krusty είπε

Τελικά η αντιπροσφορά από την Ζενίθ δεν είχε Ανατολίτικο παζάρι, αλλά δεν το ξεκίνησα και εγώ. Με ρώτησε απλά αν είδα τις προσφορές της Ζενίθ στο διαδίκτυο και μου πρότεινε και το πακέτο με ρεύμα.

θυμήθηκα όπως εμένα με το ρεύμα , είχα περάσει σε αορίστου και μου κάνανε δώρο την 24μηνη δέσμευση , κάποιος πρέπει να τους πει κάτι για το θέμα τον προσφορών 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρεύμα, τηλέφωνο-διαδίκτυο, αέριο, καταθέσεις πρέπει να αλλάζουμε εταιρεία περίπου κάθε 12 μήνες! Πρέπει και να ενημερωνόμαστε-μελετάμε εννοείται κιόλας πριν. Ζούμε πλέον μέρες του '99, με την τελευταία άνθιση του χρηματιστηρίου!

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κοιτάξτε εξελίξεις η ΔΕΗ... έβαλαν αρχικές / τελικές τιμές. Και κόκκινη γραμμούλα. 😀dfd.jpg.fafb288705e8d45ce10ec7d5eb016653.jpg

Ετσι το ειχε και την προηγουμενη εβδομαδα νομιζω γιατι ειπα σε εναν φιλο να μπει.Την Πεμπτη η την Παρασκευη πρεπει να ηταν.Εκτος κι αν ηταν παντα ετσι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα στο email της ΔΕΗ πριν μέρες για να δω την πορεία αίτησης,

μου απάντησαν οτι θέλουν και άλλα στοιχεία εκτός του αριθμού αίτησης και διαπίστωσα οτι το πρόβλημα απάντησης στο email τους παραμένει

Δηλαδή το ξεχνάμε ηλεκτρονικά

Τώρα συμπλήρωσα το τηλ μου για να με πάρουνε (όποτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...