Προς το περιεχόμενο

Oneplus Bullets Wireless Z Bluetooth Headphones Bluetooth Headset (Black) 24€ (ΤΕΛΟΣ)


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Εμενα απο 24/12 που εγινε η παραγγελια χθες εφυγαν απο Ρωμη.

Σημερα ειναι στην Μπολονια.

Αυριο θα πανε να δουνε το Μπαρι-Μιλαν και μετα θα φυγουν με καραβι για Πειραια.

Κλαίω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MakisCE είπε

εννοείς να τα αλλάξουμε με άλλα tips, πχ από άλλα ακουστικά;
 

Αν ο ήχος σου φαίνεται ότι στερείται μπάσα δοκίμασε μεγαλύτερο μέγεθος tips από το σέτ που έχουν στο κουτί, αν σου φαίνεται πολύ βαρύ μπάσο δοκίμασε ποιό μικρό μέγεθος tips. Τα tips ρυθμίζουν το πόσο βαθιά μπαίνει το ακουστικό στο αυτί, αυτό έχεις σαν αποτέλεσμα να αλλάζει ο ήχος. Μερικές φορές βάζουμε μικρότερα tips από αυτά που πρέπει γιατί θέλουμε να χώσουμε το ακουστικό τέρμα στο αυτί, αυτό δεν είναι πάντα σωστό. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρέλαβα σήμερα, και εχθές προσπάθησαν να τα φέρουν αλλά δεν με βρήκαν. Παραγγελία 25/12.

 

Λοιπόν με ισοστάθμιστη είναι αξιοπρεπής ο ήχος αλλά όντως είναι πολυ επίπεδος χωρίς. Τα συνέδεσα με το fire tv για να δω νετφλιξ και εκεί φαίνεται αυτό το θέμα. Φαντάζομαι είναι έτσι γιατί τα έχουν ρυθμίσει κυρίως για ομιλία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ομιλία παίδες σε εσωτερικό χώρο οπου μιλάνε 3 ατομα οχι βέβαια στον ίδιο χωρο αλλά υπάρχει λίγος θόρυβος.  Με ακούνε πεντακάθαρα χωρίς διακοπές. Απίστευτη εναλλαγή μεταξύ λαπτοπ και κινητού. Καθαρός και δυνατός ήχος. Μπαταρία πέφτει ενα 10% με 5 ώρες meeting και τηλέφωνα.  Δεν πήρα δεύτερο γιατί θεώρησα ότι μετά από 2 χρόνια κάτι αντίστοιχο ισως και καλύτερο βγει. Αν όχι ισως χτυπήσω ενα ακόμα αν υπάρχει μέχρι τότε.  Α και πανάλαφρο ξεχνάς ότι τα φοράς ήβτα έχεις κρεμασμένα. Μουσική αξιοπρεπής για τα δικά μου γούστα πουβτα πήρα καθαρά και μόνο για επικοινωνία αλλά ακούω και κανένα youtube.  Σε κάθε περίπτωση πολύ τίμια αγορά ήθελα αυτό ακριβώς ακούστηκα να μην με κουράζουν.

Επεξ/σία από prehistorik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και εγώ χθες, πρώτη δοκιμή έγινε σε ομιλία κατά το περπάτημα (καμία ώρα +) 

Με ακούν και ακούω καθαρά. Όταν φυσούσε πολύ περνούσε από το μικρόφωνο βέβαια (αναμενόμενο) 

Δεν βγήκαν ούτε μια φορά από το αυτί 

 

 

Επεξ/σία από christos4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ, τέλεια συσκευασία, όμορφα, βολικά, συνδέονται αμέσως. Για συνομιλία γενικά πολυ ικανοποιητικά.

Έχει εντοπίσει κανένας άλλος static noise όταν τα φοράς χωρίς να ακούς κάτι ? Ακόμα κ κλείνοντας το Bt στο κινητό. Σταματά μόνο κλείνοντας τα, ακουμπώντας δλδ το δεξί στο αριστερό οπότε υποθέτω δεν είναι θέμα συσκευής. Μόνο εγώ είμαι ο περίεργος ή έπεσα στην περίπτωση;! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ειμαι πολύ ευχαριστημένος απο την αγορά

δεν είχα αλλη φορα προιον της one plus αλλα βλέπω την ποιότητα

τωρα τα ακουστικά ,έχουν πολύ ισορροπημένο και ζεστο ηχο παρα το οτι έχουν single driver σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο που είχε triple driver

επισης δεν υποστηρίζουν aptx hd όπως το προηγούμενο ,συνδεονται μονο με sbc η ΑΑC το ανώτερο bitrate που μπορουν να δωσουν

Στα συν η άμεση σύνδεση οταν ανοίξουν τα ακουστικα ,το καλο μικροφωνο και η ποιότητα των υλικων

τελικά ηταν πολυ καλη προσφορα σε αυτη την τιμη 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά 25/12 , παρέλαβα προχθές , μου τα έφερε ups, μετά που παρήγγειλα είδα και σε εμένα  έλεγε used, λέω δεν βαριέσε - είναι καλή η τιμή. Όντως μεταχειρισμένα , το κουτί σε κανα-δυο σημεία ήταν σκισμένο. Τα ακουστικά δεν εχουν σημάδια φθοράς ή σκόνης-βρώμας. Δεν είχαν πάνω σιλικονάκια τα ακουστικά , είχε ενα σακουλάκι με 2 μέσα (μικρά - μεγάλα).

Τώρα οσο αναφορά τον ήχο:   ....

΄Οπως είχε και ένα άλλο παλικάρι αναλόγως με τι θα τα συνδέσετε είναι και ο ήχος.

Με galaxy s9+ σκοτώνουν! και ένταση και μπάσο και όλα... άψογη ποιότητα κλήσης.

Συνδεμένα σε φθηνό laptop. ο ήχος οπως επίσης και το μπάσο είναι μέτριος.

Δεν το μετάνιωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα ακουστικά είναι καταπληκτικά για τα λεφτά τους.Έχοντας στην κατοχή μου τα Bose QC35 ii και τα JBL 305(FRFR) όπου και τα 2 είναι flat sound δεν περίμενα ότι τα One plus θα είναι τόσο καλά σε ήχο και τόσο κοντά σε αυτό που ακούω από τις άλλες 2 συσκευες . Αν καποιος προτιμάει τα Low Boost ηχεια-ακουστικα ας προτιμήσει κάποιο άλλο σετ αν και με λίγο πείραγμα φτιάχνεται και αυτό στα one plus.. Γενικότερα πάντως μια προσσεγιση Flat responce σε  συσκευή ήχου δεν σημαίνει ότι αμέσως κάνει την συσκευη κακή .Άπλα το αφτί μας έχει μάθει να ακούει την μουσική διαφορετικά από συσκευές που χρωματίζουν τον ήχο..Το κομμάτι του ήχου είναι αντικειμενικό και αυτό που θέλει να σου δώσει ο κάθε καλλιτέχνης να ακούσεις αν θες να το ακούσεις σωστά το ακους σε Full range flat responce συσκευές.

Το προηγούμενο μoυ bluetooth ήταν το Meizu ep51.Δεν υπάρχει επαφή στο θέμα του ήχου.

Επεξ/σία από 1.3power
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχει συνδεσει κανεις σε desktop ? Για ηχο μονο ειναι κομπλε , αμα παω να κανω κληση (γενικα να λειτουργησω το μικροφωνο του ) γ@@@ ο διας . Μεσα στα windows μπερδευοντε ολα . Καμια λυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, WaxOnWaxOff είπε

Το εχει συνδεσει κανεις σε desktop ? Για ηχο μονο ειναι κομπλε , αμα παω να κανω κληση (γενικα να λειτουργησω το μικροφωνο του ) γ@@@ ο διας . Μεσα στα windows μπερδευοντε ολα . Καμια λυση ?

Windows 10 laptop dell και εναλλαγή με note 10. Σε windows 10 με zoom kai google  meet πολλές ώρες κάθε μέρα πλέον δεν μου παραπονιέται κανείς για διακοπές ή παραμορφώσεις. Το απόλυτο vfm για την δουλειά που τα θέλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, prehistorik είπε

Windows 10 laptop dell και εναλλαγή με note 10. Σε windows 10 με zoom kai google  meet πολλές ώρες κάθε μέρα πλέον δεν μου παραπονιέται κανείς για διακοπές ή παραμορφώσεις. Το απόλυτο vfm για την δουλειά που τα θέλω!

Πως στο αναγνωριζει στις συσκευες του ΒΤ ? 

Γιατι εμενα οταν ειναι για μονο να ακουσω ηχο , το βλεπει ως κανονικο oneplus wireless Z 

Ενω οταν το βλεπω και με μικροφωνο , το ονομαζει oneplus wireless Z hands-free AG και για καποιο λογο τα windows μπερδευουν την εισοδο-εξοδο ηχου , με αποτελεσμα να γινεται ολο αχταρμας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, WaxOnWaxOff είπε

Πως στο αναγνωριζει στις συσκευες του ΒΤ ? 

Γιατι εμενα οταν ειναι για μονο να ακουσω ηχο , το βλεπει ως κανονικο oneplus wireless Z 

Ενω οταν το βλεπω και με μικροφωνο , το ονομαζει oneplus wireless Z hands-free AG και για καποιο λογο τα windows μπερδευουν την εισοδο-εξοδο ηχου , με αποτελεσμα να γινεται ολο αχταρμας .

Ομοίως δεν ξέρω αν αλλάζει αυτό.  Εγώ το έχω κυρίως για ομιλία.  Αν θέλω να ακούσω youtube  το αλλάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Question. Τα έχει συνδέσει κάνεις με iPhone?

Κάθε φορά που συνδέονται αλλάζουν την ένταση κουδουνίσματος. 

(Ναι, άμα απενεργοποιήσεις την αλλαγή έντασης με τα κουμπιά διορθώνεται, αλλά κι αυτό δεν είναι η ιδανική λύση) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, WaxOnWaxOff είπε

Το εχει συνδεσει κανεις σε desktop ? Για ηχο μονο ειναι κομπλε , αμα παω να κανω κληση (γενικα να λειτουργησω το μικροφωνο του ) γ@@@ ο διας . Μεσα στα windows μπερδευοντε ολα . Καμια λυση ?

Αν δεις στις συσκευές ήχου υπάρχουν 2 επιλογές για την ίδια συσκευή.

Η μια Είναι One plus bullets stereo και η δεύτερη One plus Hands free ag audio.Όταν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το μικρόφωνο πάει στην δεύτερη επιλογή και η ποιότητα ήχου πέφτει κατακόρυφα και αυτό έχει να κάνει νομίζω με το bluetooth. Το ίδιο συμβαίνει και στα Bose qc35ii που έχω και είναι και ο βασικός λόγος που δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για gaming headset για παράδειγμα.

Επεξ/σία από 1.3power
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...