Προς το περιεχόμενο

Oneplus Bullets Wireless Z Bluetooth Headphones Bluetooth Headset (Black) 24€ (ΤΕΛΟΣ)


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, 1.3power είπε

Αν δεις στις συσκευές ήχου υπάρχουν 2 επιλογές για την ίδια συσκευή.

Η μια Είναι One plus bullets stereo και η δεύτερη One plus Hands free ag audio.Όταν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το μικρόφωνο πάει στην δεύτερη επιλογή και η ποιότητα ήχου πέφτει κατακόρυφα και αυτό έχει να κάνει νομίζω με το bluetooth. Το ίδιο συμβαίνει και στα Bose qc35ii που έχω και είναι και ο βασικός λόγος που δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για gaming headset για παράδειγμα.

Ναι οταν το κανω σε hands free AG η ποιοτητα ειναι αθλια . ΒΤ εχει ενσωματομενο η 5ετιας ΙΤΧ μητρικη μου οποτε φανταζομαι δεν ειναι και κατι το φοβερο . 

Δεν καταλαβαινω ομως γιατι στο κινητο ολα δουλευουν flawless ενω στο πισι κανει τετοια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 31/12/2020 at 23:35, prefuse said:

Η ένταση έχει να κάνει κυρίως με την πηγή  που συνδέεται και την ποιότητα του dac που έχει. Τα ίδια ακουστικά αν τα βάλεις σε ένα iphone που έχουν καλά dac και σε ενα φθηνό xiaomi θα δεις μεγάλη διαφορά στην ένταση

με huawei p30 pro παντως που δεν το λες και midrange κινητο ο ηχος ειναι χαμηλος....εμενα δεν μου αρκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς όσους λένε για χαμηλή σχετικά ένταση. Έχω αλλάξει άπειρα ακουστικά την τελευταία 6ετία όλα wired ωστόσο και μέχρι 30-40 ευρώ. Το κινητό μου είναι xiaomi mia2 και πιο πρίν είχα και το mia1 που και τα 2 είναι σκατένια και παράλογα χαμηλά σε ένταση για μουσική με το 99% των ακουστικών εκεί έξω. Ε με τα συγκεκριμένα δεν αντέχει κανένας γνωστός μου να ακούσει με την ένταση τέρμα απο το κινητό και ΠΡΟΣΟΧΗ (εκτός απ το τέρμα του κινητού έχω άλλες 6-7 "σκάλες" απλά ανεβάζοντας την ένταση απο τα ίδια τα ακουστικά) όπου εκεί πραγματικά παίζει να βγάλεις αίμα απ τα μάτια απ το πόσο δυνατά είναι.Άρα έχει να κάνει με την κάθε συσκευη΄κινητού η ένταση ;

 

 

ΥΓ: γενικά πάντα ακούω απο πολύ εώς πάρα πολύ δυνατά μουσική απ τα ακουστικά.

Επεξ/σία από fastmanakos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, djsaxsax είπε

με huawei p30 pro παντως που δεν το λες και midrange κινητο ο ηχος ειναι χαμηλος....εμενα δεν μου αρκει...

Μια διαφορά που έχω δει σε σχέση με τα παλιά μου meizu είναι ότι αν παίζεις με το +- της φωνής στα ακουστικά δεν ανεβοκατεβάζει την ένταση της συσκευής με αποτέλεσμα να έχεις 2 ρυθμίσεις έντασης..Μια από την συσκευή και μια από τα ακουστικά.Στα Meizu οταν ανεβοκατέβαζα ένταση άλλαζε παράλληλα με την συσκευή.

Κανε ενα check μήπως είναι αυτός ο λόγος που έχεις χαμηλή ένταση .Τα χρησιμοποιώ με One plus 6 και δεν μπορείς να ακούσεις στο τέρμα για κανένα λόγο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτοχος OnePlus 6 παιδιά τα ακουστικά είναι πάρα πολύ καλά...τα ήθελα για ταινίες και μουσική ειδικά τις ώρες που κοιμούνται τα μικρά... μπάσο πολύ δυνατό ήχος πάρα πολύ δυνατός.. σύνδεση αποσύνδεση σε δευτερόλεπτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P40 pro & honor magicbook 15" συνεργάζεται άψογα και γρήγορες εναλλαγές , είναι τέλεια και δυνατά, εντός σπιτιού τα χαμηλώνω, εκτός σπιτιού σε ομιλία με κίνηση αυτοκινήτου όλα καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bill987 είπε

Η εναλλαγή πως γίνεται, τι πατάμε ???

Manual το πετάξαμε στα σκουπίδια ;; 

gsmarena_002.jpg

13 ώρες πριν, Physics_Rulez είπε

Εκτός από το να τα κολλήσεις μεταξύ τους, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να κλείσουν;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι  βρε, απλά είναι στο σπιτάκι μου στα Τρίκαλα και εγώ δουλεύω Σάμο 😭

Το προσπάθησα με το τρόπο αυτό (τα πήρα με την σειρά όλα τα κουμπιά) αλλά δεν την έκανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kακώς δεν επικοινωνουσα τοσο καιρο με customer support για την καθυστερηση αποστολης των ακουστικων, δεν ακυρωσαν την παραγγελια, με διαβεβαιωσαν οτι θα σταλουν και θα μου επιστρεψουν τα μεταφορικα. Επισης μια χαρα αγγλικα μιλουσε ο ινδος εκπροσωπος του γερμανικου αμαζον

Επεξ/σία από nonameno12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σημερα τα παρελαβα τελικα με παραγγελια στις 24/12.

Μου επεστρεψαν και τα μεταφορικα που ειχα στην παραγγελια.Ειχα και αλλα πραγματα μαζι και ηταν αρκετα τα μεταφορικα.

Αντε να δουμε πως δουλευουν τωρα....!

Κατι που θα πρεπει να προσεξω η να ρυθμισω για καλυτερη λειτουργια αν μπορει καποιος να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Σημερα τα παρελαβα τελικα με παραγγελια στις 24/12.

Μου επεστρεψαν και τα μεταφορικα που ειχα στην παραγγελια.Ειχα και αλλα πραγματα μαζι και ηταν αρκετα τα μεταφορικα.

Αντε να δουμε πως δουλευουν τωρα....!

Κατι που θα πρεπει να προσεξω η να ρυθμισω για καλυτερη λειτουργια αν μπορει καποιος να βοηθησει?

Όταν ακούς μουσική να χρησιμοποιείς ισοστάθμιστη. Το vlc έχει ενσωματωμένο ισοστάθμιστη, στην επιλογή party εμένα μου άρεσε ο ήχος. Σε άλλα ακουστικά (αν χρησιμοποιήσω ισοστάθμιστη) συνήθως καταλήγω στην επιλογή rock.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, drade είπε

Όταν ακούς μουσική να χρησιμοποιείς ισοστάθμιστη. Το vlc έχει ενσωματωμένο ισοστάθμιστη, στην επιλογή party εμένα μου άρεσε ο ήχος. Σε άλλα ακουστικά (αν χρησιμοποιήσω ισοστάθμιστη) συνήθως καταλήγω στην επιλογή rock.

Πιο πολυ για ομιλια τα θελω αλλα ευχαριστω πολυ για το tip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Πιο πολυ για ομιλια τα θελω αλλα ευχαριστω πολυ για το tip.

Για ομιλία όλα λειτουργούν σωστά στον αυτόματο, δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...