Προς το περιεχόμενο

Prolimatech Pk-2 Nano και αντοχή στα χρόνια


Kiriakos-GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχολούμαι με υπολογιστές επιδόσεων εδώ και 23 χρόνια.

Είμαι από τους πρώτους που υιοθέτησαν την Arctic Silver 5, πριν δώδεκα χρόνια.

Αυτόν τον μήνα  λόγο καταργημένου προϊόντος AS5,  έκανα νέα έρευνα  και διαπίστωσα και εγώ ότι η  Prolimatech Pk-2 & Pk-3 Nano κέρδισαν την προτίμηση πολύ κόσμου.

Εμένα η Prolimatech ( Ταιβάν ) δεν μου είναι άγνωστη,  έχω ακόμα σε χρήση τον υπέροχο λόγο επιδόσεων  Prolimatech Armageddon.

Το ερώτημα προς εσάς είναι ένα και συγκεκριμένο,  και κάπως ειδικευμένο.

Διαπιστώσατε ότι οι συγκεκριμένες κρέμες έχασαν την απόδοση τους όταν τοποθετήθηκαν σε μερικά χρόνια ?  Και εάν ναι .. σε πόσα.    

Προσοχή :  Η συζήτηση είναι αποκλειστικά για προϊόντα  Prolimatech      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

8 Απριλίου 2021, έκανα καθαρισμό και ανανέωση πάστας, σε μια εξαίρετη κάρτα γραφικών που ψάρεψα στο eBay. 

Το νέο ζητούμενο ήταν:  η Pk-2 να αποδείξει εάν μπορεί να συναγωνιστή - ανταγωνιστεί, την εργοστασιακή της MSI GTX1060 6GB iGAMER OC. (Λίγοι γνωρίζουν ότι τα εργοστασιακά χημικά είναι ανώτερα, μακροζωία και απόδοση, από αυτά που πουλιούνται σε ιδιώτες.)

Τελικά η Prolimatech Pk-2 κατάφερε στον πρώτο χρόνο δοκιμής να αποδείξει ισάξια αποτελέσματα συν ένα βαθμό θερμοκρασίας κάτω από την εργοστασιακή MSI, πράγμα που σημαίνει εξαίρετη συμπεριφορά ως προϊόν.        

Στο θέμα επεξεργαστή, ο αερόψυκτος με διπλούς ανεμιστήρες  Prolimatech Armageddon, δεν επιτρέπει στον Intel Core i7-4770 να ανεβάσει πάνω από 40C (Gaming 1080P) , αλλά και σε δοκιμές με εικονικό φορτίο, δεν πάει πάνω από 50C.  

Σε όμοιες συνθήκες (Gaming 1080P) η κάρτα γραφικών δεν ξεπερνά τους 60C, ενώ ο ανεμιστήρας  βρίσκετε μόνο στο 35% της ταχύτητας περιστροφής.

Συμπέρασμα: Pk-2 τοποθετημένη σε υψηλής απόδοσης συστήματα ψύξης, είναι εξαίρετη λύση.  

 

att-test.png

Επεξ/σία από Kiriakos-GR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, triplex1 είπε

Οπότε φίλε μου καλέ προτείνεις  Prolimatech ?

Ναι, σε όλους τους επαγγελματίες με κατάστημα συντήρησης υπολογιστών.  Δεν θα έχουν κανένα παράπονο πελάτη,  για το αποτέλεσμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 21/4/2022 στις 2:18 ΜΜ, Kiriakos-GR είπε

Λίγοι γνωρίζουν ότι τα εργοστασιακά χημικά είναι ανώτερα, μακροζωία και απόδοση, από αυτά που πουλιούνται σε ιδιώτες

αυτο απο που σου εσκασε ρε φιλε γιατι εγω αλλα πραματα βλεπω τοσα χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Prolimatech  δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Καλή εντύπωση έχω από τη Noctua's NT-H1 Στο δεύτερο pc 3400G την έχω τώρα  2 χρόνια από τον Αύγουστο του 2020 λάθος αρχές του 2020 το έστησα 2,5 χρόνια περίπου με cooler της amd αλλα όχι αυτό που έδινε καλύτερο και ακόμα δείχνει οκ. Σίγουρα δεν έχει την απόδοση που είχε φρέσκια αλλά ακόμα αντέχει δεν έχω δει επικίνδυνες θερμοκρασίες. 

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...