Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα video games του 2020


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά παιχνίδι της χρονιάς θα έβαζα την συλλογή του κυρίου Tony Hawk αφού κατάφερε να μου προκαλέσει συναισθήματα που είχα να νιώσω από όταν από το Tony Hawk's Pro Skater 2 του PS1 είχα περάσει στο Tony Hawk's Pro Skater 2 του Dreamcast. Σαν άτομο που θεωρεί τα παιχνίδια να έχουν πιάσει πάτο από το PS3 και μετά και μπορώντας να ζήσω αποκλειστικά με remaster και remake παλαιότερων τίτλων, πολύ θα ήθελα να βλέπω τέτοια ποιοτητα επανακυκλοφοριων.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αγαπημένο μου παιχνίδι για το 20 ήταν σίγουρα το persona 4 για πισι .

Το αγαπημένο μου παιχνίδι για το σουιτς ήταν το dragon quest 11 διότι το ξεκίνησα το 19 αλλά μέχρι να το τελειώσω είχαμε πάει άνοιξη του 20😅😄

Καλύτερο indie το hades  αν και υπάρχουν σίγουρα και άλλα που μπορεί να ειναι καλύτερα αλλά δε τα ξέρει ούτε η μάνα τους 

Το cyberpunk το περίμενα πως και πως αλλά ακόμα απέχω μέχρι να πατσαριστει αρκετά .Πολύ καλοί μου φίλοι το έχουν παίξει σε πισι ,PS4 ,PS5 και μόνο κακά λόγια ακούω λόγω των πολλών bug και του κακού performance .Προσωπικά έχω μπει μερικές φορές στο πειρασμό να το αρχισω στο πισι διότι πιστεύω με τόσα bug και glitches θα μου θυμίσει επικές 90 ς στιγμές ( βλέπε πχ daggerfall και άλλα διάφορα )

Για το last of us δε χρειαζετε να πω κάτι ,λένε οι υπόλοιποι και εγώ τρώω το ποπκορν 

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιος δεν εχει παιξει τα games καλυτερα να μην διαβασει το spolier.

Εγώ γιατί  απογοητεύτηκα πιο πολύ από το στόρι του last of us 2 παρά από το (αναμενομενο) κακο launch  το cb2077 ?

Spoiler

 

Εχω σχεδόν 25 ωρες στο cb2077 και το απολαμβάνω απίστευτα.  Βόλτες στην πανέμορφη πολη, ακούγοντας synthwave. Και το game εχει παρα πολλα να δώσει οσο περνάει ο καιρος και βελτιώνεται με τα patch.Εχω κολλήσει με το main quest που αγνοώ τελείως τα side quest, σε σχεση πχ με fallout 4 που ξεχνάς οτι είχες γιο :D .

Από την αλλη το last of us 2 το είχα ήδη τελειώσει στις 25 ωρες και ειχα μια εκφραση στο προσωπο λες και μου έδωσαν να φαω σκατά. Ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω την εξέλιξη με τον Τζοελ. Σε σώζει κάποιος την ζωη και μετα παίρνεις την εκδίκησή σου. Μετά απο τοσα χρονια δεν ρωτησες καν το γιατί. Έτσι απλα για να πιεσουμε το σενάριο, χωρίς λογική και συνοχή. Και το τελος? Δωσε μας τουλαχιστον την επιλογη πως θα τελειωσουμε το game για να δεις ποσο πολυ αγαπησαμε τον καινουργιο χαρακτηρα.

 

                                                                                                                                                                                                                                                     

Επεξ/σία από geo4sar
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδιά πάρτε τον μπουναμά σας μοιραστείτε τον και να είστε καλά,άντε και του Χρόνου,μην ξεχάσετε να μας τα ξαναπείτε 😸

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα στη φωτό το "CyberBug 2077" πριν ανοίξω το άρθρο και λέω έχε γούστο να πήρε και τίτλο καλύτερου παιχνιδιού.

Τελικά πήρε "χρυσό βατόμουρο". Αυτό που άξιζε δηλαδή... Και ας λένε μερικοί ότι είναι παιχνιδάρα. Εγώ το παράτησα, τουλάχιστον μέχρι να βγουν καμιά 10αριά patches ακόμα. Σε PC κιόλας, που παίζει σε καλύτερα settings το Flight Simulator (το πιο βαρύ παιχνίδι που υπάρχει), από το "CyberBug".

 

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω βιντεοπαιχνίδια από το Alex Kid στο Master System. Αυτό που είδα στο The Last of us 2 λέγεται αριστούργημα.

Συγχαρητήρια και στους συγγραφείς του άρθρου, όσα παιχνίδια έχετε βραβεύσει παιδιά τα προηγούμενα χρόνια σχεδόν πάντα τα έχω κατευχαριστηθεί.

Και προς τα πιο νέα μέλη του φόρουμ: τα βιντεοπαιχνίδια είναι για να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας!

Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία, να είμαστε καλά να λιώνουμε τις κονσόλες/υπολογιστές μας! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ το cyberpunk βγηκε πριν 10 μερες και ειναι το χειροτερο παιχνιδι της χρονιας. Μαλιστα

Για καποιο λογο τα οσκαρ κτλ γινονται αφου αλλαξει η χρονια. Just saying

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vste είπε

WTF is Half Life: Alyx??

Και μην πεταχτει κανεις να πει οτι το παιχνιδι δεν ειναι game of the year material.

Οσοι το εχουν παιξει ξερουν..

Yep εδώ είναι το πρόβλημα

Ένα παιχνίδι που απευθύνεται σε υπερβολικά μικρή μερίδα παικτών. Δεν μπορεί να πάρει υποψηφιότητα για κάτι. Στην Ελλάδα μόνο, θα εκπλαγώ αν έχουν παίξει το Alyx 20 άτομα όλα και όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όσοι εδώ και χρόνια είμαστε χρήστες του Xbox one γελάμε με την απόφαση να είναι το ps5 πλατφόρμα της χρονιάς.....πάω να παίξω ένα από τα 100 τοπ παιχνίδια μου με 10 ευρώ τον μήνα ......

  • Like 5
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το tlou δεν ήταν sony exclusive δεν θα ήταν στη λίστα  και θα ήταν άλλο ένα ωραίο game του 8/10 οριακά.

Παρατηρώ ένα μεγάλο boost όμως στα game της και με έχει κουράσει.

Όποιος νομίζει πως έχω κάτι ενάντια στην εταιρία μπορώ να στείλω ένα βίντεο παίζοντας tlou με τις ευχές μου.

p.s το Ινσόμνια έχει δική του άποψη ή απλά πέρνει άρθρα και τα μεταφράζει ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...