Προς το περιεχόμενο

Και η Xiaomi αφαιρεί το φορτιστή από τα smartphone της, αρχικά με το Mi 11


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, arispz είπε

Όταν φτιάξεις και καταλάβεις πως λειτουργεί μια μονάδα παραγωγής, κάνε εσυ 2 και 3 εκδόσεις και θα καταλάβεις τι έτσι βερύκοκο στο κόστος αλλά και στα logistics !!!!!

Ναι αυτο τους πειραξε το οτι θα εχουν δυο εκδοσεις με η χωρις φορτιστη το οτι βγαζουν 30 διαφορετικα μοντελα δεν εχει καμια σημασια.

Οσο για το κοστος δεν το συζηταω καν οταν το κοστος στην εταιρια για την κατασκευη ενος κινητου ειναι σχεδον ιδιο με τα λεφτα που θα πρεπει να πληρωσει καποιος μονο για τον φορτιστη σε περιπτωση που δεν εχει.

 

Ειναι γελοιο να πουλανε κινητο χωρις φορτιστη οπως ειναι γελοιο που πλεον δεν εχουν ακουστικα μεσα και δεν εμαι hater mi max 3 εχω.

Ειμαι κατα της λογικης καθε εταιριας να βγαλουμε και απο την μυγα ξιγκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Γενικά πάντως καλό θα ήταν να είχαμε έναν φορτιστή για όλες μας τις συσκευές....

Συμφωνώ, αλλά δεν είναι αυτο το θέμα. Το θέμα ,για εμένα τον περίεργο, είναι οτι οταν αγοράζω ένα προιόν το θέλω ολοκληρωμένο. Ξαναλέω λοιπόν οτι αύριο μπορεί να αποφασίσουν να τα πουλάνε χωρίς μπαταρία. αναλώσιμη είναι και αυτή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω μόδα θα είναι κι αυτό. Αν θέλει μια εταιρία να πουλήσει γρήγορη φόρτιση πρέπει να βάλει μέσα και το τούβλο. Τελεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nickem7 είπε

Δεν το ήξερα ότι είμαστε στο 1900 και δε μπορούμε να παραγγείλουμε από εξωτερικό. Δεν έχω ιδέα από που μου ήρθαν τα 2 τελευταία κινητά 😄

Για το θέμα, αν πάρεις κινητό από Ινδία σίγουρα θα χρειαστείς φορτιστή... 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Ναι αυτο τους πειραξε το οτι θα εχουν δυο εκδοσεις με η χωρις φορτιστη το οτι βγαζουν 30 διαφορετικα μοντελα δεν εχει καμια σημασια.

Οσο για το κοστος δεν το συζηταω καν οταν το κοστος στην εταιρια για την κατασκευη ενος κινητου ειναι σχεδον ιδιο με τα λεφτα που θα πρεπει να πληρωσει καποιος μονο για τον φορτιστη σε περιπτωση που δεν εχει.

 

Ειναι γελοιο να πουλανε κινητο χωρις φορτιστη οπως ειναι γελοιο που πλεον δεν εχουν ακουστικα μεσα και δεν εμαι hater mi max 3 εχω.

Ειμαι κατα της λογικης καθε εταιριας να βγαλουμε και απο την μυγα ξιγκι.

Δηλαδή δεν φτάνουν τα «30» διαφορετικά μοντέλα, πρέπει να τα κάνουν 60!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsismal είπε

Συμφωνώ, αλλά δεν είναι αυτο το θέμα. Το θέμα ,για εμένα τον περίεργο, είναι οτι οταν αγοράζω ένα προιόν το θέλω ολοκληρωμένο. Ξαναλέω λοιπόν οτι αύριο μπορεί να αποφασίσουν να τα πουλάνε χωρίς μπαταρία. αναλώσιμη είναι και αυτή. 

Για τους εκτυπωτές που δεν έχουν καλώδιο usb, φαντάζομαι το ίδιο λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsismal είπε

 

Χρησιμοποιώ αυτον που υπήρχε μέσα στον κουτι οταν αγόρασα το τηλέφωνο ΕΣΥ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?????

Τότε τι ζόρι τραβάς, και φιλοσοφείς για μονοπώλεια κλπ κλπ κλπ !,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, arispz είπε

Δηλαδή δεν φτάνουν τα «30» διαφορετικά μοντέλα, πρέπει να τα κάνουν 60!!!!

Οχι να αφησουν τον φορτιστη μεσα να βαλουν και ακουστικα ουτε ενα ευρω στα εκατονταδες που παιρνουν δεν ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, Th3Beh0ldeR said:

Υπάρχει έστω και ένας που πιστεύει ότι όλο αυτό γίνεται για οικολογικό σκοπό; 

Ουδείς.
Είναι απλά PR BS των εταιρειών για να γλυτώσουν λεφτά. ΧέsτhκaN για την οικολογία.
.
Αντε παιδιά, του χρόνου να κινητά να τα δίνουν χύμα ή να πηγαίνουμε να παίρνουμε εμείς με δική μας συσκευασία, όπως με τις σακούλες στα σουπερμάρκετ.
.
Τελικά η αππλε βλάφτει πιο πολύ απ'όσο νομίζουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Γενικά πάντως καλό θα ήταν να είχαμε έναν φορτιστή για όλες μας τις συσκευές....

Πώς στο καλό θα φορτίζουν apple watch, iphone, redmi, poco, jabra και garmin παράλληλα? 😆
Με τη σειρα θα τα φορτιζουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Οχι να αφησουν τον φορτιστη μεσα να βαλουν και ακουστικα ουτε ενα ευρω στα εκατονταδες που παιρνουν δεν ειναι.

Διάβασε από την αρχή τους λόγους που δεν συμπεριλαμβάνουν παρελκόμενα που είδη ΥΠΑΡΧΟΥΝ σε αφθονία σε όλους τους χρήστες και θα καταλάβεις!!! Είναι ο ίδιος λόγος που δεν σου δίνουν σακούλα στα σουπερμάρκετ, και σε λίγο καλαμάκια στις καφετέριες κλπ κλπ κλπ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nickem7 είπε

Σόρυ άμα έδωσες 1200€ και σε προσέβαλα με ένα τόσο "κατώτερο" κινητό και επεξεργαστή. Δεν το ήθελα

Επειδή ξέρω όμως ότι τόση ώρα αερολογείς, δες ένα συγκριτικό για να βάλουμε και τους αριθμούς στη συζήτηση. Πρόσθεσε και το ότι μπορεί να χρησιμοποιεί 3 κάμερες ταυτόχρονα και μετά κλάψε σε εμβρυική στάση 🙂

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-875-vs-apple-a12-bionic

Αχαχαχαχα ρε συ, μου έβαλες συγκριτικό από τα ΕΛΟΜΑΣ που συγκρίνει SoC που ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΑΚΟΜΗ, με άλλο 3ετίας. 

Πες μας και με ποιο android variant τρέχει ο 888 (ή είναι in vitro?) 

Μήπως με Miui?  Θα μας φτιάξεις καινούργιο συκώτι απόψε, κάπου ώπα. 

Την τσουρνεμένη από pixel 3a gcam μην ξεχάσεις ε!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, arispz είπε

Τότε τι ζόρι τραβάς, και φιλοσοφείς για μονοπώλεια κλπ κλπ κλπ !,,,

Που τις είδες τις φιλοσοφίες ρε συ; Την άποψη μου είπα και βγήκες εσυ με θαυμαστικά και κεφαλαία να μας επιπλήξεις. και για να απαντήσω στο ύφος σου, εσύ τι ζόρι τραβάς ; εχεις κανενα απο αυτά τα μονοπώλεια; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...