Προς το περιεχόμενο

Και η Xiaomi αφαιρεί το φορτιστή από τα smartphone της, αρχικά με το Mi 11


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, tsismal είπε

Που τις είδες τις φιλοσοφίες ρε συ; Την άποψη μου είπα και βγήκες εσυ με θαυμαστικά και κεφαλαία να μας επιπλήξεις. και για να απαντήσω στο ύφος σου, εσύ τι ζόρι τραβάς ; εχεις κανενα απο αυτά τα μονοπώλεια; 

Δυστυχώς οι απόψεις είναι σαν τους κ.... όλοι έχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Για τους εκτυπωτές που δεν έχουν καλώδιο usb, φαντάζομαι το ίδιο λες;

Ναι φίλε το ίδιο λέω. Το έχουν ξεφτιλίσει. Δεν τους κοστίζει τίποτα να βάλουν μέσα και 2-3 απαραίτητα παρελκόμενα. Και συγγνώμη αλλά δεν τρώω τον παπά της οικολογικής συνείδησης των εταιρειών

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, arispz είπε

Διάβασε από την αρχή τους λόγους που δεν συμπεριλαμβάνουν παρελκόμενα που είδη ΥΠΑΡΧΟΥΝ σε αφθονία σε όλους τους χρήστες και θα καταλάβεις!!! Είναι ο ίδιος λόγος που δεν σου δίνουν σακούλα στα σουπερμάρκετ, και σε λίγο καλαμάκια στις καφετέριες κλπ κλπ κλπ!!!

Αυτοι πιστευουν οτι υπαρχουν γιατι πιστευουν πως ο κοσμος δεν κανει αλλη δουλεια και καθε χρονο αγοραζει νεα συσκευη οποτε λενε θα εχει καμια δεκαρια φορτιστες ο καθενας σπιτι του.

Δεν παει να πει πως  ειναι ετσι.

Ισως δεν καταλαβες το αρχικο μου μυνημα.

Εγω εγραψα πως αν ενα κινητο ειχε 100 με φορτιστη τωρα δεν θα εχει 90 και αμα θελεις να παρεις ξεχωριστα φορτιστη θα δινεις ακομα 10 ευρω αλλα οτι θα εχει 100 οσο ειχε με φορτιστη αλλα θα ειναι χωρις, οποτε θα δινεις και τα 10 σε περιπτωση που δεν εχεις και ετσι να το δεκαρικο συν στα κερδη της καθε φτωχης εταιριας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Xiaomi έχω αλλά ρε φίλε το τερμάτισαν χαχαχαχαχαχαχαχα.

Επίσης σε όσους έχουν ήδη αυτοκίνητο, το καινούριο να τους δίνεται χωρίς ρόδες αφού θα μπορούν να χρησιμοποιούν τις παλιές

Επεξ/σία από lnoldori
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έρθει η στιγμή, που θα πουλάνε επιχειρηματική ιδέα/πλάνο, να υπάρχει φορτιστής μαζί με τη συσκευή... αφού πρώτα αφαιρέσουν τα πάντα από το κουτί!

Όπως για παράδειγμα... κάποτε διαφήμιζαν τα αυτοματοποιημένα τηλεφωνικά κέντρα και τα τελευταία δυο χρόνια γνωστή εταιρεία τηλεπικοινωνιών, διαφημίζουν ως πρωτότυπη ιδέα να σε εξυπηρετούν κατευθείαν υπάλληλοι... 

Όλα αυτές οι ιδέες, οποίος κι αν είναι ο αρχικός σκοπός... είναι σαν προεκλογική εκστρατεία του... Κατακουζηνου... «εμπρός...πίσω»... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πώς γίνεται να πωλείται ένα προϊόν λειψό;;

Δεν υπάρχουν νόμοι που να προστατεύουν τον καταναλωτή (ακόμα και αν δεν έχει την απαιτούμενη νοημοσύνη να το καταλάβει μόνος του) από παρανομες πολιτικές τέτοιου είδους;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Αχαχαχαχα ρε συ, μου έβαλες συγκριτικό από τα ΕΛΟΜΑΣ που συγκρίνει SoC που ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΑΚΟΜΗ, με άλλο 3ετίας. 

Πες μας και με ποιο android variant τρέχει ο 888 (ή είναι in vitro?) 

Μήπως με Miui?  Θα μας φτιάξεις καινούργιο συκώτι απόψε, κάπου ώπα. 

Την τσουρνεμένη από pixel 3a gcam μην ξεχάσεις ε!

Γενικά τίποτα δε σου κάνει, τη μία συγκρίνεις τους επεξεργαστές και λες δεν τον φτάνει την άλλη λες να μην κάνουμε συγκρίσεις γιατί δεν έχει βγει ακόμα.

Μένει να μου πεις το ακράδαντο επιχείρημα "ναι αλλά είναι iphone, είναι καλύτερο το λένε όλοι". Το ακούω και από τον ανηψιό μου στο δημοτικό που με έχει πρήξει να του το πάρω γιατί το λένε στο σχολείο του...

Τέλος πάντων επειδή έχει πάει μακριά η κουβέντα και δε με νοιάζει καν να υποστηρίξω την Xiaomi, ακόμα και καλύτερο άμα θες να σου πω ότι είναι το iphone, απλά καλό είναι να βλέπουμε αν κάτι αξίζει τα παραπάνω λεφτά που θα δώσουμε. Δηλαδή για μένα καλύτερα να δώσει κάποιος 600€ για κινητό και με τα άλλα 600 να πάει ένα ταξίδι στο εξωτερικό να βγάλει 5 λιγότερο τέλειες φωτοραφίες και να χαρεί τη ζωή του, παρά 1200 και να βγάζει συνέχεια τους θερμοσίφωνες και τις κεραίες των απένταντι με iphone.

Επεξ/σία από nickem7
  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γεια σας κι από εμένα!

Μην ενοχλείστε, όπως και στο θέμα με τη samsung απλά πέρασα για να πω ένα απλό "γεια"! :) 

(θα μπορούσα να γεμίσω από κάτω ένα κατεβατό με δεκάδες quotes μερικών τότε στο τοπικ για την Apple,  αλλά χρονιάρες μέρες που είναι αποφάσισα να είμαι καλός άνθρωπος...)

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φορτιστή από το iPhone 5 έτους 2012,  από το iPad έτους 2013, από το Apple Watch 2017, από το Xs max 2018 και αγόρασα και ένα ταχυφορτιστή (30W). Προ του έτους 2012 τους πέταξα αν και ήταν απόλυτα λειτουργικοί. Επίσης φορτιστές από κινητά συγγενών (3-4, δεν θυμάμαι), φορτιστές απο λοιπές συσκευές (μπόλικοι, δεν θυμάμαι καν) και όλα συνοδεύονται από το σχετικό καλώδιο USB-C ή USB-A. Να κάτσω να γκρινιάζω αν θα βάλει φορτιστή η apple ή η xiaomi ή η Samsung; Είναι υλικό που δεν χαλάει, κοινό για όλες τις συσκευές του σπιτιού, μπορείς να το χρησιμοποιείς διαχρονικά και αν θες να είσαι up to date στην τεχνολογία το αλλάζεις. Εξάλλου υπάρχουν άπειρες προτάσεις τρίτων κατασκευαστών με πολλά watts και λογικές τιμές. Περισσότερο με ενοχλεί η τάση να γίνουν portless τα κινητά που θα μας αναγκάσει να τα σκάσουμε χοντρά σε ασύρματο φορτιστή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, tsismal είπε

Ναι φίλε το ίδιο λέω. Το έχουν ξεφτιλίσει. Δεν τους κοστίζει τίποτα να βάλουν μέσα και 2-3 απαραίτητα παρελκόμενα. Και συγγνώμη αλλά δεν τρώω τον παπά της οικολογικής συνείδησης των εταιρειών

Κοιτά, κάπου στο βάθος υπάρχει και αυτό αλλά πρώτοι λόγοι είναι η μειώσει της συσκευασίας ώστε σε κοντέινερ να χωράνε περισσότερες συσκευές και μετά το κέρδος από την έξτρα πώληση φορτιστών και ακουστικών...

ΥΓ: στο καλώδιο του εκτυπωτή βέβαια αυτό δεν ισχύει, ο λόγος είναι καθαρά τσιγκουνιά...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ριξανε ολοι στο "οικολογικο".. Μια με τις σακούλες, μια με τους φορτιστες, μια με τ ακουστικα...Στο τελος θα βαζουν μια οθόνη κ τα αλλα θα τα αγοραζουμε εμεις κομμάτι κομματι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...