Προς το περιεχόμενο

[ΜΠΛΟΥΖΕΣ] Από qwertee.com μπλουζακια 6€ + μεταφορικα [ΤΕΛΟΣ]


thodoris5321

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Giorgos241 είπε

Thanks.

Μαλλον θα τους πρηξω γιατι με λαθος ονομα σιγα μην ερθει ποτε στην πορτα μου.

Εδώ δεν έρχονται με το σωστό όνομα. Ίσως με το λάθος να είσαι τυχερός :P

Πέρα από την πλάκα, σου εύχομαι καλή τύχη, υπομονή και κουράγιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να πας στο ΕΛΤΑ της γειτονιάς σου και να δεις αν έχει φτάσει κάτι με αυτό το όνομα... θέλει υπομονή

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα δεχτουν να σου το πουν

Αν ειναι λάθος το όνομα θα έπρεπε να έρθει στην πολυκατοικία σου χαρτάκι με όνομα λάθος, αλλά χαρτάκι έπρεπε να έρθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κύριοι κάνας κωδικός για να τα πάμε τα τshitts στα 6ευρω πάλι? Η γενικά περιμένω να βγουν σε αυτή την τιμή ξανά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα παρελαβα δύο πακετα απο «αντικατασταση» γιατι σε δυο tshirt της πρωτης παραγγελίας,  μετα το πρώτο πλύσιμο χαλασε λιγο η σταμπα. 

Από 16/2 που έφυγαν, ηρθε το ειδοποιητήριο οπως έλεγαν προχτες ( 28/2- 9/3 κι οχι αργοτερα απο 25/3). 
 

κι αναμενω κ ενα τριτο πακέτο με αποστολη 24/2, με ημερομηνίες 8-17/3 (κι οχι αργοτερα απο 2/4).

θα ενημερωσω εκ νέου

Επεξ/σία από vaga1um3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημερομηνία αποστολής 2 Ιανουαρίου και παραλαβή μόλις χθες.

Καλή η ποιότητα, το μέγεθος Μ ακριβές και...ροζ (🤣🤣) μάσκα μέσα στο πακέτο.

 

Δε νομίζω πως στη συγκεκριμένη υπόθεση φταίνε τα ΕΛΤΑ πάντως. Μπιχλιμπίδι από κινεζομάγαζο στο Ebay ήρθε σε 22 μέρες μέσα στον Ιανουάριο και κινητό από Banggood (αποθήκη Χονγκ-Κονγκ) ήρθε σε 19 μέρες τον Φεβρουάριο. Από το Qwertee παρατηρήθηκαν στους περισσότερους από εμάς τεράστιες καθυστερήσεις, άρα κατ' εμέ το πρόβλημα βρίσκεται εκεί. Έχω την εντύπωση πως αυτό το 6ευρω που χρεώνουν τα μεταφορικά είναι σχεδόν ολόκληρο καθαρό τους κέρδος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Πιτούλιας είπε

Ημερομηνία αποστολής 2 Ιανουαρίου και παραλαβή μόλις χθες.

Καλή η ποιότητα, το μέγεθος Μ ακριβές και...ροζ (🤣🤣) μάσκα μέσα στο πακέτο.

 

Δε νομίζω πως στη συγκεκριμένη υπόθεση φταίνε τα ΕΛΤΑ πάντως. Μπιχλιμπίδι από κινεζομάγαζο στο Ebay ήρθε σε 22 μέρες μέσα στον Ιανουάριο και κινητό από Banggood (αποθήκη Χονγκ-Κονγκ) ήρθε σε 19 μέρες τον Φεβρουάριο. Από το Qwertee παρατηρήθηκαν στους περισσότερους από εμάς τεράστιες καθυστερήσεις, άρα κατ' εμέ το πρόβλημα βρίσκεται εκεί. Έχω την εντύπωση πως αυτό το 6ευρω που χρεώνουν τα μεταφορικά είναι σχεδόν ολόκληρο καθαρό τους κέρδος.

Μην κρινεις απο μεμονωμενα περιστατικα οτι δεν φταινε τα ελτα. Εγω εχω 2 παραγγελιες από ebay , που το ενα το ελαβα στους 3 μηνες (τον προηγουμενο μηνα) και το αλλο δεν το εχω λαβει ακομα και πιθανον και να μην το λαβω. Αντιθετως του qwertee τα έλαβα στον 1 μήνα (αποστολή 30/12)

Επεξ/σία από runner69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πιτούλιας είπε

Ημερομηνία αποστολής 2 Ιανουαρίου και παραλαβή μόλις χθες.

Καλή η ποιότητα, το μέγεθος Μ ακριβές και...ροζ (🤣🤣) μάσκα μέσα στο πακέτο.

 

Δε νομίζω πως στη συγκεκριμένη υπόθεση φταίνε τα ΕΛΤΑ πάντως. Μπιχλιμπίδι από κινεζομάγαζο στο Ebay ήρθε σε 22 μέρες μέσα στον Ιανουάριο και κινητό από Banggood (αποθήκη Χονγκ-Κονγκ) ήρθε σε 19 μέρες τον Φεβρουάριο. Από το Qwertee παρατηρήθηκαν στους περισσότερους από εμάς τεράστιες καθυστερήσεις, άρα κατ' εμέ το πρόβλημα βρίσκεται εκεί. Έχω την εντύπωση πως αυτό το 6ευρω που χρεώνουν τα μεταφορικά είναι σχεδόν ολόκληρο καθαρό τους κέρδος.

Από την άλλη εγώ ακόμα περιμένω παραγγελία από Banggood, αποθήκη Τσεχίας, που έφυγε στις 26 Ιανουαρίου (EU Standard Shipping) και ακόμα δεν έχει έρθει. Οπότε το πρόβλημα μπορεί να είναι και ευρωπαϊκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως περίμενα κι εγώ μέχρι τέλος Φεβρουαρίου (με τελική ημερομηνία παραλαβής 08/02) πριν τους στείλω πως δεν έχω παραλάβει και πιστεύω πως μάλλον έκανα λάθος.
Το λέω γιατί ναι μεν μου έστειλαν πάλι την παραγγελία, εκτός όμως από μία μπλούζα που δεν υπάρχει πια κι εντελώς τυχαία ήταν το σχέδιο που μου άρεσε και ήθελα περισσότερο.
Και σε αυτή τη φάση αρχίζω να πιστεύω πως μπορεί και να μην παραλάβω και ποτέ τελικά την αρχική παραγγελία (χωρίς tracking).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 29th December 2020 απεσταλει 2nd January 2021 και έφτασε Τρίτη 16 Μαρτίου του σωτηρίου έτους 2021 😜.

Είχα ήδη επικοινωνήσει μαζί τους και μου απέστειλαν αντικατάσταση και μου έχουν πει αν έρθει η πρώτη παραγγελία να την κρατήσω και αυτή. Προορισμός στην Κύπρο. Πήρα 2 medium για την σύζυγο που είναι μια χαρά και 6 xl για εμένα που σε σχέση με τις προηγούμενες παραγγελίες μου φαίνονται πιο μεγάλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω παρελαβα τελικα, εμενα τα αφησε ο ταχυδρομος στην εισοδο της πολυκατοικιας.

Να πω οτι αισθανομαι ασχημα μιας και υπαρχει και η παραγγελια αντικαταστασης on the way, αλλα ποιος να περιμενε οτι θα παρελαμβανα μετα απο 85 ημερες με μαξ estimated τις 45 μερες. Τελοσπαντων...

Τα μπλουζακια απλα οκ.....

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, amakrido είπε

Τρέχει καινούργια προσφορά από χθες το βράδυ με T-shirts στα 4€/5€/7€/9€ και δωρεάν μεταφορικά σε παραγγελία 6 και πάνω.

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω με τα μεγεθη τι γινεται?Ειμαι 85 κιλα 1.80cm το κοβω πως ειμαι για large.Επισης λογο του οτι δεν εχω paypal αν βαλω την τελευταια επιλογη tracking με insurance και πληρωσω με καρτα θα ειμαι καλυμενος ή θα μας κανουν καμια λαδια?Τελος γνωριζει καποιος αν περνανε απο τελωνειο και τι γινεται με τα shipping dates που αναφερουν τα τηρουν ή θα περιμενω να τις βαλω τα Χριστουγεννα?

Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε απαντηση.😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει αρκετές φορές, όχι όμως την περίοδο πριν τα Χριστούγεννα του 2020 που εμφανίστηκαν οι καθυστερησεις (πιστευω τα ΕΛΤΑ μας έφταιγαν και όχι αυτοί)

- True to Size με ολίγον από φαρδιά. Αν είσαι μεταξύ δύο νούμερα συνηθως, πάρε το μικρότερο

- Όπως είδες και στα προηγούμενα posts είναι πολύ σοβαρό μαγαζι. Αν κάτι δεν πάει καλά (έχω κάνει 8-10 παραγγελίες και ποτέ δεν είχα θέμα) ξαναστέλνουν την παραγγελία χωρίς πολλά-πολλά και σου λένε κράτα και την πρώτη

- Ιρλανδία είναι EU. Οπότε όχι

- Παράδοση να τα περιμένεις προς το τέλος του range που σου δίνουν όταν γίνεται dispatch. (2-3 εβδομάδες από την ώρα που φεύγουν). Όπως εξήγησα στην αρχή όμως, η εμπειρία μου έχει να κάνει με προγενέστερη περίοδο από αυτήν την τελευταία που άνοιξε αυτό το thread.

Ελπίζω να βοήθησα

Επεξ/σία από ninos30
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...