Προς το περιεχόμενο

Οι προβολές του Wonder Woman 1984 μέσω HBO Max επιταχύνουν τη δημιουργία νέου sequel


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το λες και επιτυχία να το δουν οι πελάτες που ήδη έχουν συνδρομή. Εγώ δεν έχω την παραμικρή επιθυμία να το δώ. Αν ήταν όμως στο netflix το οποίο το έχω ήδη πληρωμένο, φυσικά και θα το έβλεπα. Μια τρύπα στο νερό κάνανε.

Αυτό που εμένα με καίει είναι το Matrix 4 που θα κυκλοφορήσει την άνοιξη και θα ακολουθήσει το μοντέλο διάθεσης της Wonder woman 1984. Θα δούμε πως θα πάει αυτό. Ελπίζω να μην είναι πατάτα σαν αυτήν την ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chrisSerres είπε

dc & marvel σύμπαντα κατέληξαν στον αποκρυφισμό, καμία πρωτοτυπία. Πλέον ασχολούνται και οι δύο με θεούς δαίμονες ευχές κατάρες μαγείες που φέρνουν πίσω νεκρούς σε άλλα σώματα κι ούτω καθεξής. Θα δείτε που αργότερα θα ενωθούν και τα δύο στρατόπεδα, στο βωμό του κέρδους πάντα. 

 

Ακριβώς αυτό. Ακόμα και τα κόμικ είχαν κάποια δόση Ε.Φ., τώρα στις ταινίες η Ε.Φ. έχει πάει περίπατο και τα σενάρια είναι παραμυθάκια για 7άχρονα. Παλιμπαιδισμός όπως το είπε ο Alan Moore. Γιατί βλέπεις η Ε.Φ. σε κάνει να σκέφτεσαι το μέλλον και που πάμε. Διαβάζεις Φίλιπ Ντικ και σε πιάνει ανατριχίλα γιατί σου δείχνει τους κινδύνους που επιφυλάσσουν οι λάθος επιλογές της ανθρωπότητας. Αλλά το σύστημα δεν θέλει να σκέφτεσαι. Είναι επικίνδυνο το να σκέφτεσαι. Δώσε λοιπόν στον λαό, θεούς, δαίμονες, μαγεία και παραμυθάκια για νιάνιαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη φόλα το WW84, αλλά αφενός τα πρόβατα το είδαμε, αφετέρου φέτος δεν έχει βγει και τίποτα να δεις. Οκ, καλό το Die Hard για τα χριστούγεννα, αλλά δε θα βλέπω όλη τη βδομάδα die hard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, merphi said:

Αυτό που εμένα με καίει είναι το Matrix 4 που θα κυκλοφορήσει την άνοιξη και θα ακολουθήσει το μοντέλο διάθεσης της Wonder woman 1984. Θα δούμε πως θα πάει αυτό. Ελπίζω να μην είναι πατάτα σαν αυτήν την ταινία.

Καλή τύχη. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν στορυ ναι προσπαθει να αποδωσει το στορυ του κομικ οσο πιο πιστα μπορει. 

Αλλα κινημοατογραφικα ειναι πολυ φτωχη με ξυλινη ηθοποιια , για μενα προσωπικα πολυ υπολειπομενη της πρωτης ταινιας. Προφανως εγω ειμαι κακογουστος και αγνωμων και μπορει να μου διαφευγει κατι μιας και απο οσα γραφονται ειναι πολυ επιτυχημενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, anax111 είπε

 

Ακριβώς αυτό. Ακόμα και τα κόμικ είχαν κάποια δόση Ε.Φ., τώρα στις ταινίες η Ε.Φ. έχει πάει περίπατο και τα σενάρια είναι παραμυθάκια για 7άχρονα. Παλιμπαιδισμός όπως το είπε ο Alan Moore. Γιατί βλέπεις η Ε.Φ. σε κάνει να σκέφτεσαι το μέλλον και που πάμε. Διαβάζεις Φίλιπ Ντικ και σε πιάνει ανατριχίλα γιατί σου δείχνει τους κινδύνους που επιφυλάσσουν οι λάθος επιλογές της ανθρωπότητας. Αλλά το σύστημα δεν θέλει να σκέφτεσαι. Είναι επικίνδυνο το να σκέφτεσαι. Δώσε λοιπόν στον λαό, θεούς, δαίμονες, μαγεία και παραμυθάκια για νιάνιαρα.

Αυτό που βλέπετε όλοι θεωρίες συνομωσίας ακόμα και σε ταινίες της Dc με ξεπερνάει... Δεν είναι το "σύστημα" (ποιο αλήθεια;) που δεν θέλει να σκέφτεσαι αλλά οι ίδιοι οι θεατές της ταινίας στους οποίους απευθύνεται. Αμερικανάκια, 15άχρονα, κτλ θέλουν απλά να περάσουν 2 ωρίτσες ανεμελιάς, χωρίς να το κουράζουν. Ή τουλάχιστον έτσι πιστεύουν οι παραγωγοί για την πλειοψηφία που θα τους αποφέρουν και τα χρήματα που επιθυμούν γιατί στο κάτω κάτω της γραφής περι αυτού πρόκειται...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, mandos είπε

Μεγάλη φόλα το WW84, αλλά αφενός τα πρόβατα το είδαμε, αφετέρου φέτος δεν έχει βγει και τίποτα να δεις. Οκ, καλό το Die Hard για τα χριστούγεννα, αλλά δε θα βλέπω όλη τη βδομάδα die hard.

απο το να δω ww καλύτερα die hard μεχρι να die...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην χασετε τον χρονο σας, η ταινια ηταν πραγματικα τραγικη, σενάριο μηδεν , χωρίς αρχη και τελος ! 

ΥΓ.Οσοι περιμενετε να δειτε κατι καλο λογο της πρωταγωνίστριας ... επισης δεν θα το δειτε ποτε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
31 minutes ago, nextp said:

Σαν στορυ ναι προσπαθει να αποδωσει το στορυ του κομικ οσο πιο πιστα μπορει. 

Αλλα κινημοατογραφικα ειναι πολυ φτωχη με ξυλινη ηθοποιια , για μενα προσωπικα πολυ υπολειπομενη της πρωτης ταινιας. Προφανως εγω ειμαι κακογουστος και αγνωμων και μπορει να μου διαφευγει κατι μιας και απο οσα γραφονται ειναι πολυ επιτυχημενη.

Υπάρχει αυτό το σενάριο σε comic? Damn παίζει να ήταν από τα πιο  βαρετά-αδιάφορα stories σε comic που έχω δει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, mandos είπε

Μεγάλη φόλα το WW84, αλλά αφενός τα πρόβατα το είδαμε, αφετέρου φέτος δεν έχει βγει και τίποτα να δεις. Οκ, καλό το Die Hard για τα χριστούγεννα, αλλά δε θα βλέπω όλη τη βδομάδα die hard.

Μπα εγώ είδα και τα τέσσερα τα Χριστούγεννα.

Μια χαρά είναι από τις τωρινές μαλακίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, chrisde είπε

Αυτό που βλέπετε όλοι θεωρίες συνομωσίας ακόμα και σε ταινίες της Dc με ξεπερνάει... Δεν είναι το "σύστημα" (ποιο αλήθεια;) που δεν θέλει να σκέφτεσαι αλλά οι ίδιοι οι θεατές της ταινίας στους οποίους απευθύνεται. Αμερικανάκια, 15άχρονα, κτλ θέλουν απλά να περάσουν 2 ωρίτσες ανεμελιάς, χωρίς να το κουράζουν. Ή τουλάχιστον έτσι πιστεύουν οι παραγωγοί για την πλειοψηφία που θα τους αποφέρουν και τα χρήματα που επιθυμούν γιατί στο κάτω κάτω της γραφής περι αυτού πρόκειται...

 

Διάβασε τα έργα του Φίλιπ Ντικ και μετά δες και τις μεταφορές τους σε ταινίες. Θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...