Προς το περιεχόμενο

11/2020 - 2/2021 Έλλειψη διαθεσιμότητας κάρτες γραφικών – Ευρώπη & Ελλάδα


Kiriakos-GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τιποτα δεν πιανει ακομη και με τετοια ελλειψη η τιμη της 1050ti ειναι χαμηλοτερη απο τα 200+ που ειχε φτασει νομιζω φεβρουαριο του 2019,πλεον βρισκεις  custom με 150+

και φανταζομαι καταλαβαινεις το γιατι...

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 261
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ακόμα δεν βγήκαν οι μεσαίες Ampere περιμένεις νέα γενιά εσύ..Κάθε γενιά της NV κλείνει δύο χρόνια τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι ακόμα δεν βγήκαν οι μεσαίες Ampere περιμένεις νέα γενιά εσύ..Κάθε γενιά της NV κλείνει δύο χρόνια τουλάχιστον.

είναι φάση "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

είναι φάση "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" χαχαχ

πες μου κατι.

 

πια παιχνιδια παιζεις αυτον τον καιρο που να δικαιολογει να αγορασεις μια rtx  3080;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Virus200 είπε

Παραλίγο να προλάβω 3080 evga ftw3  από το part alert στα 720 ευρω εάν δεν ήμουν τουαλέτα θα είχα προλάβει να κάνω one click buy 🤣🤣

Δεν ήταν 715€ γιατί τελική με vat και μεταφορικά θα έφτανε τα 780€.

Επίσης από warehouse σύμφωνα με τα σχόλια.

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, hellraiser2030 είπε

πες μου κατι.

 

πια παιχνιδια παιζεις αυτον τον καιρο που να δικαιολογει να αγορασεις μια rtx  3080;

γιατί μόνο η 3080 υπάρχει από τις νέες κάρτες? 3060ti-3070-3080-3090 και 6800-6800xt-6900xt. Και έρχονται και οι midrange και low range. 

Εγώ και άλλοι πολλοί είμασταν με midrange 4ετίας. Θα πρέπει να περιμένουμε το 22 για να παίξουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sakiz105 είπε

γιατί μόνο η 3080 υπάρχει από τις νέες κάρτες? 3060ti-3070-3080-3090 και 6800-6800xt-6900xt. Και έρχονται και οι midrange και low range. 

Εγώ και άλλοι πολλοί είμασταν με midrange 4ετίας. Θα πρέπει να περιμένουμε το 22 για να παίξουμε?

δεν  ειπα αυτο  φιλε μου..

 

ειπα οτι αν καπιος εχει rtx  2080 ktl δεν ειναι αναγκη να παει σε  rtx  3080  ..

και εγω αν ειχα μια καρτα  4 χρονια  θα την αλλαζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Petroskasap είπε

Έχω μια 1050 ti  ελαφρώς μεταχειρισμένη σε άριστη κατάσταση με το κουτί της αγορασμενη από Ελλάδα με την απόδειξη αγοράς 

Πόσο να πιάσει άραγε με τοσο μεγάλη έλλειψη ?

Επισήμως πιάνει 20Ε ,  αλλά θα πιάσεις παραπάνω διότι όσοι κατεβάζουν οδηγούς Nvidia δεν διαβάζουν το κείμενο κάτω από το λινκ.

Η Nvidia διανέμει φρέσκους οδηγούς για τις σειρές:  16xx, 20xx, 30xx.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

460.89 βλέπω drivers είτε πας για 3060 είτε για 1050ti.

Το Σεπ πήρα 1050τι για branded συστημα με μικρό τροφοδοτικό και έκανε κάτι σε 125 ετοιμοπαράδοτη. Τωρα κάνουν 170 με παράδοση 4-10 ημέρες. Μόνο κάτι 1030 είναι στις παλιές τιμές τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dchatz είπε

460.89 βλέπω drivers είτε πας για 3060 είτε για 1050ti.

 

Βλέπεις αλλά βλέπεις μόνο ότι σου κάνει κέφι.

 

Please note: Effective April 12, 2018, Game Ready Driver upgrades, including performance enhancements, new features, and bug fixes, will be available only for desktop Kepler, Maxwell, Pascal, Volta, and Turing-series GPUs, as well as for systems utilizing mobile Maxwell, Pascal, and Turing-series GPUs for notebooks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1050 ειναι καρτα για κουτια που δεν μπορεις να βαλεις μεγαλυτερο τροφοδοτικο οπως το Dell 3668 του γιου μου με 240W τροφοδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jmirko15 είπε

Εγώ τώρα που δεν έχω κάρτα και η 1050 θα μου έκανε για 1 μήνα :D

Σε νοιώθω ....

Αρχές Δεκέμβρη,  έβαλα 8GB Ram  αναβάθμιση στις Mini απαιτήσεις του Game.

Μερικές μέρες μετά πήρα SSD ας  Game Storage , για να μην λιώνουν άσκοπα οι σκληροί.

Τώρα παίζω με HD5770 1GB ,  ενώ το μινιμουν είναι 4 GB κάρτα,  και βλέπω τις σφαίρες  σε Slow motion.  ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...