Προς το περιεχόμενο

Asus dsl-ac68u


Tasos asimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και χρονια πολλα στην κοινοτητα.Οπως λεει και ο τιτλος ειμαι κατοχος ενος ac68u ολο το βραδυ δουλευε κανονικα και το πρωι νεκρο!δηλαδη αρχικες ρυθμισεις σαν να εχει γινει factory reset.ολα οκ φτιαχνω παλι ρυθμισεις και γραφει λαθος user-password.παιρνω wind αλλαζουμε και φτιαχνει αλλα με ταχυτητα στο μισο απο οτι μπορει να παιξει και με αποσυνδεσεις.(δοκιμασα και αλλο router)

Καμμια ιδεα γιατι ολο αυτο;το κραταω το router η πιστευετε παρεδωσε πνευμα;ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα δοκιμη και δουλευε κανονικα με ενα 87 vg.factory και update εκανα αλλα παλι τα ιδια.σκεφτομουν μπας και περασε ρευμα απο την τηλεφωνικη γραμμη και εφαγε φλασια αλλα και παλι που κολλαει οτι δεν περνουσαν τα στοιχεια της wind και μολις τα αλλαξαν παιζει εστω και με προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Tasos asimis said:

Εκανα δοκιμη και δουλευε κανονικα με ενα 87 vg.factory και update εκανα αλλα παλι τα ιδια.σκεφτομουν μπας και περασε ρευμα απο την τηλεφωνικη γραμμη και εφαγε φλασια αλλα και παλι που κολλαει οτι δεν περνουσαν τα στοιχεια της wind και μολις τα αλλαξαν παιζει εστω και με προβλημα;

δοκιμασε το και τυπικα σε καμια γραμμη φιλου για να εισαι 100 τις 100 σιγουρος.

και ναι μπορει να εχει χαλασει πραγματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αυτο πιστευω αλλα σπαω το κεφαλι μου να καταλαβω απο που εκανε βραχυκυκλωμα....μαλλον απο την θυρα τηλεφωνου γιαυτο δουλευει στα μισα αλλα η wind πως να κολλαει που ενω δεν επαιρνε τους κωδικους με το που τους αλλαξαν μπαινει εστω και με την μιση ταχυτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαι σίγουρος ότι φταίει το ρούτερ !!!   Μήπως είναι θέμα Wind,  εξ ου και το θέμα με το password . 

 Κάτι παρόμοιο μου συμβαίνει και εμένα και προσπαθώ να το λύσω .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, kopan said:

Μην είσαι σίγουρος ότι φταίει το ρούτερ !!!   Μήπως είναι θέμα Wind,  εξ ου και το θέμα με το password . 

 Κάτι παρόμοιο μου συμβαίνει και εμένα και προσπαθώ να το λύσω .....

το Password ειναι το λιγοτερο.το θεμα ειναι οτι στο ενα router εχει κανονικα συγχρονισμο ενω στο αλλο εχει μικροτερο.αυτο με ανησυχει.εκτος αν εγινε καποιο Update και εγινε καποια ασυμβατοτητα.για αυτο ειπα να το δοκιμασει σε ενα φιλο.

16 hours ago, Tasos asimis said:

Και γω αυτο πιστευω αλλα σπαω το κεφαλι μου να καταλαβω απο που εκανε βραχυκυκλωμα....μαλλον απο την θυρα τηλεφωνου γιαυτο δουλευει στα μισα αλλα η wind πως να κολλαει που ενω δεν επαιρνε τους κωδικους με το που τους αλλαξαν μπαινει εστω και με την μιση ταχυτητα;

αυτο με το password δεν ξερω τι μπορει να εχει γινει.αλλα το να χαλασει η θυρα sync δεν ειναι δυσκολο.απειρες φορες εχω δει χαλασμενες/καμμενες θυρες.πριν λιγες μερες ειχα  στα χερια μου ενα zte που συγχρονιζε σε vdsl αλλα οχι σε adsl ή το αναποδο.

μια διευκρινηση.οταν μιλαμε για ταχυτητα στο μισο μιλαμε για ταχυτητα συγχρονισμου να υποθεσω μεσα απο το web interface και οχι για ταχυτητα που κατεβαζεις.

σωστα?

επισης οτι αλλαξαν το password δεν σημαινει οτι μπορει να ηταν αυτο το προβλημα.μπορει να ειχε γινει και κατι αλλο και απλα να σου αλλαξαν και το password πανω σε αυτα που δοκιμαζαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταχυτητα λεω αυτην που κατεβαζω δηλ κατεβαζα με 5 και τωρα με 2.5-3 με το 68 ενω το 87 κανονικα δουλευει κατεβαζει με 5-6.αν οντως εχει μισοκαει οπως καταλαβα υπαρχει κανεις να το φτιαξει η παω καδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Tasos asimis said:

Ταχυτητα λεω αυτην που κατεβαζω δηλ κατεβαζα με 5 και τωρα με 2.5-3 με το 68 ενω το 87 κανονικα δουλευει κατεβαζει με 5-6.αν οντως εχει μισοκαει οπως καταλαβα υπαρχει κανεις να το φτιαξει η παω καδο;

περιμενε.μας νοιαζει η ταχυτητα συγχρονισμου μεσα απο το ρουτερ και οχι η ταχυτητα κατεβασματος προς ωρας.μεσα στο ρουτερ βλεπεις πχ οτι συγχρονιζει κανονικα στα 50mbit/5 mbit και στα 2 ρουτερ? ή 100/10 αναλογως τι πακετο εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη το sync φαινεται σωστο και οπως πρεπει να ειναι καμμια αλλη ιδεα;

Αλλο παραξενο απο τον υπολογιστη δεν με αφηνει να μπω απο το κιν μπαινω εστω και με μιση ταχυτητα.πιθανοτητα καποιου ιου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, Tasos asimis said:

Για αρχη το sync φαινεται σωστο και οπως πρεπει να ειναι καμμια αλλη ιδεα;

Αλλο παραξενο απο τον υπολογιστη δεν με αφηνει να μπω απο το κιν μπαινω εστω και με μιση ταχυτητα.πιθανοτητα καποιου ιου;

αν ειναι σωστο τοτρ speedtest για αρχη απο κινητο ή απο pc με ethernet.εφοσον εχεις σωστο sync δεν νομιζω οτι εχει θεμα το asus.firmware update προληπτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sync σωστο,speedtest στα μισα.απο υπολογιστη δεν με αφηνει να μπω στο ιντερνετ αλλα μπαινω interface και κινητο μπαινω και στα 2(ιντερνετ με μιση ταχυτητα)update εκανα δεν αλλαξε κατι θα κανω και ενα reset-factory μπας και δω κατι διαφορετικο

Καλη χρονια σε ολους χρονια πολλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, Tasos asimis said:

Sync σωστο,speedtest στα μισα.απο υπολογιστη δεν με αφηνει να μπω στο ιντερνετ αλλα μπαινω interface και κινητο μπαινω και στα 2(ιντερνετ με μιση ταχυτητα)update εκανα δεν αλλαξε κατι θα κανω και ενα reset-factory μπας και δω κατι διαφορετικο

Καλη χρονια σε ολους χρονια πολλα!!!

και με το αλλο router η ταχυτητα ειναι σωστη; πχ speedtest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...