Προς το περιεχόμενο

Οι κάτοικοι του Λος Άντζελες θα χρησιμοποιούν το smartphone για να αποδείξουν ότι έκαναν το εμβόλιο της COVID-19


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, jmirko15 είπε

Το γνωρίζεις ότι ακόμα και αυτοί που θα έχουν εμβολιαστεί μπορεί να μεταφέρουν τον ιό σωστά; Άρα μην ονειρεύεσαι "covid-free" ασφάλεια κτλ.

Αυτό.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι άνθρωποι ΝΕΟΙ και ΕΞΥΠΝΟΙ συνεχίζουν να παπαγαλίζουν την ατζέντα του καθενός.

 

Εδώ υπάρχει μια τεράστια παρανόηση. Η μάσκα είναι για την προστασία του άλλου. Φοράω μάσκα εγώ, για να μήν μεταφέρω σταγονίδια στον απέναντι. «Κράζω» τον απέναντι αν δεν φοράει ΚΑΙ έρχεται σε απόσταση ενός μέτρου. Για το εμβόλιο δεν ισχύει αυτό. Το εμβόλιο ο καθένας το κάνει για τον εαυτό του.

Τα μέχρι τώρα δεδομένα λένε ότι ο εμβολιασμένος περνάει τη φάση ασυμπτωματικά ή ασθενεί ελαφρώς. Συνεχίζει να μολύνεται όπως και οι υπόλοιποι. Συνεχίζει να μεταδίδει όπως οι υπόλοιποι. Αν του πούμε ψέματα, ότι «τώρα δεν κολλάει τους άλλους», θα κάνει 100 φορές μεγαλύτερη ζημιά από τους αλλεργικούς, τις έγκυες, τους ανήλικους, που δεν θα εμβολιαστούν (ακόμη).

Πιστοποιητικό εμβολιασμού που δίνει επιπλέον προνόμια είναι γελοίο και επικίνδυνο. Ήδη ο εμβολιασμός σου δίνει το προνόμιο της υγείας. Το πιστοποιητικό δίνεται για να ξέρει ο εμβολιασμένος πότε να πάει για τη δεύτερη δόση. Πότε για την τρίτη, πότε για την τέταρτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

5 ώρες πριν, peponas είπε

Πρέπει στην καραμέλα της ιδιοτικοτητας να σταματήσετε κάποιοι να κάνετε την τρίχα τριχιά και να καταλάβετε ότι ακόμα και εκεί στην κοσμαρα σας που ζείτε σε περίοδο ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ είστε επικίνδυνοι στους υπόλοιπους που ζουν στο πραγματικό κόσμο. Δεν μπορεί κάποιος να είναι φορέας και να το κρύβει για το Χ ψ λόγο ή επειδή έτσι του κάπνισε να αρνείται να εμβολιαστεί και να απολαμβάνει την ανοσία της αγέλης. 

Οδεύουμε στα 2 εκατομμύρια θανάτους,με το γενικό πλυθησμο να προβλέπω να εμβολιάζεται κατά 22 μεριά και κάποιοι ασχολούνται με το μακρύ και το κοντό τους. 

Τα εμβολια ειναι πειραματικα και ΔΕΝ μπορουν να ειναι υποχρεωτικα απο τον νομο... το καταλαβαινεις αυτο η οχι? αν εσυ γουσταρεις να το κανεις γιατι πιστευεις οτι ετσι θα προστατευτεις, δικαιωμα σου, οπως και δικαιωμα μου θα ειναι να μην το κανω, γιατι δεν γνωριζω, και δεν γνωριζει κανεις τις πιθανες του παρενεργειες, που εχουν οδηγησει και τις εταιριες που τα εφτιαξαν φυσικα στο να αποποιηθουν οποιαδηποτε ευθυνη ... 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, Hatsos said:

... Ποιος μπορεί να μου εγγυηθεί ότι όλα θα είναι μια χαρά σε 3 χρόνια ας πούμε; 

Ουδείς.
Γιαυτό θα σε βάζουν να υπογράφεις χαρτιά.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, kondoras είπε

Αυτό.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι άνθρωποι ΝΕΟΙ και ΕΞΥΠΝΟΙ συνεχίζουν να παπαγαλίζουν την ατζέντα του καθενός.

 

Εδώ υπάρχει μια τεράστια παρανόηση. Η μάσκα είναι για την προστασία του άλλου. Φοράω μάσκα εγώ, για να μήν μεταφέρω σταγονίδια στον απέναντι. «Κράζω» τον απέναντι αν δεν φοράει ΚΑΙ έρχεται σε απόσταση ενός μέτρου. Για το εμβόλιο δεν ισχύει αυτό. Το εμβόλιο ο καθένας το κάνει για τον εαυτό του.

Τα μέχρι τώρα δεδομένα λένε ότι ο εμβολιασμένος περνάει τη φάση ασυμπτωματικά ή ασθενεί ελαφρώς. Συνεχίζει να μολύνεται όπως και οι υπόλοιποι. Συνεχίζει να μεταδίδει όπως οι υπόλοιποι. Αν του πούμε ψέματα, ότι «τώρα δεν κολλάει τους άλλους», θα κάνει 100 φορές μεγαλύτερη ζημιά από τους αλλεργικούς, τις έγκυες, τους ανήλικους, που δεν θα εμβολιαστούν (ακόμη).

Πιστοποιητικό εμβολιασμού που δίνει επιπλέον προνόμια είναι γελοίο και επικίνδυνο. Ήδη ο εμβολιασμός σου δίνει το προνόμιο της υγείας. Το πιστοποιητικό δίνεται για να ξέρει ο εμβολιασμένος πότε να πάει για τη δεύτερη δόση. Πότε για την τρίτη, πότε για την τέταρτη.

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου αλλα ηδη αλλου την πανε την δουλεια, στην γαλλια πχ πηγαν να βγαλουν δικακτορικο νομο οπου διχως να ελεγχονται απο το κοινοβουλιο να παιρνουν αποφασεις μονοι τους και να προωθησουν πιστοποιητικο εμβολιασμου που θα οδηγουσε τους εμβολιασμενους σε προνομια εναντι σε αυτων που δεν θα το εχουν κανει, λες και δεν ειναι δικαιωμα τους.. 

https://www.lifesitenews.com/news/new-french-law-proposing-sanitary-dictatorship-temporarily-retracted?fbclid=IwAR3LwcEr-dGXKibPK-3Q6p1-ldzSEQjaEbCpV0T100X3eH0FgwaG1dYxzdI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, kondoras είπε

Αυτό.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι άνθρωποι ΝΕΟΙ και ΕΞΥΠΝΟΙ συνεχίζουν να παπαγαλίζουν την ατζέντα του καθενός.

 

Εδώ υπάρχει μια τεράστια παρανόηση. Η μάσκα είναι για την προστασία του άλλου. Φοράω μάσκα εγώ, για να μήν μεταφέρω σταγονίδια στον απέναντι. «Κράζω» τον απέναντι αν δεν φοράει ΚΑΙ έρχεται σε απόσταση ενός μέτρου. Για το εμβόλιο δεν ισχύει αυτό. Το εμβόλιο ο καθένας το κάνει για τον εαυτό του.

Τα μέχρι τώρα δεδομένα λένε ότι ο εμβολιασμένος περνάει τη φάση ασυμπτωματικά ή ασθενεί ελαφρώς. Συνεχίζει να μολύνεται όπως και οι υπόλοιποι. Συνεχίζει να μεταδίδει όπως οι υπόλοιποι. Αν του πούμε ψέματα, ότι «τώρα δεν κολλάει τους άλλους», θα κάνει 100 φορές μεγαλύτερη ζημιά από τους αλλεργικούς, τις έγκυες, τους ανήλικους, που δεν θα εμβολιαστούν (ακόμη).

Πιστοποιητικό εμβολιασμού που δίνει επιπλέον προνόμια είναι γελοίο και επικίνδυνο. Ήδη ο εμβολιασμός σου δίνει το προνόμιο της υγείας. Το πιστοποιητικό δίνεται για να ξέρει ο εμβολιασμένος πότε να πάει για τη δεύτερη δόση. Πότε για την τρίτη, πότε για την τέταρτη.

https://el.wikipedia.org/wiki/Ανοσία_αγέλης

Να προσθεσω και το παρακατω αλλα επειδη ειναι κρατικο ειναι μακακιες και δεν τρωμε κουτοχορτο

https://eody.gov.gr/erotiseis-kai-apantiseis-schetika-me-ton-emvoliasmo-gia-ton-koronoio-sars-cov-2/?print=print

 

Επισης οταν μιλαμε για πραγματα που παιζονται ζωες κορωνα γραμματα ειται για οικονομικους ειτε για λογους υγειας καλο να ειναι να παραθετουμε καμια πηγη για αυτους που ακομα το ψαχνουν.

Γιατι οι αλλοι εχουν παρει τις αποφασεις τους απο τον μαρτιο.

Και μετα εχεις και αυτους που ακουν τυπους σαν αυτον 

https://www.efsyn.gr/ellada/dikaiosyni/275001_eisaggeleas-gia-tis-nees-empristikes-diloseis-toy-kythiron-serafeim

 

 

Επεξ/σία από peponas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω μια ερώτηση: από τη στιγμη οπου ΚΑΙ με το εμβόλιο συνεχιζεις να μπορεις να μεταδοσεις τον ιο σε άλλους, ποιος ο λογος να το κανει καποιος που ειναι κατω των 60, χωρίς υποκειμενα νοσήματα και με σχετικα καλη υγεια, οπου κατα 99.9% και να κολλησει τον ιο, θα το ξεπερασει για πλακα. Ποιος ο λογος να κανεις κάτι που τεσταριστηκε μονο 4,5 μηνες. Αν δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου;

Επεξ/σία από Antikeimenos
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον φιλο που ρωτησε πιο πανω αν μπορει να απαγορεψει καποιος να μπει στο μαγαζι του.

εννοειται οτι μπορει να απαγορεψει σε οποιον θελει. οχι με την εννοια της μαγκιας δεν μπαινεις και στριβε (αν και οι πορτιερηδες κατι τετοιο κανανε παλια), αλλα με την εννοια οτι αν θελω σαν ιδιοκτητης βαζω τους κανονες που εγω νομιζω οτι θα ειναι καλυτεροι για καταστημα μου.

π.χ απο αυριο μπαινεις μονο με σμοκιν. στο γραφω εξω απο την εισοδο πριν μπεις. δυο επιλογες εχεις> ή θα αγορασεις σμοκιν αν θες να μπεις ή δεν θα μπεις.

το αν εγω χασω χρηματα απο αυτα αστο να το ξερω εγω σαν ιδιοκτητης. (ελπιζω να εγινα κατανοητος)

εσυ σαν πελατης αν διαφωνεις πολυ απλα πας σε αλλο καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, spyrage είπε

Τα εμβολια ειναι πειραματικα και ΔΕΝ μπορουν να ειναι υποχρεωτικα απο τον νομο... το καταλαβαινεις αυτο η οχι? αν εσυ γουσταρεις να το κανεις γιατι πιστευεις οτι ετσι θα προστατευτεις, δικαιωμα σου, οπως και δικαιωμα μου θα ειναι να μην το κανω, γιατι δεν γνωριζω, και δεν γνωριζει κανεις τις πιθανες του παρενεργειες, που εχουν οδηγησει και τις εταιριες που τα εφτιαξαν φυσικα στο να αποποιηθουν οποιαδηποτε ευθυνη ... 

Σε ελάχιστες χωρες τα εμβόλια είναι υποχρεωτικά https://en.wikipedia.org/wiki/Vaccination_policy 

Βεβαια όταν πιτσιρίκι σου έκαναν εμβόλια δεν σε ρώτησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Όσο γίνεται να κρατήσουμε έξω τις πολιτικές συζητήσεις από το θέμα (ξέρω είναι δύσκολο γιατί είσαι η φύση του θέματος έτσι), γιατί αλλιώς θα κλειδωθεί και αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, spyrage είπε

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου αλλα ηδη αλλου την πανε την δουλεια, στην γαλλια πχ πηγαν να βγαλουν δικακτορικο νομο οπου διχως να ελεγχονται απο το κοινοβουλιο να παιρνουν αποφασεις μονοι τους και να προωθησουν πιστοποιητικο εμβολιασμου που θα οδηγουσε τους εμβολιασμενους σε προνομια εναντι σε αυτων που δεν θα το εχουν κανει, λες και δεν ειναι δικαιωμα τους.. 

https://www.lifesitenews.com/news/new-french-law-proposing-sanitary-dictatorship-temporarily-retracted?fbclid=IwAR3LwcEr-dGXKibPK-3Q6p1-ldzSEQjaEbCpV0T100X3eH0FgwaG1dYxzdI

προσεχε τις πηγες σου https://en.wikipedia.org/wiki/Campaign_Life_Coalition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Antikeimenos είπε

Να κάνω μια ερώτηση: από τη στιγμη οπου ΚΑΙ με το εμβόλιο συνεχιζεις να μπορεις να μεταδοσεις τον ιο σε άλλους, ποιος ο λογος να το κανει καποιος που ειναι κατω των 60, χωρίς υποκειμενα νοσήματα και με σχετικα καλη υγεια, οπου κατα 99.9% και να κολλησει τον ιο, θα το ξεπερασει για πλακα. Ποιος ο λογος να κανεις κάτι που τεσταριστηκε μονο 4,5 μηνες. Αν δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου;

Ζητημα ζωης και θανατου. Σωστα το θετεις.

Ενδιαφερον θα ειχε να ξεραμε στα σιγουρα αν εχεις κορονοιο, αποδεδειγμενα, σου κανουνε το εμβολιο?

ή θα σου πουνε τωρα δεν γινεται να κανεις το εμβολιο, πρεπει να αναρρωσεις πρωτα..

αυτο θα ειχε ενδιαφερον να μαθουμε.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Antikeimenos είπε

Να κάνω μια ερώτηση: από τη στιγμη οπου ΚΑΙ με το εμβόλιο συνεχιζεις να μπορεις να μεταδοσεις τον ιο σε άλλους, ποιος ο λογος να το κανει καποιος που ειναι κατω των 60, χωρίς υποκειμενα νοσήματα και με σχετικα καλη υγεια, οπου κατα 99.9% και να κολλησει τον ιο, θα το ξεπερασει για πλακα. Ποιος ο λογος να κανεις κάτι που τεσταριστηκε μονο 4,5 μηνες. Αν δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου;

ποσος κοσμος ξερει αν εχει διαβητη;Πόσοι κάτω απο 60  πεθαίνουν ή έχουν μετέπειτα προβλήματα απο τον ιό;

Πως θα σταματήσεις την μετάδοση αν συνεχίζει να πηγαίνει απο τον έναν στον αλλο ο ιός και να να μεταλλάσσεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως στο μαγαζι μου, οποιος δεν εχει κανει το εμβολιο θα τρωει πορτα.

Προτιμω να συναναστρεφομαι με λογικους ανθρωπους κι οχι να μου αφηνουν τα λεφτα τους οι ψεκασμενοι.

Κι αν ενα ψηφιακο πιστοποιητικο (το οποιο δεν μπορει να πλαστογραφηθει) βοηθησει σε αυτη την κατευθυνση, τοτε ειναι καλοδεχουμενο.

Δικαιωμα σας να μην κανετε το εμβολιο, δικαιωμα σας να μην χρησιμοποιειτε τα ψηφιακα πιστοποιητικα, αλλα δικαιωμα μας και να σας δωσουμε πορτα απο τα μαγαζια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

προσεχε τις πηγες σου https://en.wikipedia.org/wiki/Campaign_Life_Coalition

γιατι ειναι το ιδιο αυτο που εστειλες εσυ? για να καταλαβω, αλλα ονοματα βλεπω.. 

δεστο και στα ελληνικα αν εχεις θεμα πηγων

https://www.lifo.gr/now/world/307441/gallia-nomosxedio-tha-mporoyse-na-apagoreyei-se-mi-emvoliasmena-atoma-na-xrisimopoioyn-ta-mmm?fbclid=IwAR2spJUPS-Ed5pRd7iENicdBYL9Q98K3sHYJxmzTpsqnpJUn19of6wyjIl4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Antikeimenos είπε

Να κάνω μια ερώτηση: από τη στιγμη οπου ΚΑΙ με το εμβόλιο συνεχιζεις να μπορεις να μεταδοσεις τον ιο σε άλλους, ποιος ο λογος να το κανει καποιος που ειναι κατω των 60, χωρίς υποκειμενα νοσήματα και με σχετικα καλη υγεια, οπου κατα 99.9% και να κολλησει τον ιο, θα το ξεπερασει για πλακα. Ποιος ο λογος να κανεις κάτι που τεσταριστηκε μονο 4,5 μηνες. Αν δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου;

και εγω να κανω μια ερωτηση.Πως ξερεις οτι μεταδιδεις και με το εμβολιο? επειδη το ειπε καποιος απο πανω? Μπορει να ισχυει αλλα πηγη δεν ειδα.Σταματηστε να θεωρειτε ημι-δεδομενα πραγματα που διαβαζεται σε ενα τεχνολογικο φορουμ και μαλιστα χωρις πηγες.

Επεξ/σία από peponas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...