Προς το περιεχόμενο

Βραχίονας τηλεόρασης


sacredserpet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το φόρουμ. Έχω μια lg 42" και θέλω να την βάλω με βάση τοίχου. Επειδή στο μέλλον μπορεί να πάω σε μεγαλύτερη, καλό θα ήταν να μπορώ να βάλω και μεγαλύτερη στη βάση (πχ 49"). Το θέμα είναι ότι θέλω για λόγους χώρου η τηλεόραση να έρχεται κάθετα στον τοίχο. Αυτό σημαίνει ότι μια 42ρα που είναι περίπου ένα μέτρο θέλει βραχίονα τουλάχιστον 50cm. Στο Σκρουτζ όσοι γράφουν μήκος βραχίονα είναι πολύ μικρότερο (με μέγιστο που έχω βρει στα 42-43cm). Υπάρχει κάτι με μεγαλύτερο μήκος; Εύχομαι ένα έτος με υγεία και τύχη σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/19940659/ESpace-NXT-770-Επιτοίχια-έως-70-και-50kg.html?from=recommendations-from-inactive#specs

Γενικώς να κοιτάζεις τα μοντέλα με διπλό βραχίονα, εγώ είχα αγοράσει Brateck που έφτανε νομίζω ως τα 60 cm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες παρέλαβα τη συγκεκριμένη https://www.skroutz.gr/s/16975548/TVY-1289-Επιτοίχια-έως-70-και-45kg.html#reviews

Εξαιρερική ποιοτικά και επεκτείνεται αρκετά και πολύ στιβαρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά, είμαι και εγώ κοντά στο να αγοράσω την LG CX 55'' θα τοποθετηθεί πάνω από το τζάκι σε γυψοσανίδα, το θέμα μου είναι οτι όταν έφτιαξα το τζάκι είχα μια 42'' και δεν έκανα πρόβλεψη για μεγαλύτερη και το πλαίσιο που είχα φτιάξει δε χωράει τη 55'' οπότε αναγκαστικά θα πάρω μια βάση με βραχίονα ώστε να βγαίνει η tv έξω απο το πλαίσιο, ήθελα να σας ρωτήσω οι βάσεις υποστηρίζουν όλα τα πρότυπα vesa? υπάρχει περίπτωση να πάρω βάση και να μην ταιριάζουν οι τρύπες απ οτι διαβάζω η συγκεκριμένη τηλεόραση παίρνει 300x200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάθε βάση γράφει τι πρότυπα VESA υποστηρίζει και πρόσεξέ το καλά αυτό να είσαι σίγουρος πριν αγοράσεις. Για γυψοσανίδα τώρα που είπες, το σκέφτηκες καλά; Από όσο γνωρίζω θέλει ειδικά βύσματα στερέωσης και δεν ξέρω αν όντως σηκώνει τέτοια βάρη. Το έχεις ψάξει ότι είναι εφικτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ήδη μια 42¨ και την έχω χρόνια βέβαια χωρίς βραχίονα και είναι και ποιο ελαφριά. Αλλά έχω μιλήσει με τον γυψοσανιδα μου και μου είπε οτι αν χρειαστεί θα βάλει έξτρα στερεώματα για να το κρατήσει. Με προβλημάτισες όμως με τα πρότυπα που υποστηρίζουν οι βάσεις, γιατί 300x200 που λέει η συγκεκριμένη ΤV δεν βρίσκω βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...