Προς το περιεχόμενο

Περιορισμένη σύνδεση στο Διαδίκτυο για κάθε νέα Ethernet σύνδεση.


yanniliki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες, δεν ήξερα τι τίτλο να βάλω ακριβώς για το περίεργο πρόβλημα που έχω.

Έχω ένα router Huawei HG659. Λοιπόν έχει 4 θύρες Lan που μπορώ να συνδέσω συσκευές μέσω Ethernet. Έχω ήδη 3 που δουλεύουν κανονικά. Όταν προσπαθώ να συνδέσω οτιδήποτε άλλο πάνω στο ρούτερ, ενώ το αναγνωρίζει, δεν μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ. Το πρόβλημα όμως δεν είναι στην συσκευή γιατί αν χρησιμοποιήσω ένα καλώδιο από αυτά που έχω ήδη πάνω στο ρούτερ, η συσκευή δουλεύει κανονικά.

Ακόμα και αν βγάλω όλες τις συσκευές που έχω συνδεδεμένες, και συνδέσω μόνο μια  συσκευή πάνω με καινούριο καλώδιο ( όχι αυτά που ήδη χρησιμοποιώ) δεν δίνει ίντερνετ.

Για παράδειγμα έχω το ps4 συνδεδεμένο και δουλεύει κανονικά. Αν βγάλω το καλώδιο που έχει και βάλω ένα καινούριο, τότε δεν συνδέεται στο ίντερνετ.

Έχω δοκιμάσει 5 διαφορετικά καινούρια καλώδια και δεν δουλεύει κανένα. Έχω δοκιμάσει τα ίδια καλώδια σε ρούτερ φίλου και δουλεύουν όλα.

Είναι σαν να είναι "κλειδωμένα" τα 3 παλιά καλώδια πάνω στο ρούτερ και να μην δέχεται άλλα.

Έχω φάει το κεφάλι μου και δεν έχω βρει λύση. Ξέρει κανείς τι γίνεται;

Ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δουλευουν αλλα μονο οι 2 συσκευες απο τις 3 που εχω. Λογικα παω για αλλαγη ρουτερ δεν νομιζω να αξιζει να ασχοληθω αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...