Προς το περιεχόμενο

gskill trident z εγγύηση ? προβλημα ραμ ή κάτι άλλο?


supermarioarv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dark_Nightfall είπε

Γύρνα τα σε defaults και ξαναδοκίμασε.

Όταν λες defaults εννοείς xmp off ? Γιατί το δοκίμασα και αυτό και πάλι τα ίδια μ λέει Όταν ξεκινάει το memory test  , αλλά παρ'όλα αυτά το pc δουλεύει κανονικά ούτε κρασαρισματα ούτε μπλε οθόνες κλπ και με xmp πάει 3200 κανονικά.  Παίζει να είναι bug των windows επειδή είναι σπασμένα? Να σημειώσω ότι τα windows είναι LTSC ,δεν είναι PRO . αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10/3/2021 στις 6:57 ΜΜ, Χαρμανης είπε

καλησπέρα, τελικά τις πήρα τις μνήμες τις κούμπωσα και τις είδε κανονικά και χρόνισαν στα 3200 όπως ήταν και πρίν . Απο περιέργεια έτρεξα το Memory test των Windows και μου έβγαλε οτι ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΛΙΚΟΥ..Δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα. και μετά το τεστ οταν άνοιξε το PC και μπήκε στην επιφάνεια εργασίας μου πέταξε ενα μυνημα οτι ΄΄Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΝΗΜΗ΄΄ ..Να σημειώσω οτι δεν μου έχει κρασάρει καθόλου.. λειτουργει κανονικά το pc.. Γνωρίζει κανένας τι μπορεί να φταίει ή παιζει να είναι τπτ μπάγκ των windows . ?? Ευχαριστώ πολύ

τα PC ετσι δουλεύουν υπάρχουν εσωτερικοί μηχανισμοί που διορθώνουν τα λάθη μέχρι να μην μπορούν και crash bsod κλπ

γιαυτο σαν τεχνικος τεστάρω το μχν πριν το παραδώσω 😉 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Aris_ είπε

τα PC ετσι δουλεύουν υπάρχουν εσωτερικοί μηχανισμοί που διορθώνουν τα λάθη μέχρι να μην μπορούν και crash bsod κλπ

γιαυτο σαν τεχνικος τεστάρω το μχν πριν το παραδώσω 😉 

Οπότε τι μου προτείνεις να κάνω ? Να το αφήσω ως έχει ή θα έχω θέματα στο μέλλον.  Αυτήν την στιγμή δεν παίζει να πάρω άλλες ραμ ,στο μέλλον μπορεί να πάρω 2x16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Στις 3/1/2021 στις 8:42 ΜΜ, Aris_ είπε

βρε Τερη ασε τον να ανοίξει κανα  manual μην τους δίνεις μασημένη τροφή έκατσε μονος του και έστησε το μχν και δεν ξέρει που θα μπουν οι μνήμες 
 

Εσυ δηλαδη γεννήθηκες και το ηξερες Ε? Και πολυ καλα κανει αν περιμενη απο τεχνικους που θα του φαν τα λεφτα χιλιες φορες, η γνωση ειναι ελευθερη.....δεν την περιοριζει κανενας....

Στις 3/1/2021 στις 10:32 ΜΜ, supermarioarv είπε

και μανουαλ ειδα φιλε μου απο την μητρικη πως μπαινουν και ειναι συμβατες οι μνημες με την motherboard...

γιατι τοσο κακια δεν μπορω να καταλαβω..

ειμαστε σε φορουμ και προσπαθω να λυσω ενα προβλημα που δεν κατανοω γιαυτο και απευθυνεται καποιος σε φορουμ οπως αυτο...

https://www.gskill.com/qvl/165/168/1536199839/F4-3200C16D-16GTZB-Qvl einai mesa kanonika 

Καποτε το φορουμ ηταν απιστευτο αλλα τα τελος 2-3 χρονια ολοι εγιναν προφέσορεςμπηκε σαβουρα....μην δινεις φιλε μου  σημασια υπαρχουν ακομα παιδια που βοηθανε χωρις να την βλεπουν....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...