Προς το περιεχόμενο

Ξεπέρασε τα 33,000$ η αξία του Bitcoin για πρώτη φορά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματικά δεν ξέρω που θα φτάσει η ιστορία με τα κρυπτονομίσματα και δεν ξέρω ούτε να αγοράζω και είμαι ένας απο αυτούς με τα αν.Πάντως ειναι εντυπωσιακό και δεν υπάρχει αμφισβήτηση. Το μακρινο 2010,απλά διάβαζα για bitcoin χωρις να ασχολιθώ σοβαρα. Τώρα ξεκίνησα διάβασμα για το πως λειτουργούν και πως μπορείς να αγοράσεις και στα μάτια μου φαντάζει τρομερη ευκαιρία το dodge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Theos_Gr είπε

σε μερικα χρονακια θα ειναι οβερ 100κ ...να ειστε ετοιμοι τοτε

Bάλε κάτι...
Ναι αλλά ο τάκης απο τα πετράλωνα που τελείωσε το οικονομικό πανεπιστήμιο πειραιά ,ξέρει , ξέρει να σου πει οτι είναι φούσκα ενω μένει με τον βασικό μισθό στην ελλάδα μη γνωρίζοντας ακόμα τι εστί το τύπωμα των τρις απο τις κεντρικές τράπεζες.Παντρευεται βλεπεις κ δν έχει χρόνο για άλλες γ΄νωσεις πέραν των μεταπτυχιακών του και της θεσούλας του στην γαμάτη πολυεθνική. Ο τάκης παίζει σύστημα στο κίνο καθε παρασκευη.. Ο ρουμπινι επίσης ξέρει, Ο dan pena  γνωρίζει τον ιδρυτη, και έιναι σίγουρος οτι παέι στο 0.
Ο ceo της paypal και αυτός ήξερε..χμμμμ ενδιαφέρον ρόλοι !! Το νου σας εκει έξω με τους κωλοτούμπες ...
Νονονοοοοο

Επεξ/σία από NotebookFreak
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilion10 είπε

πραγματικά δεν ξέρω που θα φτάσει η ιστορία με τα κρυπτονομίσματα και δεν ξέρω ούτε να αγοράζω και είμαι ένας απο αυτούς με τα αν.Πάντως ειναι εντυπωσιακό και δεν υπάρχει αμφισβήτηση. Το μακρινο 2010,απλά διάβαζα για bitcoin χωρις να ασχολιθώ σοβαρα. Τώρα ξεκίνησα διάβασμα για το πως λειτουργούν και πως μπορείς να αγοράσεις και στα μάτια μου φαντάζει τρομερη ευκαιρία το dodge.

Συμβουλή φίλε μου, μην την πατήσεις όπως όλοι οι καινούργιοι που βλέπουν μικρές τιμές και τρέχουν να αγοράσουν (όπως σε ripple, doge). Σε αυτά τα coins το supply είναι τεράστιο γι'αυτο οι μικρές τιμές ανά μονάδα. Για μένα ξεκίνα με το bitcoin, διάβασε πώς λειτουργεί, κάνε μερικές συναλλαγές και κατάλαβε τί προσφέρει. Όλα τα άλλα είναι κατα κύριο λόγο απομιμήσεις. Με τον καιρό θα αρχίσεις να ξεχωρίζεις και την καινοτομία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos5800 είπε

Κάνε καλύτερη έρευνα και μην πετάμε έτσι άσχετα το καλύτερο πρότζεκτ , blockchain χωρίς interoperability και Oracle δεν έχει μέλλον 👍το cardano δεν έχει τίποτα από αυτό 👍απλά παρατηρήστε πως interoperability και Oracle projects τι άνοδο θα εχουν,

Οποίο δηποτε blockchain τρίτης γενιάς έχει fast transactions δεν είναι  μόνο προτερήμα του cardano

 

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά τα έχει όλα αυτά που λές :)

https://btcmanager.com/ergo-oracle-solution-cardano-ada-interoperability/

Όπως και να έχει δεν είμαι εδώ ούτε για αντιπαράθεση, ούτε για διαφήμιση. Οπότε δεν θα ήθελα να επεκταθώ άλλο, απλά από τα πολλά που βγήκαν και βγαίνουν καθημερινά αυτό μου προσέλκησε τεχνικά το ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, koulouri είπε

Στο μακρινο παρελθον που ειχα διαβασει για το κρυπτονομισμα ειπα πει:
"Τι μλκια ειναι αυτό;;; Ουτε στο ebay δε μπορεις να πληρωσεις, γιατι να μετατρεψω τα λεφτα μου σε bitcoin;;;"
Ημουν απο το 2010 "επιστημονας".....
 

Καλά κι εγώ τέτοιες βλακείες έλεγα ενώ είχε περάσει κατά καιρούς πολύ ηλεκτρονικό χρήμα από τα χέρια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είχα πάρει πρόσφατα σχετικά στις 4500 και πούλησα στις 9500. Θα μπορούσα τώρα να πω ότι χτυπάω το κεφάλι μου αλλά δεν είναι έτσι. Επίσης, είναι δύσκολο κάποιος να αγόρασε στα 10$ και να τα έχει κρατήσει μέχρι σήμερα, όσα και να είχε θα πούλησε κάποια στα 20$ κάποια στα 50$ κάποια στα 100$, δεν μπορούσε κανείς να προβλέψει (πλην Satoshi και κάποιων άλλων) την εξέλιξη που θα είχε το BTC και είναι πολύ πιθανό να δούμε στην επόμενη 5ετία ακόμα και 500.000$/BTC καθώς ο αριθμός τους είναι πεπερασμένος και όλο και περισσότερα χρήματα εισρέουν που σημαίνει ότι η αξία του BTC μόνο προς τα πάνω μπορεί να πάει. Όποιος έχει τη δυνατότητα να αφήσει στην άκρη κάποια χρήματα και να τα "ξεχάσει" για καμιά 5-10 χρόνια μόνο κερδισμένος θα βγει.

Επεξ/σία από project.breeze
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πώς θα πάει η όλη ιστορία εξαρτάται κι απ' τους μεγάλους παίχτες που έχουν μπει στην αγορά BTC. Απ' τη στιγμή που η αγορά είναι μικρή (σε σχέση με τα δεδομένα fiat currencies που υπάρχουν) κι επειδή εξαρτάται από προσφορά/ζήτηση, μπορεί να γίνει πιο εύκολα market manipulation. 

Αν κάποιος έχει λεφτά στην άκρη, μπορεί να τα "παίζει" για ευκαιριακό κέρδος. Αλλά όποιος υποστηρίζει πως ξέρει το πώς θα κινηθεί η αγορά του BTC, είναι φιδέμπορας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eimai_kala είπε

Το πώς θα πάει η όλη ιστορία εξαρτάται κι απ' τους μεγάλους παίχτες που έχουν μπει στην αγορά BTC. Απ' τη στιγμή που η αγορά είναι μικρή (σε σχέση με τα δεδομένα fiat currencies που υπάρχουν) κι επειδή εξαρτάται από προσφορά/ζήτηση, μπορεί να γίνει πιο εύκολα market manipulation. 

Manipulation με 500.000.000.000$ κεφαλαιοποίηση ΔΕΝ γίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...