Προς το περιεχόμενο

Η νέα Android 11 έκδοση του Xiaomi Mi A3 brick-άρει συσκευές


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Bil79 είπε

Αχ τι μου θύμισε το edl cable... Τότε που παλευα να ξεμπρικαρω ένα zuk z2 και μιλούσα με έναν Κινέζο γιατί δεν υπήρχε φορουμ στον υπόλοιπο κόσμο ακόμα...

και τα καταφερες τελικα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, skiathos7 είπε

και τα καταφερες τελικα???

Ναι. Δεν υπάρχει hard brick στους Snapdragon που να μην φτιάχνει όπως είπα, αρκεί να έχεις τα απαιτούμενα αρχεία. Αλλά αυτή η περίπτωση είναι από τις πιο δύσκολες ομολογουμένως...

Και να επαναλάβω μια ακόμα φορά σαν κάτοχος mi A3 κιόλας ότι είναι τραγικό να συμβαίνει αυτό σε android one συσκευή. Δολιοφθορά στις ίδιες τους τις συσκευές έκαναν...

Επεξ/σία από Bil79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι βλέπω είναι μια πολύ απλή και διασκεδαστική διαδικασία. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.

Και σιγά τώρα 20 ευρώ δεν είναι και τίποτα, που ζητάνε για να ξε-brickάρουν οι φίλοι μας οι Ινδοί κλπ. Σαν να πήρες 2 πίτσες είναι σιγά.

Το Xiaomi Maiumai VIP club το Ελληνικό θα έχει καμιάα ποσφορά για αυτό; Αντί για 20 ευρώ 15 ξέρω γω ή κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα με την επαναφορα παει στο Android 10 παλι οπως ηταν ?

Γενικα πρεπει να προσεχουμε και να μην παταμε οτι αναβαθμιση βγει πριν δοκιμαστει 

Επισης να ξερουμε τα στοιχεια της συσκευης μας IMEI κλπ  και να παιρνουμε backup 

Ηταν η πρωτη και τελευταια φορα που πηρα XIAOMI και το πηρα λογω του Android one απο το οποιο ειμαι πληρως ικανοποιημενος χωρις να με νοιαζουν ιδαιτερα οι αναβαθμισεις 

(και σημερα αυτο θα επαιρνα και ας εμενε για παντα στο 10)

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BritGreek είπε

Απάντηση από infoquest μόλις τώρα. Μέσω του site τους, συμπληρώνουμε φόρμα, έρχεται η ACS το παραλαμβάνει, επισκευάζεται από infoquest και επιστρέφεται. Όλα αυτά, όσο είναι εντός εγγύησης (2 χρόνια). Αν έχει πειραχτεί μέσω EDL κλπ, αυτομάτως ακυρώνεται η εγγύηση, όπως μου είπαν.  

Για όσα κινητά έχει εισάγει η ίδια που πωλούνται σε μεγάλες αλυσίδες, όσα είναι απο καταστήματα του Σκρούτζ δεν τα καλύπτει, αυτά έχουν εγγύηση καταστήματος 1 χρόνο.

Μόνο το κατάστημα του Σκρούτζ είναι υποχρεωμένο να το επισκευάσει η να το στείλει Κίνα.

Είτε έχεις εγγύηση είτε όχι, μένεις χωρίς κινητό, εγώ πάντως και 1 ημέρα να έμενα χωρίς smartphone θα χαλιόμουν, με εξυπηρετεί σε διάφορα θέματα, δεν είμαι όλη μέρα σπίτι στο PC.

Οσοι έχουν το Mi A3 δεν έχουν όλοι δεύτερο κινητό, μάλλον λίγοι, άντε τώρα να μετατρέψεις την micro η την nano sim σε mini sim και να είσαι με κινητό dump phone των 20-30€.

Για αυτό όταν αλλάξω κινητό, μάλλον θα κρατήσω το τωρινό ως δεύτερο.

ΥΓ:

Καλό είναι το κινητό να έχει μεγάλο αποθηκευτικό χώρο διότι είναι ταχύτερος απο αυτόν της micro sd αλλά πρέπει να κάνεις σχετικά συχνά back up σε HDD.Ακόμα και στην micro sd να έχεις τα αρχεία, δεν τα χάνεις, αρκεί να μην είναι Κινεζιά.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Καλό είναι το κινητό να έχει μεγάλο αποθηκευτικό χώρο διότι είναι ταχύτερος απο αυτόν της micro sd αλλά πρέπει να κάνεις σχετικά συχνά back up σε HDD.Ακόμα και στην micro sd να έχεις τα αρχεία, δεν τα χάνεις, αρκεί να μην είναι Κινεζιά.

Καλυτερα στην sd γιατι ετσι οτι κι αν γινει τα εχεις αμεσα 

Επισης και κατα λαθος να σβησεις κατι απο την sd μπορεις να το επαναφερεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια η λυση που εδωσε ο chios δεν δουλευει.....θα το στειλω στο καδο....πειτε μου αν το honor 9x αξιζει να το παρω να τελειωνω 😕

ενα παιδι στο Myphone τα καταφερε λεει μπορει καποιος να μας πει πως να το κανουμε και μεις? 

Επεξ/σία από skiathos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αυτό το είδατε

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-is-offering-free-repairs-for-owners-of-bricked-mi-a3-units-55953-2/

Περιμένετε λίγο , μην κάνετε σπασμωδικές κινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καταφερααααααααααααααααααααααααααααααααααααα πειτε στη xiaomi          .i.     ευχαριστω πολυ! -.- 

να ειστε καλα παιδια ευχαριστω τους παντες για την βοηθεια τους!!! υγεια και καλη χρονια!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, skiathos7 είπε

τα καταφερααααααααααααααααααααααααααααααααααααα πειτε στη xiaomi          .i.     ευχαριστω πολυ! -.- 

να ειστε καλα παιδια ευχαριστω τους παντες για την βοηθεια τους!!! υγεια και καλη χρονια!!!!!

Μπραβο σου φίλε. Πως τα κατάφερες και απο που βρηκες την λυση? Πες και σε μας να λυτρωθουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, skiathos7 είπε

τα καταφερααααααααααααααααααααααααααααααααααααα πειτε στη xiaomi          .i.     ευχαριστω πολυ! -.- 

να ειστε καλα παιδια ευχαριστω τους παντες για την βοηθεια τους!!! υγεια και καλη χρονια!!!!!

Είδες; Τίποτα δεν ήταν, σιγά το πράγμα

Κινητάρες Xiaomi μόνο

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, costakis4 είπε

Μπραβο σου φίλε. Πως τα κατάφερες και απο που βρηκες την λυση? Πες και σε μας να λυτρωθουμε.

παιδια καλημερα τον τροπο που ανεβασε ο chios δουλευει 2/2 δλδ που ξερω εγω...δοκιμαστε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chios είπε

Χαίρομαι που βοήθησα και την επόμενη φορά προσοχή. 

Android 10 ή 11 πέρασες;

η 11 ειναι δεν χαθηκε τπτ οπως ηταν πριν ηταν με τα αρχεια ολα και η πλακα ξερεις που ειναι?οτι μολις ανοιξε μετα απο περιεργια παω στο update και παταω και βγαζει την 11 1.4gb λεω αμαν !!!!!και με ενα ρεσταρτ εφυγε!!!ειναι κομπλε μονο ενα καπακι να αγορασω πισω γιατι με μπακαλιστικο τροπο το ανοιξα αλλα οκ κινηταρα!!! ευχαριστω φιλε εισαι πρωτος μαγκας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...