Προς το περιεχόμενο

Απαιτήσεις Δημιουργίας E-Shop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους ! 

Ενδιαφέρομαι να δημιουργήσω ένα e-shop το οποίο θα περιλαμβάνει t-shirts, mobile cases, series merchandise κτλ. Λογιστικά & νομικά τι χρειάζεται ώστε να είμαι νόμιμος , να κόβω αποδείξεις κτλ; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! 

Με εκτίμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις φυσικό κατάστημα; Αν ναι, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Σαν να κάνεις τηλεφωνικές παραγγελίες είναι.
Αν δεν έχεις φυσικό κατάστημα, πέρα από το τι θα σου πούνε εδώ, ρώτα και τον λογιστή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filip123go είπε

Έχεις φυσικό κατάστημα; Αν ναι, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Σαν να κάνεις τηλεφωνικές παραγγελίες είναι.
Αν δεν έχεις φυσικό κατάστημα, πέρα από το τι θα σου πούνε εδώ, ρώτα και τον λογιστή σου.

Δεν έχω φυσικό κατάστημα. Δεν έχω λογιστή επίσης 😛. εργάζομαι και θέλω να το αναπτύξω σαν εξτρά. Σίγουρα πρέπει να ρωτήσω τον λογιστή απλά ρωτάω σαν μια ιδέα να δω τι γίνεται. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! 

1 ώρα πριν, kostasbm είπε

ρωτά το λογιστή σου για να μην  μπλέξεις και τρέχεις

 

ναι σίγουρα ! απλά έθεσα το θέμα σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει τα βήματα κάτι τέτοιο. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@PanosNick φίλε μου επειδή είχαμε τον ίδιο προβληματισμό την ίδια στιγμή (και ανοίξαμε νήματα σε διαφορετικό σημείο) και επειδή θα με ενδιέφερε αυτό που ψάχνεις, ΑΝ με το καλό μάθεις τι και πως και δεν σου κάνει κόπος ενημέρωσε μας! Προφανώς και θα ρωτήσω και εγώ λογιστή αλλά πάντα μια δεύτερη γνώμη δεν κάνει κακό.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, denz είπε

@PanosNick φίλε μου επειδή είχαμε τον ίδιο προβληματισμό την ίδια στιγμή (και ανοίξαμε νήματα σε διαφορετικό σημείο) και επειδή θα με ενδιέφερε αυτό που ψάχνεις, ΑΝ με το καλό μάθεις τι και πως και δεν σου κάνει κόπος ενημέρωσε μας! Προφανώς και θα ρωτήσω και εγώ λογιστή αλλά πάντα μια δεύτερη γνώμη δεν κάνει κακό.

Ευχαριστώ.

εν τω μεταξύ με τόσες μεταβολές και οι καημένοι οι λογιστές το χάνουν πολλές φορές. Έγινε ! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...