Προς το περιεχόμενο

WiFi Extenders


AntoMast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα μαγκες, σκεφτομαι να αγορασω ενα wifi extender γιατι με το ρουτερ που εχω στο πανω οροφο δεν πιανω σε ολα τα δωματια κατω. Μηπως εχετε κανενα καλο να μου προτεινετε; Ειδα το WA850RE της tp-link και το WA860RE. Ξερει κανεις αμα ειναι ΟΚ και ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερο; Απο οτι βλεπω εχουν καλες κριτικες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις χαμηλο budget οτι και να παρεις πανω κατω θα κανει την ιδια δουλεια. Αν δεν εχεις θεμα budget κοιτας σε AVM Fritz!Repeater 2700 η 3000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καλο avm fritz repeater.σε απλο tp link.αναλογως τι ρουτερ εχεις αν ειναι Dual band ή single band μπορεις να προτιμησεις και αντιστοιχο Repeater. αν και σε tp link  και Dual band Να πας η διαφορα τιμης ειναι μικρη.οποτε εισαι και λιγο Futureproof.αν δεν σε νοιαζει το οικονομικο πας σε fritz και εχεις και 5 χρονια εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις cosmote κοίτα και το speedport smart καθώς έχει Mesh.Θα είναι μόλις 2.5 ευρώ τον μήνα στον λογαριασμό σου επιπλέον και θα έχεις και υποστήριξη σε βασικά 

πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά
Έχω σύνδεση  50αρα στην nova και μου δωσαν το  ΖΤΕ H288A επειδη το σπιτι ειναι μεγαλο θελω να καλυψω καποια νεκρα σημεια 
και εχω ενα TP-LINK TD-W8961N v3. Θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω σαν wifi repeater δηλαδη να πέρνει απο το Η288Α  ασυρματα και να αναμεταδιδει ασυρματα η ενσυρματα ;; και αν ναι πως ;; 
Ευχαριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/1/2021 στις 12:15 ΜΜ, poulinos είπε

σε καλο avm fritz repeater.σε απλο tp link.αναλογως τι ρουτερ εχεις αν ειναι Dual band ή single band μπορεις να προτιμησεις και αντιστοιχο Repeater. αν και σε tp link  και Dual band Να πας η διαφορα τιμης ειναι μικρη.οποτε εισαι και λιγο Futureproof.αν δεν σε νοιαζει το οικονομικο πας σε fritz και εχεις και 5 χρονια εγγυηση.

Καλημέρα. Για να μην ανοίγω νέο θέμα, σκέφτομαι να πάρω  αυτό. Ποια η διαφορά αν το πάρω dual band? Αυτή τη στιγμή τα router που δίνει η Cosmote είναι single ή dual band?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 04/02/2021 at 11:03, SakafliaC said:

Καλημέρα. Για να μην ανοίγω νέο θέμα, σκέφτομαι να πάρω  αυτό. Ποια η διαφορά αν το πάρω dual band? Αυτή τη στιγμή τα router που δίνει η Cosmote είναι single ή dual band?

speedport plus,smart = dual band

speedport entry =single band.

τα 2.4 ghz εχουν εμβελεια αλλα οχι ταχυτητα.τα 5 ghz εχουν ταχυτητα αλλα οχι εμβελεια.καλο θα ειναι αν εχεις  vdsl και θες μεγαλες ταχυτητες σε repeater κτλ να ειναι ολα Dual band. αν δεν σε νοιαζει η ταχυτητα ή εχεις adsl οκ πας και στα 2,4ghz.ολα εχουν να κανουν με τις αναγκες.εγω εχω dual band router και single band repeater αφου δεν με νοιαζει η ταχυτητα εκει που δινει το Repeater.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...