Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, omitziz είπε

Default δεν διαλέγεις αλλά κάνει auto switch σε αυτό που συμφέρει ποιο πολύ. Εάν βαλει μόνο daggerhashimoto θα πουλάς μόνο για αυτούς που αγοράζουν eth hash power. 

Εσύ απλά πληρώνεσαι από αυτόν που αγοράζει το hash power σου σε BTC και το nicehash παίρνει την προμήθεια από εσένα και από αυτόν.

εφοσον διαλεγει αυτο που εχει το μεγαλυτερο κερδος ποιος ο λογος να το βαλεις manual?

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εφοσον διαλεγει αυτο που εχει το μεγαλυτερο κερδος ποιος ο λογος να το βαλεις manual?

Γιατί δέν έχει μεγαλύτερο κέρδος!Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα απο το λίγο που δοκίμασα την εφαρμογή.

Δέν υπάρχει λογική στο να σου αλλάζει αλγόριθμο πχ. dagger → octopus,όταν στο πρώτο έχεις σταθερά 5,5+ ευρώ/day current profitability και στο άλλο 4.

Βάζεις manual αλγόριθμό της αρεσκείας σου,βρίσκεις sweetspot της κάρτας,plugin που πιστεύεις πως είναι πιο σταθερό και τα λέμε σε κανα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι για ETH μου βγάζει 3.5 ευρώ τη μέρα το οποίο με undervolt (και στοκ συχνότητες) και oc στην vram θα ανέβει λίγο. Αλλά δεν βγάζω άκρη πως κάνεις mine το ETH, με ποιο πρόγραμμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

εφοσον διαλεγει αυτο που εχει το μεγαλυτερο κερδος ποιος ο λογος να το βαλεις manual?

Για να λες οτι κανεις mining ρε 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο nicehash όντως πουλάς το hash rate σου δεν είναι όπως σε pool. Έχει πολλές ευκολίες όμως είναι το μόνο που σε πληρώνει άμεσα σε btc ότι νόμισμα και να κάνεις mining. Στα pool κερδίζεις λίγο παραπάνω αλλά τα χάνεις από τα fees οπότε είναι μια η άλλη. Για κάποιον που θέλει να holdarei συμφέρει να πάει σε pool. Είναι άλλη μανούρα εκεί. Ότι βολεύει τον καθένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα το nicehash. Κάτι alerts που βγάζει ο defender απ' ότι είδα στο google είναι false positives, οπότε φαντάζομαι είναι ΟΚ αφού το χρησιμοποιείται και εσείς. Έβαλα τα στοιχεία, ταυτότητα και τη φάτσα μου αλλά δεν ζήτησε IBAN. Θα το βάλω μετά αφότου γίνει το verification;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tenshi είπε

Γιατί δέν έχει μεγαλύτερο κέρδος!Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα απο το λίγο που δοκίμασα την εφαρμογή.

Δέν υπάρχει λογική στο να σου αλλάζει αλγόριθμο πχ. dagger → octopus,όταν στο πρώτο έχεις σταθερά 5,5+ ευρώ/day current profitability και στο άλλο 4.

Βάζεις manual αλγόριθμό της αρεσκείας σου,βρίσκεις sweetspot της κάρτας,plugin που πιστεύεις πως είναι πιο σταθερό και τα λέμε σε κανα μήνα.

Aπο την μερα που ξεκινησα ειναι σε daggerhasimoto δεν εχει αλλαξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Aπο την μερα που ξεκινησα ειναι σε daggerhasimoto δεν εχει αλλαξει

Πάλι καλά.Εμένα μερικές φορές άλλαζε και miner Excavator/Τ-REX/Phoenix.Έφαγα μερικά 4ωρα για να δώ πιο έχει τα λιγότερα rejected hashes και ξήλωσα τα υπόλοιπα.Έμεινα σε T-REX με <0.7% rejected,96mh/[email protected]αλάλι το 1% fees.Το Excavator έφτανε 98mh/s με >2,5% rejected.

Πλάκα έχει,άλλα δέν το συνέχισα.Έβγαλα 35 ευρώ και ok,δοκίμασα να δώ τι εστί mining.

Αν ήμουν ο φωτεινός παντογνώστης, θα χτύπαγα Σεπτέμβριο 4x3080 TUF απο Caseking και τώρα θα έβγαζα μεροκάματο.

Αν επίσης είχα μυαλό δέν θα αγόραζα Ripple (XRP),για να δώ την "επένδυση" μου να καταποντίζεται μέχρι να φτιάξω ένα σάντουιτς 😄

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έβαλα το nicehash. Κάτι alerts που βγάζει ο defender απ' ότι είδα στο google είναι false positives, οπότε φαντάζομαι είναι ΟΚ αφού το χρησιμοποιείται και εσείς. Έβαλα τα στοιχεία, ταυτότητα και τη φάτσα μου αλλά δεν ζήτησε IBAN. Θα το βάλω μετά αφότου γίνει το verification;

Μετά θα κάνεις deposit με το IBAN 1 ευρώ για verify και μετά απλά θα τα στέλνεις με withdraw. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έβαλα το nicehash. Κάτι alerts που βγάζει ο defender απ' ότι είδα στο google είναι false positives, οπότε φαντάζομαι είναι ΟΚ αφού το χρησιμοποιείται και εσείς. Έβαλα τα στοιχεία, ταυτότητα και τη φάτσα μου αλλά δεν ζήτησε IBAN. Θα το βάλω μετά αφότου γίνει το verification;

Την ώρα που το έκανες install λογικά θα σου έλεγε να βάλεις έναν φάκελο σαν exception. Πρέπει να είναι C:\Users\το username σου\AppData\Local\Programs\NiceHash Miner.
Πας στο Wallet, βρίσκεις το EUR και πάτα τις 3 τελίτσες δεξιά, See Wallet Details, έχει το πεδίο για το IBAN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Πάλι καλά.Εμένα μερικές φορές άλλαζε και αλγόριθμο Excavator/Τ-REX/Phoenix.Έφαγα μερικά 4ωρα για να δώ πιο έχει τα λιγότερα rejected hashes και ξήλωσα τα υπόλοιπα.Έμεινα σε T-REX με <0.7% rejected,96mh/[email protected]αλάλι το 1% fees.Το Excavator έφτανε 98mh/s με >2,5% rejected.

Πλάκα έχει,άλλα δέν το συνέχισα.Έβγαλα 35 ευρώ και ok,δοκίμασα να δώ τι εστί mining.

Αν ήμουν ο φωτεινός παντογνώστης, θα χτύπαγα Σεπτέμβριο 4x3080 TUF απο Caseking και τώρα θα έβγαζα μεροκάματο.

Αν επίσης είχα μυαλό δέν θα αγόραζα Ripple (XRP),για να δώ την "επένδυση" μου να καταποντίζεται μέχρι να φτιάξω ένα σάντουιτς 😄

Εμενα με ενδιαφερει μονο το αμεσο κερδος ,με το που φτανω τα 0.0025btc ευρω και στην τραπεζα ,δεν με ενδιαφερει η "επενδυση" καθολου .

Ισως παρω κανα 2 chainlink να υπαρχουν για το μελλον

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτρεχε επί 1.5 ώρα με daggerhasimoto στα 119w με λίγο πάνω από 3 ευρώ καθαρά. Και ξαφνικά άλλαξε σε octopus και πήγε στα 190w και κάτω από 3 ευρώ. Αυτό θέλω κάπως να το σταματήσω να το κάνει. Το έκλεισα και το ξανάρχισα και τώρα είναι με daggerhasimoto..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έτρεχε επί 1.5 ώρα με daggerhasimoto στα 119w με λίγο πάνω από 3 ευρώ καθαρά. Και ξαφνικά άλλαξε σε octopus και πήγε στα 190w και κάτω από 3 ευρώ. Αυτό θέλω κάπως να το σταματήσω να το κάνει. Το έκλεισα και το ξανάρχισα και τώρα είναι με daggerhasimoto..

Στο tab benchmark βρες τον miner που τρέχεις (excavator / t-rex /Phoenix) και ασε μόνο το daggerhasimoto ενεργό. 

Η άλλη μέθοδος είναι από το switching, στο advanced πεδίο ρυθμίσεων. Βάζεις μια μεγάλη τιμή σε δευτερόλεπτα και τέλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω το IBAN αλλά δεν μου στέλνει το OTP. To ζητάει από κάτω αλλά δεν έχει κάτι να πατήσεις για να στο στείλει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...