Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Βάζω το IBAN αλλά δεν μου στέλνει το OTP. To ζητάει από κάτω αλλά δεν έχει κάτι να πατήσεις για να στο στείλει..

Πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή της Google στο κινητό. Επαληθευτής ή κάτι τέτοιο ονομάζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Στο nicehash όντως πουλάς το hash rate σου δεν είναι όπως σε pool. Έχει πολλές ευκολίες όμως είναι το μόνο που σε πληρώνει άμεσα σε btc ότι νόμισμα και να κάνεις mining. Στα pool κερδίζεις λίγο παραπάνω αλλά τα χάνεις από τα fees οπότε είναι μια η άλλη. Για κάποιον που θέλει να holdarei συμφέρει να πάει σε pool. Είναι άλλη μανούρα εκεί. Ότι βολεύει τον καθένα. 

Εγω παίζω σε hiveon. Με payout στα 0.2 ETH και μηδέν transaction fees (τα βαζει μέσα σε blocks) το 7 με 8% διαφορά που εχει με το nicehash το θεωρώ σημαντικό ποσοστό. (ουσιαστικά βγαίνει το ρεύμα αυτο τον καιρό )

 

mst.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τιμή KWh να βάλω αυτή που λέει ο λογαριασμός ή μαζί με το ΦΠΑ;

Πάρε τον λογαριασμό και πρόσθεσε όλα όσα scalaroun με την κατανάλωση. Δεν είναι μόνο το ρεύμα, τα περισσότερα πράματα στο λογαριασμό πάνε με βάση την κατανάλωση. Αν θυμάμαι καλά εφόσον έχεις και βραδινό γύρω στα 19-20 λεπτά είναι η KWH. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Και κάτι τελευταίο. Πως μπορώ να καταλάβω αν είναι σταθερό; Το undevolt στον πυρήνα και το OC στην vram το έχω μήνες και στα παιχνίδια είναι μια χαρά, αλλά δεν ξέρω αν σχετίζεται. Μπορώ να το καταλάβω κάπως με αυτά που λέει στο terminal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ωραία. Και κάτι τελευταίο. Πως μπορώ να καταλάβω αν είναι σταθερό; Το undevolt στον πυρήνα και το OC στην vram το έχω μήνες και στα παιχνίδια είναι μια χαρά, αλλά δεν ξέρω αν σχετίζεται. Μπορώ να το καταλάβω κάπως με αυτά που λέει στο terminal;

O πυρήνας δεν έχει σημασία, άστον stock ή και underclocked 200hz. Το undervolt επίσης, σε μένα τουλάχιστον, δεν κάνει κάτι, παίξε με plimits. Η vram έχει περιθώρια. 

Στο terminal θα σου βγάζει rejects αν δεν είναι σταθερό. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι γράφει αλλά είναι με κόκκινα γράμματα, νομίζω θα το καταλάβεις. 

ΥΓ1. Ωραία ξεκίνησε η μέρα, τα cardano μου ξύπνησαν με ορεξούλες. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενα τελευταιο για το nicehash επειδή το χρησιμοποιούν οι περισσότεροι , να κάνετε transfer οσο ποιο συχνά μπορείτε τα btc σας στο coinbase. Τους εχουν χακεψει μια φορα και εχασαν 4600BTC χρηστών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάλει ένα reject στα 50 ξέρω 'γω είναι σίγουρα unstable ή απλά τυχαίνει και failάρει κάποιες φορές για κάποιον λόγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Αν βγάλει ένα reject στα 50 ξέρω 'γω είναι σίγουρα unstable ή απλά τυχαίνει και failάρει κάποιες φορές για κάποιον λόγο;

Έχουν λιγοστεψει αρκετά τα rejected γιατί ήταν στο 6 7%. Κάτω από 1% αν είσαι είναι κομπλέ. 1 στα 100 δηλαδή. 

Για το ρεύμα η KW βγαίνει κάτω από 15 λεπτά. Εμείς βάζουμε μέσα και δήμους ερτ κτλ που έτσι και αλλιώς θα πληρώναμε και 0kw να καιγαμε το τετράμηνο. Με αυτά βγαίνει 22 λεπτά η KW με νυχτερινό. Δεν πάει έτσι όμως κάποια πάγια είναι ταρίφα. Δεν ξέρω ακριβώς πόσο βγαίνει η kw αλλά είναι σίγουρα κάτω από 15 λεπτά με νυχτερινό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, omitziz είπε

Και ενα τελευταιο για το nicehash επειδή το χρησιμοποιούν οι περισσότεροι , να κάνετε transfer οσο ποιο συχνά μπορείτε τα btc σας στο coinbase. Τους εχουν χακεψει μια φορα και εχασαν 4600BTC χρηστών 

Και τα επέστρεψαν όλα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Και τα επέστρεψαν όλα :P 

Ενα μερος και ας λενε ολα , μετα απο 4 σχεδον χρονια. Αφου εσενα σου κανει εμενα μου περισσεύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, omitziz είπε

Ενα μερος και ας λενε ολα , μετα απο 4 σχεδον χρονια. Αφου εσενα σου κανει εμενα μου περισσεύει. 

 Τι ας λένε, αφού είχα και εγώ και ο αδερφός μου BTC. Όλα επιστράφηκαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έχουν λιγοστεψει αρκετά τα rejected γιατί ήταν στο 6 7%. Κάτω από 1% αν είσαι είναι κομπλέ. 1 στα 100 δηλαδή. 

Για το ρεύμα η KW βγαίνει κάτω από 15 λεπτά. Εμείς βάζουμε μέσα και δήμους ερτ κτλ που έτσι και αλλιώς θα πληρώναμε και 0kw να καιγαμε το τετράμηνο. Με αυτά βγαίνει 22 λεπτά η KW με νυχτερινό. Δεν πάει έτσι όμως κάποια πάγια είναι ταρίφα. Δεν ξέρω ακριβώς πόσο βγαίνει η kw αλλά είναι σίγουρα κάτω από 15 λεπτά με νυχτερινό. 

Εγώ έχω Zeniθ με 0,0899 αρχική τιμή της KWh..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εγώ έχω Zeniθ με 0,0899 αρχική τιμή της KWh..

Καποια παγια πανε x το ποσο των kw. Δημος ερτ και καποια ακομα ειναι στανταρ ταριφες. Εκεινα αν αφαιρεσουμε βγαινει η τιμη της kw. Εγω εχω home enter 10.5 ειναι της μερας και 7.6 δεν θυμαμαι ακριβως το νυχτερινο. Τα υπολοιπα παγια ειναι ιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...