Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπηκαν σήμερα τα χρήματα στην εθνική από nicehash 30 ώρες έκαναν να φανούν. Πλήρωσαν ακριβώς όσα έκανα withdraw αλλά η τράπεζα κράτησε 3 ευρώ προμήθεια εντολής γράφει. Γαμω τις προμήθειες τους με τους απατεώνες. Για πιο λόγο τα κράτησαν αυτά?

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, omitziz είπε

ναι οκ 

Όλος ο πλανήτης, μαζί με εμένα που το χρησιμοποιούσα τότε, λένε οτι τα πήρανε τα BTC τους. Εσύ είσαι ο μοναδικός που λέει το αντίθετο. 

Καλά τα λές, ναι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μπηκαν σήμερα τα χρήματα στην εθνική από nicehash 30 ώρες έκαναν να φανούν. Πλήρωσαν ακριβώς όσα έκανα withdraw αλλά η τράπεζα κράτησε 3 ευρώ προμήθεια εντολής γράφει. Γαμω τις προμήθειες τους με τους απατεώνες. Για πιο λόγο τα κράτησαν αυτά?

Πάντα έτσι κάνουν. Και στις πάγιες εντολές σε λογαριασμούς, και λεφτά από στοίχημα να σηκώσεις και παντού. Στην αρχή η προμήθεια ήταν μόνο αν πήγαινες στο υποκατάστημα και η δικαιολογία ήταν ότι απασχολούσες τον υπάλληλο για κάτι που μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά. Τώρα ποιον απασχολείς; Τον server;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Πάντα έτσι κάνουν. Και στις πάγιες εντολές σε λογαριασμούς, και λεφτά από στοίχημα να σηκώσεις και παντού. Στην αρχή η προμήθεια ήταν μόνο αν πήγαινες στο υποκατάστημα και η δικαιολογία ήταν ότι απασχολούσες τον υπάλληλο για κάτι που μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά. Τώρα ποιον απασχολείς; Τον server;

Δεν ξέρω κρίμα πάντως να κλέβουν λεφτά με το έτσι θέλω. Πειραιως ειναι χειρότερα στις προμήθειες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Δεν ξέρω κρίμα πάντως να κλέβουν λεφτά με το έτσι θέλω. Πειραιως ειναι χειρότερα στις προμήθειες. 

Ειδικά αν πας να σηκώσεις μετρητά από Πειραιώς από ATM άλλης τράπεζας κρατάνε 5ευρο. Όχι ότι υπάρχει λόγος βέβαια να έχεις μετρητά εν έτη 2021 αλλά τέλος πάντων. Εγώ όποια μαγαζιά δεν παίρνουν κάρτα γιατί "συγνώμη βρε παλικάρι χάλασε τώρα το πρωί και περιμένω αν έρθουν από την τράπεζα να το φτιάξουν" τους τραβάω ένα Χ και τέλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Arkin είπε

Για πιο λόγο τα κράτησαν αυτά?

Έμβασμα από άλλο χρηματοπιστωτικό ίδρυμα.

Με δική σου χρέωση στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Πάντα έχει προμήθεια ένα fixed ποσό. Μόνο για μεγάλα ποσά αλλάζει.

 

Οπότε αξίζει να ρευστοποιείς μεγάλα ποσά, τριψήφια νούμερα.

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να μετρήσετε το πόσο κοστίζει πραγματικά η kWh είναι λίγο πιο πολύπλοκο από ότι γράφετε. Αν ξεπεράσεις συγκεκριμέμες kWh το τετράμηνο έχει πολλές χρεώσεις επιπλέον. Δείτε πριν αρχίσετε το mining γιατί μπορεί να μην σας συμφέρει. Μην βλέπετε μόνο το πόσο λέει στο συμβόλαιο σας οτι πληρώνετε την kWh στον πάροχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαχνω νεο rig με 6x 3060ti/3070 και HiveOS για να δω εαν θα γυρισω και τα αλλα. Εβαλα πρωτα τις 3 3060 που μου εχουν ερθει αλλα ειχα θεμα με τους risers και τις πεταγε ο t-rex. Σημερα αλλαξα σε v006c-pcie με splitter και φαινονται ολα οκ. 62.5MH ανα καρτα δεν ειναι κακο για linux. 

3060ti.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ειδικά αν πας να σηκώσεις μετρητά από Πειραιώς από ATM άλλης τράπεζας κρατάνε 5ευρο. Όχι ότι υπάρχει λόγος βέβαια να έχεις μετρητά εν έτη 2021 αλλά τέλος πάντων. Εγώ όποια μαγαζιά δεν παίρνουν κάρτα γιατί "συγνώμη βρε παλικάρι χάλασε τώρα το πρωί και περιμένω αν έρθουν από την τράπεζα να το φτιάξουν" τους τραβάω ένα Χ και τέλος..

Μετρητά έχω και εγώ πάνω από 6 7 χρόνια να χρησιμοποιήσω. Το θέμα είναι οι προμήθειες των ebanking έχουν ξεφύγει δεν γίνεται δουλεια έτσι να μας κλέβουν τα χρήματα από το πουθενά ενώ τα κάνουμε όλα εμείς. 

16 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Έμβασμα από άλλο χρηματοπιστωτικό ίδρυμα.

Με δική σου χρέωση στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Πάντα έχει προμήθεια ένα fixed ποσό. Μόνο για μεγάλα ποσά αλλάζει.

 

Οπότε αξίζει να ρευστοποιείς μεγάλα ποσά, τριψήφια νούμερα.

Ναι την επόμενη φορά θα πάω για παραπάνω. Ένα 80αρι ήταν έμειναν 77. 1 ευρω έπρεπε να ήταν μιας και μιλάμε για sepa συναλλαγή. Τα 3 είναι πολλά. 

14 λεπτά πριν, argimeg είπε

Παιδιά για να μετρήσετε το πόσο κοστίζει πραγματικά η kWh είναι λίγο πιο πολύπλοκο από ότι γράφετε. Αν ξεπεράσεις συγκεκριμέμες kWh το τετράμηνο έχει πολλές χρεώσεις επιπλέον. Δείτε πριν αρχίσετε το mining γιατί μπορεί να μην σας συμφέρει. Μην βλέπετε μόνο το πόσο λέει στο συμβόλαιο σας οτι πληρώνετε την kWh στον πάροχο.

Με το my home enter είναι σταθερή η τιμή και πάνω από τις 2000kw στα 10.5 δεν αλλαζει. Και νύχτα κοντά 8. Όπως και να έχει 4kw τη μέρα καίει όλο το PC αλλά κανονικα θα έπρεπε να βάλουμε μόνο την κάρτα που βγαίνει στα 2.4kw τη μέρα γιατί έτσι και αλλιώς το δουλεύουμε το PC μόνιμα για αλλα πράγματα. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Μπηκαν σήμερα τα χρήματα στην εθνική από nicehash 30 ώρες έκαναν να φανούν. Πλήρωσαν ακριβώς όσα έκανα withdraw αλλά η τράπεζα κράτησε 3 ευρώ προμήθεια εντολής γράφει. Γαμω τις προμήθειες τους με τους απατεώνες. Για πιο λόγο τα κράτησαν αυτά?


Σε ποια τραπεζα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εθνική βρε το γράφω. 

Σορρυ δεν το ειδα ,εγω εχθες στις 10 το βραδυ εβγαλα 80 ευρω σημερα το μεσημερι εμφανιστηκαν στον λογαριασμο μου χωρις να μου κρατησει  καμια προμηθεια η τραπεζα (Αlphabank). H Πειραιως για το ιδιο ποσο κρατησε 4ευρω

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Σορρυ δεν το ειδα ,εγω εχθες στις 10 το βραδυ εβγαλα 80 ευρω σημερα το μεσημερι εμφανιστηκαν στον λογαριασμο μου χωρις να μου κρατησει  καμια προμηθεια η τραπεζα (Αlphabank)

Μπράβο στην alpha σε μένα γράφει προμήθεια εντολής. Τι να πω. Πολλά μου φάνηκαν να πω την αλήθεια. Αλφα δεν έχω στο όνομα μου έχω και Πειραιώς αν είναι να τα στέλνω εκεί αλλά σιγά μη δεν έχουν κάνα 5ευρω αυτοί. 

11 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Σορρυ δεν το ειδα ,εγω εχθες στις 10 το βραδυ εβγαλα 80 ευρω σημερα το μεσημερι εμφανιστηκαν στον λογαριασμο μου χωρις να μου κρατησει  καμια προμηθεια η τραπεζα (Αlphabank). H Πειραιως για το ιδιο ποσο κρατησε 4ευρω

Ευχαριστώ που το είπες οπότε μακριά και από Πειραιώς. Οπότε απλά θα στέλνω περισσότερα. Η αλφα από ότι φαίνεται είναι η καλύτερη στις προμήθειες. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε έχουμε:

2% fee για selling hash power

8-10% μικρότερα rewards από τα pools 

1.45% για μετατροπή BTC σε ευρώ για ποσά άνω των 100€ αλλιώς 1.45€ fix ή 2% στα 80€

4€ ευρώ η τράπεζα προμήθεια. 

 

🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...