Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, omitziz είπε

Οπότε έχουμε:

2% fee για selling hash power

8-10% μικρότερα rewards από τα pools 

1.45% για μετατροπή BTC σε ευρώ για ποσά άνω των 100€ αλλιώς 1.45€ fix ή 2% στα 80€

4€ ευρώ η τράπεζα προμήθεια. 

 

🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀

εγω ειχα 80ευρω σε btc  μεσα τα εκανα exchange σε ευρω και πηρα 79.55ευρω τα μετεφερα στην τραπεζα μου χωρις fee και χωρις καμια προμηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, omitziz είπε

Οπότε έχουμε:

2% fee για selling hash power

8-10% μικρότερα rewards από τα pools 

1.45% για μετατροπή BTC σε ευρώ για ποσά άνω των 100€ αλλιώς 1.45€ fix ή 2% στα 80€

4€ ευρώ η τράπεζα προμήθεια. 

 

🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀

Το θέμα είναι από eth να τα κάνεις btc και μετά ευρώ δεν υπάρχει καθόλου προμήθεια? Επίσης δεν είναι σίγουρα 10% μειωμένη η απόδοση από τα pools 1 2% είναι από όσο ξέρω γιατί έκανα παλιότερα mining eth άμεσα σε pool. Κρατάνε και τα pools fee. Και το 3 ευρώ δεν το γλιτώνουμε της τράπεζας αφού πάλι θα τα κάνουμε withdraw με τον ίδιο τρόπο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

εγω ειχα 80ευρω σε btc  μεσα τα εκανα exchange σε ευρω και πηρα 79.55ευρω τα μετεφερα στην τραπεζα μου χωρις fee και χωρις καμια προμηθεια

Ποτέ δεν είχε € πριν γίνει η μετατροπή. BTC είχες.

Εδώ τα fees https://www.nicehash.com/support/general-help/nicehash-service/fees

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μπορει καποιος σχετικος με το μαινινγκ να με ενημερωσει αν γινεται στο ιδιο ριγκ να εχω διαφορετικες καρτες? ολες amd  αλλα 5600χτ με 5700 απλες ας πουμε η 5600χτ με βεγκα με rx580...  ποιες ειναι οι παραμετροι που καθοριζουν το ταιριασμα! Σας ευχαριστω εκ των προτερω (νεος στο mining ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, omitziz είπε

Ποτέ δεν είχε € πριν γίνει η μετατροπή. BTC είχες.

Εδώ τα fees https://www.nicehash.com/support/general-help/nicehash-service/fees

προφανως σου λεω την ισοτιμια την στιγμη που τα εκανα exchange, σου  σε ποσα ευρω αντιστοιχουν τα btc που εχεις

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εγω ειχα 80ευρω σε btc  μεσα τα εκανα exchange σε ευρω και πηρα 79.55ευρω τα μετεφερα στην τραπεζα μου χωρις fee και χωρις καμια προμηθεια

Κρατάει 1.45 ευρώ από 0.0025btc μέχρι τα 0.012btc. Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος γιατί και με pool που έπαιζα παλιά είχαν και αυτα προμήθειες και άλλα θέματα. Ειδικά αν ανέβει το eth και πέσει το btc μας συμφέρει γιατι θα περνουμε περισσότερα btc με την μετατροπή από eth. Όσο μένει 5+ ευρώ τη μέρα το profit είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κρατάει 1.45 ευρώ από 0.0025btc μέχρι τα 0.012btc. Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος γιατί και με pool που έπαιζα παλιά είχαν και αυτα προμήθειες και άλλα θέματα. Ειδικά αν ανέβει το eth και πέσει το btc μας συμφέρει γιατι θα περνουμε περισσότερα btc με την μετατροπή από eth. Όσο μένει 5+ ευρώ τη μέρα το profit είναι μια χαρά.

ε και εναμιση ευρω στα 100 ξερω γω  δεν ειναι και τπτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το θέμα είναι από eth να τα κάνεις btc και μετά ευρώ δεν υπάρχει καθόλου προμήθεια? Επίσης δεν είναι σίγουρα 10% μειωμένη η απόδοση από τα pools 1 2% είναι από όσο ξέρω γιατί έκανα παλιότερα mining eth άμεσα σε pool. Κρατάνε και τα pools fee. Και το 3 ευρώ δεν το γλιτώνουμε της τράπεζας αφού πάλι θα τα κάνουμε withdraw με τον ίδιο τρόπο. 

Κάνεις compile τον miner me 0% devfees.

Έχει pools me 0% fees αλλά προτιμώ με 1%

Την διαφορά του από τα pools την βλέπεις από το minerstat.com

Wallet στο Coinbase με 0% transfer fees.

Coinbase σε Coinbase pro free.

Coinbase pro σε EUR 0.5% fees.

Coinbase pro euro σε SEPA Revolut 0.55€

Revolut metal ftw:)

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

ε και εναμιση ευρω στα 100 ξερω γω  δεν ειναι και τπτ

Ναι αυτά εντάξει και στο kraken πρόπερσι και εκει κράτησαν προμήθεια στην μετατροπή. Δεν θυμάμαι αν κράτησε η τραπεζα τότε. 

Μόλις τώρα, omitziz είπε

Κάνεις compile τον miner me 0% devfees.

Έχει pools me 0% fees αλλά προτιμώ με 1%

Την διαφορά του από τα pools την βλέπεις από το minerstat.com

Wallet στο Coinbase με 0% transfer fees.

Coinbase σε Coinbase pro free.

Coinbase pro σε EUR 0.5% fees.

Coinbase pro euro σε SEPA Revolut 0.55€

Revolut metal ftw:)

 

 

 

 

 

Είναι άλλη διαδικασία σίγουρα κερδίζεις κάποια χρήματα ειδικά στα πολλά λεφτά κάνει τη διαφορά. Την ευκολία του nicehash κυρίως πληρώνουμε είχα μπει τότε στη διαδικασία με pools κτλ και δεν θέλω να το ξανά κάνω. Και revolut δεν έχω πρέπει να βγάλω κάποια στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Xristosskl είπε

καλησπερα μπορει καποιος σχετικος με το μαινινγκ να με ενημερωσει αν γινεται στο ιδιο ριγκ να εχω διαφορετικες καρτες? ολες amd  αλλα 5600χτ με 5700 απλες ας πουμε η 5600χτ με βεγκα με rx580...  ποιες ειναι οι παραμετροι που καθοριζουν το ταιριασμα! Σας ευχαριστω εκ των προτερω (νεος στο mining ) 

Flashareis με performance timings , φτιάχνεις cores mem volts από οποίο πρόγραμμα σε βολεύει. Βάζεις team red miner βρίσκει μόνο του τι έχεις και κάνει optimize. Τέλος.

Εάν στο ίδιο rig έχεις και nvidia τρέχεις gminer ή phoenix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδιά πως δεν μετράει το undervolt; Δεν ξέρω για τις Ampere αλλά σε μένα το powerlimit πάει μέχρι 65%, όχι πιο κάτω, και εκεί έχω κατανάλωση 125w όσο αρνητικό offset και να βάλω στον πυρήνα αφού πάντα πάει να πιάσει το power limit. Αν όμως πάω και βάλω το curve flat στα 850mv στα 1710Mhz (που είναι και η stock τιμή) τότε πέφτει στα 109w διατηρώντας τα ίδια MH/s. Οπότε φαντάζομαι πάει και πιο κάτω αφού απ' ότι βλέπω μόνο η μνήμη μετράει..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι αυτά εντάξει και στο kraken πρόπερσι και εκει κράτησαν προμήθεια στην μετατροπή. Δεν θυμάμαι αν κράτησε η τραπεζα τότε. 

Είναι άλλη διαδικασία σίγουρα κερδίζεις κάποια χρήματα ειδικά στα πολλά λεφτά κάνει τη διαφορά. Την ευκολία του nicehash κυρίως πληρώνουμε είχα μπει τότε στη διαδικασία με pools κτλ και δεν θέλω να το ξανά κάνω. Και revolut δεν έχω πρέπει να βγάλω κάποια στιγμή. 

Αυτό ακριβώς .. η ευκολία δεν είναι τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτην ειναι η διαφορα περιπου , μεταξυ nicehash και pool για ethash.

Αν κανετε mining για hobby/χαρτζηλικι , ισως συμφερει το nicehash.
Aλλα και παλι με τα wallets των ανταλακτηριων γλιτωνετε τα network fees απο wallet στο ανταλακτηριο (π.χ του ethereum που ειναι περιπου στα 6 ευρω)
Επισης μην ξεχνατε οτι ασχολειστε με crypto και αν θελετε την ευημερία τους πρεπει να αποφευγετε τo αχρείαστο  centralization   οσο αυτο ειναι εφικτο...1579060991_.png.6da935833f6a0f0de8200651607d9f92.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Παιδιά αυτά τα ποσοστά τι είναι; Το 74% και το 26%..

Screenshot (6).png

Σε βάζει τα BTC ανά 4ωρο οπότε το 2ο νούμερο είναι αυτό που θα πάρεις soon. Για το πάνω κάνε την πρόσθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...