Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, danaos7 είπε

Όχι ρε κανονικά.τπτ δεν θα μας κανουν  15% το χειρότερο να φάμε κατακεφαλο.

Έγραψες εφοριακό μου αντί φοροτεχνικό μου για αυτό και το σχολίασα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Η εφορία δεν πρόκειται να σας ενοχλήσει .. μόνο η τράπεζα θα σας ρωτησει με τακτ και όλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, argimeg είπε

Εάν πήρες τον εφοριακό σου την πάτησες, θα σε σκίσουν :)))

Λογιστή μάλλον εννοούσε. Το ότι τα έσοδα από τα crypto είναι πολύ εύκολο να τα κρύψεις ακόμη και να βγει νομοθετικό πλαίσιο είναι το μόνο σίγουρο. Έχουνε ξεφυτρώσει bitcoin atm που κάνεις exchange bitcoin σε ευρώ και ανάληψη σε μετρητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

αφησαμε την δεη και πιασαμε την εφορια ,καλα παμε :lol:

 Προσπαθούμε να κάνουμε μια πολιτισμένη συζήτηση.... τσ τσ τσ τι περιμένεις, "ακοινώνητος" 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

block chain και δεν γλυτώνει κανείς, όλοι θα πρέπει να δηλώσουν τα ψηφιακά τους πορτοφόλια έως τις 31/12/2025. Θα βγει εφαρμογή που θα ελέγχει την γνησιότητα και την εγκυρότητα των ψηφιακών wallet και αν το πορτοφόλι δεν είναι ΟΚ δεν θα γίνεται συναλλαγή. Εδώ μας έρχονται εμάς ιδέες, αυτοί που είναι και γατόνια δεν θα τα σκεφτούν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μία είναι η λύση. Να βγει πάλι η ΠΑΣΟΚάρα, να λαδώνουμε αβέρτα τους εφοριακούς να μπορέσουμε να κάνουμε την δουλειά μας σαν άνθρωποι, ε μα πχια :P

Καλα αμα ειναι να βγει το ΠΑΣΟΚ, παιρνω 10 δανεια και ειμαι gg. ουτε Mining, ουτε Bitcoin 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, argimeg είπε

block chain και δεν γλυτώνει κανείς, όλοι θα πρέπει να δηλώσουν τα ψηφιακά τους πορτοφόλια έως τις 31/12/2025. Θα βγει εφαρμογή που θα ελέγχει την γνησιότητα και την εγκυρότητα των ψηφιακών wallet και αν το πορτοφόλι δεν είναι ΟΚ δεν θα γίνεται συναλλαγή. Εδώ μας έρχονται εμάς ιδέες, αυτοί που είναι και γατόνια δεν θα τα σκεφτούν... 

Γιατί ποιος έχει 1 μόνο δλδ ? Εγώ αλλάζω συνέχεια address , μπορεί και σε κάθε συναλλαγή ... Δεν είναι καλό να υπάρχεις σε πολλά statistics 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, argimeg είπε

Εάν πήρες τον εφοριακό σου την πάτησες, θα σε σκίσουν :)))

Το λογιστή μου εννοούσα.Πρωην εφοριακο.

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Καλα αμα ειναι να βγει το ΠΑΣΟΚ, παιρνω 10 δανεια και ειμαι gg. ουτε Mining, ουτε Bitcoin 😂

Ρε άμα βγει θα σε παίρνουν τηλέφωνο να πας να τα πάρεις χωρίς να τα έχεις ζητήσει...αχαχχαχχαα μέχρι και ο Άκης θα αποφυλακιστεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μα το θέμα είναι αν θα φορολογούνται τα κρύπτο στο πορτοφόλι ή γενικά όταν πας να κάνεις μια συναλλαγή; Γιατί αυτό έχει ουσία. Δηλαδή θα κρατήσεις τα κρύπτο στο πορτοφόλι επί 70 χρόνια και στα 90 σου που θα έχουν γίνει εκατομμύρια θα πεις "ε τώρα θα ζήσω τη ζωή μου" :P Κάποια στιγμή θα ξοδέψεις ε και τότε θα φορολογηθείς, είναι απλό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Μα το θέμα είναι αν θα φορολογούνται τα κρύπτο στο πορτοφόλι ή γενικά όταν πας να κάνεις μια συναλλαγή; Γιατί αυτό έχει ουσία. Δηλαδή θα κρατήσεις τα κρύπτο στο πορτοφόλι επί 70 χρόνια και στα 90 σου που θα έχουν γίνει εκατομμύρια θα πεις "ε τώρα θα ζήσω τη ζωή μου" :P Κάποια στιγμή θα ξοδέψεις ε και τότε θα φορολογηθείς, είναι απλό..

Δεν ξέρεις εσύ, δεν καταλαβαίνεις τα κρύπτο. Θα τα πάρεις μαζί σου για το afterlife που δεν έχει φόρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, omitziz είπε

Γιατί ποιος έχει 1 μόνο δλδ ? Εγώ αλλάζω συνέχεια address , μπορεί και σε κάθε συναλλαγή ... Δεν είναι καλό να υπάρχεις σε πολλά statistics 

Ε θα σε υποχρεώσουν να δηλώνεις κάθε πορτοφόλι που έχεις ή ανοίγεις; Αν δεν το δηλώσεις όταν θα πάει να κάνει οποιαδήποτε συναλαγή σε άλλο νόμιμο πορτοφόλι δεν θα μπορεί ή μπορεί και να κλειδώνει εκείνη την στιγμή. Η τεχνολογία αυτή είναι πάρα πολύ μπροστά αφού το γνωρίζεις το σπορ 100 φορές καλύτερα από εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 λεπτά πριν, kkatzos είπε

flexpool ή ethashpool;

Είναι καλύτερα ή χειρότερα τα μικρά pools;

 

Πληρώνεις το transaction fee ..κάπου 7€ αλλά κερδίζεις θεωρητικά 2-3% rewards σε βάθος χρόνου.

Sweet spot payout στο 0.12 με 0.14 eth αλλά μηδαμινή διάφορα. Eu flexpool έχω 2 rigs με team red miner και mix rx580/570 , προσωπικά έχω το μικρότερο ποσοστό stales shares 0.4% από οποιοδήποτε άλλο pool.

Από την άλλη στα 3 τελευταία μπαμ που έχει κάνει το προφιτ δεν είδα διαφορά στο flex pool , hiveon 2miners και nicehash φάνηκε κανονικά την ίδια ώρα. Πιθανότατα γιατί έχουν μικρό συγκεντρωτικό hash rate οπότε έχασαν τα μεγάλα blocks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, omitziz είπε

Πληρώνεις το transaction fee ..κάπου 7€ αλλά κερδίζεις θεωρητικά 2-3% rewards σε βάθος χρόνου.

Sweet spot payout στο 0.12 με 0.14 eth αλλά μηδαμινή διάφορα. Eu flexpool έχω 2 rigs με team red miner και mix rx580/570 , προσωπικά έχω το μικρότερο ποσοστό stales shares 0.4% από οποιοδήποτε άλλο pool.

Αυτό διαβάζω τώρα, ότι πληρώνεις εσύ τα fees. Κάτι που χτυπάει άσχημα.

Ποια η γνώμη σου για Sparkpool με το PPS+ (για μία GPU);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...