Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Παιδιά αυτά τα ποσοστά τι είναι; Το 74% και το 26%..

Screenshot (6).png

Το 74 είναι τα χρήματα που έχεις στο balance και το 24 αυτά που είτε θα τα πάρεις στο επόμενο payout η μπορεί να κάνεις withdraw η να βάλεις κάποιο order. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, omitziz είπε

Σε βάζει τα BTC ανά 4ωρο οπότε το 2ο νούμερο είναι αυτό που θα πάρεις soon. Για το πάνω κάνε την πρόσθεση

ναι το κατάλαβα αυτό, αλλά το ποσοστό τι αντιπροσωπεύει; 74% από τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Με το my home enter είναι σταθερή η τιμή και πάνω από τις 2000kw στα 10.5 δεν αλλαζει. Και νύχτα κοντά 8. Όπως και να έχει 4kw τη μέρα καίει όλο το PC αλλά κανονικα θα έπρεπε να βάλουμε μόνο την κάρτα που βγαίνει στα 2.4kw τη μέρα γιατί έτσι και αλλιώς το δουλεύουμε το PC μόνιμα για αλλα πράγματα. 

τις παρακάτω χρεώσεις που βάζω και είναι ανεξάρτητες από τον πάροχο όπως επίσης και την πιθανή ρήτρα ΟΤΣ τις υπολογίζεις; Αυτό που βλέπεις παρακάτω είναι για 29 ημέρες δικός μου λογαριασμός λόγω κλιματιστικών-θερμοσίφωνα κτλπ μόνο οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις. 

image.png.847d27a07149e2e78f931e8f86bf3d5a.png 

Επεξ/σία από argimeg
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, argimeg είπε

τις παρακάτω χρεώσεις που βάζω και είναι ανεξάρτητες από τον πάροχο όπως επίσης και την πιθανή ρήτρα ΟΤΣ τις υπολογίζεις;

image.png.847d27a07149e2e78f931e8f86bf3d5a.png 

Δεν έχει οτσ η ΔΕΗ. Τις ρυθμιζόμενες τις βάζω ναι. 

28 λεπτά πριν, ooaris είπε

Αυτην ειναι η διαφορα περιπου , μεταξυ nicehash και pool για ethash.

Αν κανετε mining για hobby/χαρτζηλικι , ισως συμφερει το nicehash.
Aλλα και παλι με τα wallets των ανταλακτηριων γλιτωνετε τα network fees απο wallet στο ανταλακτηριο (π.χ του ethereum που ειναι περιπου στα 6 ευρω)
Επισης μην ξεχνατε οτι ασχολειστε με crypto και αν θελετε την ευημερία τους πρεπει να αποφευγετε τo αχρείαστο  centralization   οσο αυτο ειναι εφικτο...1579060991_.png.6da935833f6a0f0de8200651607d9f92.png

Συμφέρει λες το παρακάτω? 

https://ethashpool.com/

Έπειτα μεταφορά btc η eth στο nice hash και από εκεί ευρώ και στην τράπεζα. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δεν έχει οτσ η ΔΕΗ. Τις ρυθμιζόμενες τις βάζω ναι. 

Ωραίος τότε αφού σε συμφέρει κομπλέ. Απλά να το δούνε και μελοντικοί miners μην νομίζουν ότι είναι μόνο η τιμή της kWh, το ζόρι είναι στις ρυθμιζόμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, argimeg είπε

Ωραίος τότε αφού σε συμφέρει κομπλέ. Απλά να το δούνε και μελοντικοί miners μην νομίζουν ότι είναι μόνο η τιμή της kWh, το ζόρι είναι στις ρυθμιζόμενες.

Πρακτικά αφαιρούμε ερτ Δήμος και κάποια λίγα ακόμα που είναι στάνταρ και πληρώνουμε ακόμα και 0kw να έχουμε και προσθέτουμε προμγθ ρεύματος και ρυθμιζόμενων και βγαίνει η τιμή της kw. Αύριο θα το υπολογίσω αναλυτικά είμαι από κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, argimeg είπε

Ωραίος τότε αφού σε συμφέρει κομπλέ. Απλά να το δούνε και μελοντικοί miners μην νομίζουν ότι είναι μόνο η τιμή της kWh, το ζόρι είναι στις ρυθμιζόμενες.

Εγώ με την ΟΤΣ του Δεκεμβρίου αν επί 4 μήνες δεν σταματούσε καθόλου να mineάρει θα πλήρωνα +2,5 ευρώ. Ε εντάξει δεν είναι τραγικό, εκτός αν η ΟΤΣ ανέβει πάρα πολύ, αλλά πόσο; Κάποια στιγμή θα πέφτει κιόλας και θα είσαι μέσα στα όρια και δεν θα πληρώνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι, και εγώ ρωτάω να μαθαίνω γιατί το σκέφτομαι έτσι χαλαρά να βάζω να γίνεται πιο πολύ για την εμπειρία, γιατί με μια 5600xt που έχω δεν είμαι και για πολλά πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ρεύμα και τους παρόχους υπάρχει ψαγμένο θέμα.

Γενικά συμφέρουν οι ΕΛΤΑ Ενέργεια, Elpedison και μερικοί άλλοι.

  

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Σορρυ δεν το ειδα ,εγω εχθες στις 10 το βραδυ εβγαλα 80 ευρω σημερα το μεσημερι εμφανιστηκαν στον λογαριασμο μου χωρις να μου κρατησει  καμια προμηθεια η τραπεζα (Αlphabank). H Πειραιως για το ιδιο ποσο κρατησε 4ευρω

Μην παίρνεις όρκο ότι δε θα το δεις τις επόμενες μέρες 😉

  

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Κάνεις compile τον miner me 0% devfees.

Έχει pools me 0% fees αλλά προτιμώ με 1%

Την διαφορά του από τα pools την βλέπεις από το minerstat.com

Wallet στο Coinbase με 0% transfer fees.

Coinbase σε Coinbase pro free.

Coinbase pro σε EUR 0.5% fees.

Coinbase pro euro σε SEPA Revolut 0.55€

Revolut metal ftw:)

Εσύ το έχεις κάνει επιστήμη κανονικά...

2 ώρες πριν, omitziz είπε

Κάνεις compile τον miner me 0% devfees.

Κυρίως αυτό... απόλυτα σωστό. Στο Github τους έχουν όλοι.

Δεν το είχα σκεφτεί. Μια μικροεπέμβαση στον κώδικα και αυτό ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφω και πιο πίσω, λόγο αερόθερμων θερμοσίφωνα αφυγραντηρες και τα συναφή αν έχεις ΔΕΗ πρόσεχε μην περάσεις τις 2000. Αν τις περάσεις μετά ότι έβγαλες θα πάει εκεί χαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο binance και στο crypto.com (ανταλλακτήρια) έχεις να νομίσματα σου , σου έρχεται  και μια καρτα visa και κανείς αγορες η ανάληψη από atm  νομίζω είναι πιο βολικό,  + κάποια επιστροφή bonus ,η μετατροπή γίνεται αυτόματα απο τα νομίσματα σου στην τρέχουσα τιμή τον crypto που  έχεις  διαθέσιμα στο ανταλλακτήριο.

αν παράδειγμα σκαβης  ethermine eth βαζεις πορτοφόλι σε ενα απο αυτα τα ανταλλακτήρια και κατευθείαν ρευστοποιής αν θελης

Επεξ/σία από sharke
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση γιατί έχω χαθεί από τα πολλά tutorial κ post που έχω διαβάσει.

 

Έφτιαξα account στο metamask.

Κατέβασα phoenixminer.

έκανα edit το αρχείο bat κ έβαλα το ethereum miner address από το metamask account κ σαν pool χρησιμοποίησα το ethermine.org

(Με 5700xt προς το παρόν γιατί η 3080 ανεβάζει θερμοκρασίες κ φοβαμαι...)

ΤΟ έχω αφήσει κ δουλεύει 2-3 βδομάδες στο περίπου.

στο metamask έχει 40$ κ στο ethermine.org αλλά 30€ τα οποία περιμένω να πάνε στο metamask.

Από εκεί κ μετά τι κάνω?

πώς μπορώ να μεταφέρω τα λεφτά από το metamask στο λογαριασμό της τράπεζας μου?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις κ σόρρυ αν σας επρηξα.νεος στο mining κ θέλω τουλάχιστον να αρχίσω σωστά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...