Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια , R9 295x2 μπορει να κανει eth ? (γιατι ειναι ναι μεν 8αρα αλλα το σπαει σε 2 cores) κ αν ναι τι mh? 

επισεις παιζει ρολο που ειναι σε custom loop  ? (δλδ αν βελτιονει την αποδοση λογω της χαμιλοτερης θερμοκρασιας ) 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, omitziz είπε

3η φορά ο Σλοβένος .. και ορισμένοι με εκραζαν εδώ και ήταν υπέρ του :)

ερώτηση....Σλοβένο εννοείς την NiceHash. 3η φορά τι ακριβώς; Εγώ σαν ανίδεος βλέπω οτι ενημέρωσαν άμεσα για την αλλαγή και τη διαφύλαξη της πλατφόρμας τους. Μου δείχνουν λοιπόν οτι έχουν αντανακλαστικά και θέλουν υγιή πλατφόρμα. Θες να αναλύσεις λίγο το σκεπτικό σου ή τι δεν βλέπω;

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τα διέγραψα τα αρχεία και μετά έκανα scan με malwarebytes. Το μόνο που βρήκε σαν "malware" ήταν το nicehash και το nb miner που τα έτρεχα εκείνη την ώρα. Αν είχε ξεμείνει το phoenix ή κάποιο άλλο κακόβουλο πρόγραμμα δεν θα μου το έβγαζε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ερώτηση....Σλοβένο εννοείς την NiceHash. 3η φορά τι ακριβώς; Εγώ σαν ανίδεος βλέπω οτι ενημέρωσαν άμεσα για την αλλαγή και τη διαφύλαξη της πλατφόρμας τους. Μου δείχνουν λοιπόν οτι έχουν αντανακλαστικά και θέλουν υγιή πλατφόρμα. Θες να αναλύσεις λίγο το σκεπτικό σου ή τι δεν βλέπω;

Tι έγινε ρε παιδιά με το Nicehash Και τον phoenix? Είδα το βίντεο, αλλά κατάλαβα πως αφορά όσους κατέβασαν από 3η πηγή; Και το official download είχε πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
40 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ερώτηση....Σλοβένο εννοείς την NiceHash. 3η φορά τι ακριβώς; Εγώ σαν ανίδεος βλέπω οτι ενημέρωσαν άμεσα για την αλλαγή και τη διαφύλαξη της πλατφόρμας τους. Μου δείχνουν λοιπόν οτι έχουν αντανακλαστικά και θέλουν υγιή πλατφόρμα. Θες να αναλύσεις λίγο το σκεπτικό σου ή τι δεν βλέπω;

Ο founder του  ΝΗ , πριν το φτιάξει έχει βρεθεί υπεύθυνος για malware που είχε μολύνει 1.000.000 υπολογιστές.

Στο προηγούμενο peak του bitcoin και καλά χάκερς έκλεψαν τα accounts των χρηστών του ΝΗ. Τα έδωσε και καλά πίσω όταν το bitcoin ήταν στο ναδίρ και όχι όλα. Τυχαίο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, omitziz είπε

Ο founder του  ΝΗ , πριν το φτιάξει έχει βρεθεί υπεύθυνος για malware που είχε μολύνει 1.000.000 υπολογιστές.

Στο προηγούμενο peak του bitcoin και καλά χάκερς έκλεψαν τα accounts των χρηστών του ΝΗ. Τα έδωσε και καλά πίσω όταν το bitcoin ήταν στο ναδίρ και όχι όλα. Τυχαίο ?

Βασικά εγώ άλλα διαβάζω...οτι ένας από τους founders ο Matjaž Škorjanc αποσύρθηκε λόγω του συγκεκριμένου γεγονότος και πλέον δεν έχει καμία σχέση με τον Marko Kobal. Καταλαβαίνω τι εννοείς και καλά κάνεις και τα γράφεις.

Παρόλαυτά θα το ψάξω καλύτερα το τι λέει η κοινότητα για το ΝΗ για να σχηματίσω καλύτερη άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά.. 2 factor authentication σε όλα, hardware wallet και mining μόνο σε υπολογιστή που δεν έχεις αποθηκευμένα ευαίσθητα δεδομένα. Βρωμάει η δουλειά με το NiceHash. Έτσι κι αλλιώς τα μεταφέρω όλα κατευθείαν σε wallet , αλλά τώρα είναι δύσκολα τα πράγματα για κόσμο που δεν πρόσεχε αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Ο founder του  ΝΗ , πριν το φτιάξει έχει βρεθεί υπεύθυνος για malware που είχε μολύνει 1.000.000 υπολογιστές.

Στο προηγούμενο peak του bitcoin και καλά χάκερς έκλεψαν τα accounts των χρηστών του ΝΗ. Τα έδωσε και καλά πίσω όταν το bitcoin ήταν στο ναδίρ και όχι όλα. Τυχαίο ?

O  Škorjanc όντως έχει αποσυρθεί λόγω του γεγονότος από την εταιρεία ενώ αργότερα αθωώθηκε από τα αμερικάνικα δικαστήρια. 

Το γεγονός ότι κατέβασαν το PhoenixMiner είναι διότι ο δημιουργός του δεν έχει δώσει σημεία ζωής από τις 26/1, ενώ την έκδοση του προγράμματος του την έχουν αφερέσει απο το  mega.nz . Παράλληλα στο θέμα που είχε ανοίξει ο δημιουργός στο bitcointalk χρήστες τον τελευταίο καιρό ανέβαζαν "ψευτικες" εκδόσεις του PhoenixMiner.

Άρα θεωρείς ότι κακός αντιδρά έτσι η nicehash;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Karfitsas είπε

Παιδια , R9 295x2 μπορει να κανει eth ? (γιατι ειναι ναι μεν 8αρα αλλα το σπαει σε 2 cores) κ αν ναι τι mh? 

επισεις παιζει ρολο που ειναι σε custom loop  ? (δλδ αν βελτιονει την αποδοση λογω της χαμιλοτερης θερμοκρασιας ) 

ευχαριστω

Το πολυ πολυ να βγαλεις ενα πολυ χαμηλο hashrate σε zombie mode (LolMiner).

Δεν ειναι μια καρτα με 8GB, ειναι 2 καρτες (κουτσουρεμενες κιολας) με 4GB η καθε μια.

Κ θα καιει και τον κωλο της απο ρευμα.

Ψαξε το μηπως μπορεις να κανεις Vertcoin mining

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, billgeo said:

Το πολυ πολυ να βγαλεις ενα πολυ χαμηλο hashrate σε zombie mode (LolMiner).

Δεν ειναι μια καρτα με 8GB, ειναι 2 καρτες (κουτσουρεμενες κιολας) με 4GB η καθε μια.

Κ θα καιει και τον κωλο της απο ρευμα.

Ψαξε το μηπως μπορεις να κανεις Vertcoin mining

ναι αυτο φανταστικα απλος ειπα να ρωτισο μπας κ κανω λαθος , ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...