Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λογω phoenix miner και επειδη ειχα πολλα stales, παιζει να εχανα κανα 0.80-1$ την ημερα. Για πολλες μερες εβγαζα 4.50$ χωρις να πηγαινει παραπανω. Ναι μεν ανεβηκε λιγο το eth απο χθες, αλλα ηδη ειχα ανεβασει τα daily earnings αρκετα.

image.png.906ce2d754207868215afa8d830380aa.png

image.png.ac675b341e78829a344dc00f72e77cb1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, batigoal83 είπε

Scam λένε στο reddit

Ποιο SCAM πεθαινεις!!!

S19 με 4500$ και πληρωμη με Bitcoin μονο (την καρτα δεν την παιρνει, και το paypal λεει ειναι unavailable) 

XAXAXAXAXAXAXA

καλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Λογω phoenix miner και επειδη ειχα πολλα stales, παιζει να εχανα κανα 0.80-1$ την ημερα. Για πολλες μερες εβγαζα 4.50$ χωρις να πηγαινει παραπανω. Ναι μεν ανεβηκε λιγο το eth απο χθες, αλλα ηδη ειχα ανεβασει τα daily earnings αρκετα.

image.png.906ce2d754207868215afa8d830380aa.png

image.png.ac675b341e78829a344dc00f72e77cb1.png

Εγώ t rex και nb.μιαν χαρα είσαι πλεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με trex/ethermine τα ίδια 

Μέχρι χθες με το ζόρι 0.00250 eth, μέχρι να κοιμηθώ είχα ήδη πάει 0.00310 λόγω του ότι δεν είχα πλέον stales και σήμερα ανέβηκε και άλλο 

Screenshot_20210308-175446_Opera.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.youtube.com/watch?v=BcIkigUnlxY

https://www.youtube.com/watch?v=DjqZivSSX0M

οσο παει, οσοι εχουν κανει το mining επαγγελμα και εχουν χωσει χοντρα λεφτα σε εξοπλισμο, θα βγαλουν μαχαιρια..

και μην ακουω αηδιες οτι τους ενδιαφερει το decentralized του πραματος κλπ κλπ κλπ...

δεν θελουν να γυρισουν να ψαχνουν για δουλεια στις αγγελιες για να πληρωσουν τους λογαριασμους ή να στηνονται σε συνεντευξεις για δουλεια 8-3...

και απο μια αποψη καλα κανουν...

ολοι ethermine 1 Απριλιου λοιπον...για να δουν τι θα παθουν οι dev του eth 😃

dev του eth...ωραια ακουγεται...σαν οι κλiνγκτον απ το star trek ενα πραμα

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

False alarm οσο αφορα τo Phoenix miner, εμφανιστηκε ο Dev εδω και ειπε 2 πραγματα. 

PSA: PhoenixMiner has responded to the nonsense : gpumining (reddit.com)

Oποτε τελος ο πανικος, τσαμπα τα φορματ οσοι καναμε, αλλα οπως επραξε και το Nicehash, better safe than sorry.

Καταταλα ναι σημερα τα κερδη επιτελους ανεβηκαν και χωρις να εχουμε χαλασμο απο random rejects. Oλα smooth and stable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Γνωρίζετε εάν υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα κέρδη μου απο nicehash κάπου αλλού τύπου paypal η τράπεζα χωρίς να βάλω στοιχεία στην πλατφόρμα η να κάνω 2FA που μου ζητάει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tteeoo είπε

Καλησπέρα 

Γνωρίζετε εάν υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα κέρδη μου απο nicehash κάπου αλλού τύπου paypal η τράπεζα χωρίς να βάλω στοιχεία στην πλατφόρμα η να κάνω 2FA που μου ζητάει;

 

Αυτά τα ξεχνάς. Δε γίνονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tteeoo είπε

Καλησπέρα 

Γνωρίζετε εάν υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα κέρδη μου απο nicehash κάπου αλλού τύπου paypal η τράπεζα χωρίς να βάλω στοιχεία στην πλατφόρμα η να κάνω 2FA που μου ζητάει;

 

Τα στοιχεία χρειάζονται σαν έξτρα ασφάλεια .δηλαδή είσαι όντως εσύ και καλά η απλά έχεις πρόσβαση στο wallet  του άλλου και θες να τα περάσεις στο Bank account σου. Και που το πρόβλημα στο 2fa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους
έτυχε να εχω μια παλιά 1080 TI MSI Seahawk και είπα ας δοκιμάσω λίγο να κάνω mining με PhoenixMiner.
θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσες συνεχόμενες ήμερες μπορεί να " τρέχει "  η κάρτα χωρίς να κινδυνεύει να βγει OFF ?
1080ti.jpg.dd279039def8d02c4494999ad7913399.jpg

 
Επεξ/σία από xokarinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xokarinos είπε

Καλησπέρα σε όλους
έτυχε να εχω μια παλιά 1080 TI MSI Seahawk και είπα ας δοκιμάσω λίγο να κάνω mining με PhoenixMiner.
θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσες συνεχόμενες ήμερες μπορεί να " τρέχει "  η κάρτα χωρίς να κινδυνεύει να βγει OFF ?
1080ti.jpg.dd279039def8d02c4494999ad7913399.jpg


 

9 ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...