Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, icenex είπε

Ρε εσυ @Herald εσυ με τι πορτοφολι εισαι και που κανεις trade?Ετσι να μαθαινουμε και εμεις τα σωστα μερη γιατι εγω για την ωρα οτι κανω το κανω στο nicehash λογικα υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες.

Προσοχή στο πορτοφόλι του Kraken.

Κρατάει μεγάλη προμήθεια στις καταθέσεις ETH. Επίσης έχει μεγάλα withdraw fees και minimums.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Προσοχή στο πορτοφόλι του Kraken.

Κρατάει μεγάλη προμήθεια στις καταθέσεις ETH. Επίσης έχει μεγάλα withdraw fees και minimums.

Ποιό προτοφόλι προτείνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, alexx είπε

Ποιό προτοφόλι προτείνεται?

Για trades γενικά κάνει, όλα τα ανταλλακτηρια λίγο πολύ έχουν τα ίδια fees στα withdraws, αλλά για mining από ότι καταλαβαίνω διεύθυνση coinbase και είσαι οκ 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexx είπε

Ποιό προτοφόλι προτείνεται?

Πραγματικά έχω πελαγωσει με τα wallets. 

Προσωπικά έχω ανοίξει στο Binance,το οποίο χρησιμοποιώ και για καταθέσεις ευρώ για trading, αλλά και ως διεύθυνση για τα crypto που κάνω mining.

Δεν ξέρω όμως αν είναι οκ (όχι από ασφάλεια αλλά γενικά  αν υπάρχει κάτι καλύτερο. (Άσχετο, αυτό το BNB πολύ ανέβηκε σήμερα...).

Crypto, Trust, Exodus, Robinhood, και τοσα άλλα... Έχω χαθεί. Βασικά αυτό που θέλω, το να κάνω άμεσο trade μεταξύ όλων των crypto, είτε deFI είτε NFTs, είτε νομισμάτων δεν υπάρχει πουθενά μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να με βοηθησει καποιος πως ακριβως κανουμε εξακριβωση του λογαριασμου τραπεζης που εχουμε επιλεξει?

Λεει αυτο που πρεπει να στειλεις τουλαχιστον 1 ευρω μεσω sepa.Στις οδηγιες στο nicehash δινει καποια στοιχεια και ουσιαστικα παταμε μεταφορα χρηματων σε τραπεζα του εξωτερικου φανταζομαι.Δεν εχει τυχει να ξανακανω μεταφορα μεσω σεπα για αυτο ρωταω μην κανω καμια γκαφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, icenex είπε

Μπορει να με βοηθησει καποιος πως ακριβως κανουμε εξακριβωση του λογαριασμου τραπεζης που εχουμε επιλεξει?

Λεει αυτο που πρεπει να στειλεις τουλαχιστον 1 ευρω μεσω sepa.Στις οδηγιες στο nicehash δινει καποια στοιχεια και ουσιαστικα παταμε μεταφορα χρηματων σε τραπεζα του εξωτερικου φανταζομαι.Δεν εχει τυχει να ξανακανω μεταφορα μεσω σεπα για αυτο ρωταω μην κανω καμια γκαφα.

Ετσι ακριβως. Και στην αιτιολογηση θα βαλεις τον κωδικο RF που γραφει ωστε να ξερουν οτι το εστειλες εσυ αλλιως δεν μπορουν να ξερουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ετσι ακριβως. Και στην αιτιολογηση θα βαλεις τον κωδικο RF που γραφει ωστε να ξερουν οτι το εστειλες εσυ αλλιως δεν μπορουν να ξερουν. 

Οκ δηλαδη τι θα βαλω το ελαχιστο 1 ευρω που ζητανε γιατι ειδα να λεει καπου οτι καλυτερα ειναι να βαλω 25ευρω. Απο οτι ειδα απο εθνικη που ειμαι κραταει 1 ευρω και τα εξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Οκ δηλαδη τι θα βαλω το ελαχιστο 1 ευρω που ζητανε γιατι ειδα να λεει καπου οτι καλυτερα ειναι να βαλω 25ευρω. Απο οτι ειδα απο εθνικη που ειμαι κραταει 1 ευρω και τα εξοδα.

1 ευρω θα στειλεις δεν χρειαζεται 25. Ναι κραταει και 1 ευρω η εθνικη ως προμηθεια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να προτείνει μια λύση για linux σύστημα; Όχι βαρύ.

Δοκιμάζω το Hive, Rave κλπ, αλλά επειδή θέλω ταυτόχρονα και να εργάζομαι στο pc, δεν μου κάνουν. 

Με το PopOS θα έχω πρόβλημα; Οι drivers για AMD GPU χρειάζονται manual εγκατάσταση;

Τον κάθε miner να υποθέσω τον εκκινεις απο terminal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, έχω μια 5700xt red devil και χρησιμοποιώ τον phoenix miner και το ethermine pool. Το wallet που πάει το κρυπτονόμισμα είναι στο binance.

Ως τώρα τρέχει σταθερά για 2 εβδομάδες στα 57 MH/s με κατανάλωση 137 watt(από το radeon software) και θερμοκρασίες gpu: 41 hotspot: 51 memory: 73 μετρημένες από hwmonitor και fans στο 28%.

Υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή από τα παραπάνω?

Τώρα που πέρασε το πρώτο 0,05 eth στο wallet μου, εάν θέλω να το τραβήξω σε ευρώ στον τραπεζικό μου λογαριασμό, πως ακριβώς με συμφέρει να το κάνω? Έχω και λογαριασμό στο coinbase και έχω και revolut.

Σίγουρα θα έχουν απαντηθεί ήδη και εννοείται έχω διαβάσει αρκετά και από τις προηγούμενες σελίδες αλλά είναι και πάρα πολλές, αν κάποιος ξέρει να μου πει περίπου σελίδες η ημερομηνία να το ψάξω, θα το εκτιμούσα.

Επεξ/σία από Sarevok19
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιήσεις Phoenix. Αν είσαι NH με NVIDIA ο καλύτερος είναι ο excavator και σε pool ο trex..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιήσεις Phoenix. Αν είσαι NH με NVIDIA ο καλύτερος είναι ο excavator και σε pool ο trex..

Αναβαθμίσες στην τελευταία πλατφόρμα του nh?γιατί εγώ με την 3.0.5.6 είμαι ακομαεπισης ο t rex  τουλάχιστον σε εμένα είναι ο πιο γρήγορος και με 0.05 Μαξ reject εδώ και μέρες Γιάννη

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πιστευεται οτι με spped 25,14-26.35MH/s power 137,31146.5W efficiency 179.89-183kH/J  αξιζει να αφηνω την καρτα γραφικων μου να κανει "mining" ? 1070 OC 8GB και θερμοκρασιες 80-82C. Μέσω Nicehash.

Επεξ/σία από iceman33221
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...