Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/2/2021 στις 2:16 ΜΜ, isaias1983 είπε

Παιδιά ερώτηση γιατί έχω χαθεί από τα πολλά tutorial κ post που έχω διαβάσει.

 

Έφτιαξα account στο metamask.

Κατέβασα phoenixminer.

έκανα edit το αρχείο bat κ έβαλα το ethereum miner address από το metamask account κ σαν pool χρησιμοποίησα το ethermine.org

(Με 5700xt προς το παρόν γιατί η 3080 ανεβάζει θερμοκρασίες κ φοβαμαι...)

ΤΟ έχω αφήσει κ δουλεύει 2-3 βδομάδες στο περίπου.

στο metamask έχει 40$ κ στο ethermine.org αλλά 30€ τα οποία περιμένω να πάνε στο metamask.

Από εκεί κ μετά τι κάνω?

πώς μπορώ να μεταφέρω τα λεφτά από το metamask στο λογαριασμό της τράπεζας μου?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις κ σόρρυ αν σας επρηξα.νεος στο mining κ θέλω τουλάχιστον να αρχίσω σωστά...

 

Κανείς να βοηθήσει παρακαλώ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα εδώ και λίγες μέρες και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω ψηθεί να το αρχίσω και εγώ.

Έχω 5 κομπιούτερ, επαγγελματικό ρεύμα, και αναρωτιέμαι τι είναι καλύτερο να βάλω στα pc. Είμαι ανάμεσα σε 3070 και 3080.

Εσείς τι θα μου προτείνατε να κάνω;

Το μαγαζί μου, είναι ανοιχτά από τις 17-23:00, οπότε όλες τις υπόλοιπες ώρες, αντί να κάθονται τα κομπιούτερ, μπορούν να φαρμαρουν.

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα εδώ και λίγες μέρες και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω ψηθεί να το αρχίσω και εγώ.

Έχω 5 κομπιούτερ, επαγγελματικό ρεύμα, και αναρωτιέμαι τι είναι καλύτερο να βάλω στα pc. Είμαι ανάμεσα σε 3070 και 3080.

Εσείς τι θα μου προτείνατε να κάνω;

Το μαγαζί μου, είναι ανοιχτά από τις 17-23:00, οπότε όλες τις υπόλοιπες ώρες, αντί να κάθονται τα κομπιούτερ, μπορούν να φαρμαρουν.

3060ti ή 3080 ανάλογα ποια θα βρεις σε νορμάλ τιμή. Βεβαια 99% όταν θα τις βρεις δεν θα αξίζει να ασχοληθείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, isaias1983 είπε

Κανείς να βοηθήσει παρακαλώ??

To metamask είναι πορτοφόλι , πρώτα θα τα πας σε ένα ανταλλακτήριο και από εκεί με SEPA στη τράπεζα σου.

θα χάσεις ποσοστό για αυτές τις μεταφορες-αλλαγες. 

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Τις έχω βρει ήδη. Τουλάχιστον τις 3070.

Αν πάω για 3080 θα τις πουλησω τις 3070

3070=3060ti 60-62MH/s στα 130-140W

3080 95-100MH/s στα 230-240W

 

επειδή θα μπουν 1 σε κάθε pc +100W το λιγότερο σε κάθε καρτα πας για ROI κοντά στο 9μηνο και 12μηνο++ με τωρινές τιμές για τις 3080. (Εάν πάει σαν το 2017 η φάση δεν θα προλάβεις ποτέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ROI  να υποθέσω είναι η απόσβεση της κάρτας; Αν ναι δεν με ενδιαφέρει αυτό.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι εάν και τα 5 pc βγάζουν κάνα 250-300€ καθαρά τον μήνα να βοηθάνε στους λογαριασμούς του μαγαζιού.

Ούτως η άλλως, επειδή το μαγαζί είναι vr arcade, τις κάρτες θα τις χρειαστώ όπως και να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vsrs7 είπε

Το ROI  να υποθέσω είναι η απόσβεση της κάρτας; Αν ναι δεν με ενδιαφέρει αυτό.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι εάν και τα 5 pc βγάζουν κάνα 250-300€ καθαρά τον μήνα να βοηθάνε στους λογαριασμούς του μαγαζιού.

Ούτως η άλλως, επειδή το μαγαζί είναι vr arcade, τις κάρτες θα τις χρειαστώ όπως και να έχει.

Σήμερα η 3070 είναι στα 5€/day και η 3080 στα 7.5€/day , σε μια βδομάδα μπορεί να είναι στα διπλά η στα ιδια η στο 1/3 κανένας δεν ξέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, omitziz είπε

Σήμερα η 3070 είναι στα 5€/day και η 3080 στα 7.5€/day , σε μια βδομάδα μπορεί να είναι στα διπλά η στα ιδια η στο 1/3 κανένας δεν ξέρει. 

Αυτές είναι τιμές καθαρές; Με το ρεύμα πληρωμένο ή μικτές τιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Αυτές είναι τιμές καθαρές; Με το ρεύμα πληρωμένο ή μικτές τιμές;

όχι είναι χωρίς ρεύμα , καμένο τροφοδοτικο κτλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, omitziz είπε

όχι είναι χωρίς ρεύμα , καμένο τροφοδοτικο κτλπ 

Δεν κατάλαβες πως το είπα. Τα 5€ την μέρα που ανέφερες, είναι καθαρό κέρδος ή μικτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Δεν κατάλαβες πως το είπα. Τα 5€ την μέρα που ανέφερες, είναι καθαρό κέρδος ή μικτό;

μικτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το nicehash ποιο κοιτάμε; Το actual ή το local στο site ή αυτό που δείχνει στο πρόγραμμα (το current profitability);

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Για το nicehash ποιο κοιτάμε; Το actual ή το local στο site ή αυτό που δείχνει στο πρόγραμμα (το current profitability);

Αυτο που δειχνει στο προγραμμα ειναι το πιο αληθινο. Εκεινα στο site μην τα κοιτας καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Αυτο που δειχνει στο προγραμμα ειναι το πιο αληθινο. Εκεινα στο site μην τα κοιτας καν.

Ε ναι το κατάλαβα γιατί σε κάποια φάση έδειξε 6.38/day, με 2060, lol :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ε ναι το κατάλαβα γιατί σε κάποια φάση έδειξε 6.38/day, με 2060, lol :P

Υπαρχουν στιγμες που το actual μπορει να ειναι 6.38 κραταει ομως πολυ λιγο. Καποιος που εχει πολλες καρτες θα επωφεληθει απο την αποτομη αυξηση σε μας δεν φαινεται με μια καρτα. Το site δειχνει οτι να ναι παντα το προγραμμα να εμπιστευεσαι και το πιο safe ειναι το συνολικο ποσο καθε μηνα που βγαζεις δια 30 και ξερεις ακριβως ποσα βγηκαν ανα μερα. Εγω σε 2 μερες κλεινω μηνα ειμαι ηδη στα 100 ευρω αλλα ειναι με μερες που παιζω ενα 5ωρο η βλεπω ταινιες και εκει πεφτει το hash rate λιγο. Οπως και να εχει για το χαβαλε το κανουμε ας βγαινουν οσα θελουν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...