Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μια καρτα που πχ δεν θα επελεγα.

googlαρε "1070 8gb m,ining settings" και καλο διαβασμα. 80 βαθμους δεν θα επρεπε να εχεις εν ωρα Gaming.

με βαση τον κατασκευαστη Rated 83C max 92C. ενταξει θα το κοιταξω στο ιντερνετ σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 ώρες πριν, danaos7 είπε

Αναβαθμίσες στην τελευταία πλατφόρμα του nh?γιατί εγώ με την 3.0.5.6 είμαι ακομαεπισης ο t rex  τουλάχιστον σε εμένα είναι ο πιο γρήγορος και με 0.05 Μαξ reject εδώ και μέρες Γιάννη

Ναι στην τελευταία έκδοση. Ο excavator είναι λίγο καλύτερος σε hashrate και δεν έχει και dev fee.

9 ώρες πριν, Sarevok19 είπε

Έχω την rx5700xt red devil, δηλαδή Amd, έχεις κάποια αντίστοιχη πρόταση?

Μπα από AMD δεν έχω ιδέα, είμαι πρασινοφρουρός :P και μάλλον θα παραμείνω γιατί χρειάζομαι τον encoder για πράγματα πέραν του gaming.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Απλα εχει 3 επιλογες sepa. Δεν δινω σημασια?

Να πω την αληθεια προτιμω να τα κανω ξανα eth, να τα στειλω binance και να τα βγαλω απο εκει μιας και ειναι δοκιμασμενη μεθοδος :P

Payout από ethermine σε kraken; 

Και σου κράτησε 0.005 eth;;

Καλά κατάλαβα; 

Αν θες να τα στείλεις binance, στείλε τα σαν ltc ή κάτι παρόμοια φθηνό. 

Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσεις ένα κάρο network fees

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ooaris είπε

Payout από ethermine σε kraken; 

Και σου κράτησε 0.005 eth;;

Καλά κατάλαβα; 

Καλά κατάλαβες. Και εμένα πριν από λίγο καιρό μου κράτησαν 0.0045. Ληστές.

Το ονομάζουν "variable fees" για κατάθεση ETH στο hot wallet τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ooaris είπε

Payout από ethermine σε kraken; 

Και σου κράτησε 0.005 eth;;

Καλά κατάλαβα; 

Ναι

Αυτα μου δειχνει στις κινησεις της διευθυνσης

Με κοκκινο ειναι η διευθυνση που μου εδωσε το kraken για withdraw. Απλα φαινεται πρωτα να εστειλε οντως σχεδον ολα τα eth σε εμενα (εκτος απο το fee 0.00002) αλλα τελικα ξανα εστειλε τα eth απο την διευθυνση σε αυτο το kraken 5 κτλ και καπως ετσι τα ελαβα εγω

Εδω το λινκ της συναλλαγης https://www.etherchain.org/account/8177e0abDfb93E273222f4B47308C8888Dfb5231#txs Ετσι και αλλιως δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα που δινω αυτο το λινκ.

image.png.f23612a8155f8b115b3998a3cbe2c48c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα πατησετε πανω σε αυτο το Kraken 5, θα δειτε ποσες συναλλαγες γινονται συνεχεια. Και σιγουρα, οσοι εχουν rigs, δεν τους πολυ νοιαζει για να το αλλαξουν

Ξαναρωταω, οσον αφορα το Payout σε coinbase, ποση προμηθεια κραταει το coinbase?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ναι

Αυτα μου δειχνει στις κινησεις της διευθυνσης

Με κοκκινο ειναι η διευθυνση που μου εδωσε το kraken για withdraw. Απλα φαινεται πρωτα να εστειλε οντως σχεδον ολα τα eth σε εμενα (εκτος απο το fee 0.00002) αλλα τελικα ξανα εστειλε τα eth απο την διευθυνση σε αυτο το kraken 5 κτλ και καπως ετσι τα ελαβα εγω

Εδω το λινκ της συναλλαγης https://www.etherchain.org/account/8177e0abDfb93E273222f4B47308C8888Dfb5231#txs Ετσι και αλλιως δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα που δινω αυτο το λινκ.

image.png.f23612a8155f8b115b3998a3cbe2c48c.png

Δεν τα έστειλες κατευθείαν κρακεν. Τα έστειλες στο εξωτερικό Wallet του κρακεν. Είναι λογικό να πληρώσεις eth network fees από το wallet στο ανταλακτηριο... Και αυτόν τον καιρό τα eth fees είναι στο Θεό. 

Έπρεπε να στείλεις από ethermine κατευθείαν σε deposit - eth address στο ανταλακτηριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αμα πατησετε πανω σε αυτο το Kraken 5, θα δειτε ποσες συναλλαγες γινονται συνεχεια. Και σιγουρα, οσοι εχουν rigs, δεν τους πολυ νοιαζει για να το αλλαξουν

Ξαναρωταω, οσον αφορα το Payout σε coinbase, ποση προμηθεια κραταει το coinbase?

Δεν κρατάει τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ooaris είπε

Δεν τα έστειλες κατευθείαν κρακεν. Τα έστειλες στο εξωτερικό Wallet του κρακεν. Είναι λογικό να πληρώσεις eth network fees από το wallet στο ανταλακτηριο... Και αυτόν τον καιρό τα eth fees είναι στο Θεό. 

Έπρεπε να στείλεις από ethermine κατευθείαν σε deposit - eth address στο ανταλακτηριο. 

Δεν βρισκω καπου αλλου αλλη διευθυνση στο kraken για να κανω καταθεση eth

Αυτο απο το funding page

image.png.4a096f557fafad94006e74b28de6bcbc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ένα rig off σήμερα λόγο τροφοδοτικού , μάλλον θα τις δώσω rx570/rx580.

(To hiveon δεν το αλλάζω με τπτ)

1_Screenshot_20210311-142046.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν βρισκω καπου αλλου αλλη διευθυνση στο kraken για να κανω καταθεση eth

Αυτο απο το funding page

image.png.4a096f557fafad94006e74b28de6bcbc.png

Ναι. Εκεί. 

Αλλά εφοσων έχεις και binance λογαριασμό δεν βρίσκω λόγο να ανακατευτείς με generated addresses. 

Όχι ότι υπάρχει πρόβλημα, αλλά αν κάνεις 5 όπως λέει. Το 1ο θα χαθεί κια ίσως γίνει μπέρδεμα. 

Στο binance, τα deposit addresses είναι μονιμα. Δεν χρειάζεσαι να τα κάνεις generate. Τα γράφεις και σε ένα notepad που λέει ο λόγος, για άνεση. 

Τα στέλνεις εκεί δωρεάν από ethermine.

0.025% για trade σε Fiat και με ακόμα 1% fee,  φαίνονται διαθέσιμα, αμέσως, στην visa/mastercard. Ούτε τράπεζες, ούτε sepa, ούτε αναμονή και ελληνικές κρατήσεις. 

7 λεπτά πριν, omitziz είπε

Ένα rig off σήμερα λόγο τροφοδοτικού , μάλλον θα τις δώσω rx570/rx580.

(To hiveon δεν το αλλάζω με τπτ)

1_Screenshot_20210311-142046.jpg

Τι psu? Πόσο καιρό δούλευε και πόσα watt του ζητούσες; 

Εγκυκλοπαιδικα ρωτάω 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, ooaris είπε

Ναι. Εκεί. 

Αλλά εφοσων έχεις και binance λογαριασμό δεν βρίσκω λόγο να ανακατευτείς με generated addresses. 

Όχι ότι υπάρχει πρόβλημα, αλλά αν κάνεις 5 όπως λέει. Το 1ο θα χαθεί κια ίσως γίνει μπέρδεμα. 

Στο binance, τα deposit addresses είναι μονιμα. Δεν χρειάζεσαι να τα κάνεις generate. Τα γράφεις και σε ένα notepad που λέει ο λόγος, για άνεση. 

Τα στέλνεις εκεί δωρεάν από ethermine.

0.025% για trade σε Fiat και με ακόμα 1% fee,  φαίνονται διαθέσιμα, αμέσως, στην visa/mastercard. Ούτε τράπεζες, ούτε sepa, ούτε αναμονή και ελληνικές κρατήσεις. 

Τι psu? Πόσο καιρό δούλευε και πόσα watt του ζητούσες; 

Εγκυκλοπαιδικα ρωτάω 😅

Hp 1200w platinum. 2 χρόνια το ειχα εγώ , πριν δεν ξέρω πόσο δούλεψε ήταν από ebay. 8 κάρτες είχε πάνω , όχι πάνω από 850w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, omitziz είπε

Hp 1200w platinum. 2 χρόνια το ειχα εγώ , πριν δεν ξέρω πόσο δούλεψε ήταν από ebay. 8 κάρτες είχε πάνω , όχι πάνω από 850w

Το τανίσατε. Για κάνα 50αρικο που, φαντάζομαι, έδωσες, καλά είναι. 

Αν φυσικά δεν πήρε και τίποτα άλλο μαζί του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...