Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, zacharias99 είπε

Το trading είναι όμως τζόγος... Μπορείς να την πατήσεις εύκολα και να χάσεις πάρα πολλά. 

Κάνω trading από το 2017 τα crypto. Έχω ρίξει απειρο διάβασμα και πάλι αυτό δε λέει κάτι.

Αν θες τη γνώμη μου, όποιος θέλει να ασχοληθεί με trading πρέπει να υδρώσει και να διαβάσει μόνος του και όχι να ακολουθεί συμβουλές του κάθε ένα εδώ μέσα.

Και μια γενική παρατήρηση. 

Είμαστε σε bullrun. Ο καθένας θα βγάλει έστω και λίγα τώρα. Όταν έρθει όμως η ώρα του dump θα την πατήσουν πολλοί και μάλιστα άσχημα...

Και πάλι δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να φταίει το thread. Ένας που θα κάνει μ@λ@κι@ θα την κάνει έτσι και αλλιώς είτε ακούγοντας τη γνώμη κάποιου άκυρου εδώ ή κάποιου άκυρου κάπου αλλού στο internet..

2 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Δέν έκλεισαν (κυριολεκτικά) σπίτια για έναν καμένο επεξεργαστή,ούτε βούτηξε κόσμος απο το μπαλκόνι για μια κάρτα γραφικών.

Δες παραπάνω τι απάντησα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 minutes ago, yiannis1991 said:

Και πάλι δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να φταίει το thread. Ένας που θα κάνει μ@λ@κι@ θα την κάνει έτσι και αλλιώς είτε ακούγοντας τη γνώμη κάποιου άκυρου εδώ ή κάποιου άκυρου κάπου αλλού στο internet..

Δες παραπάνω τι απάντησα :P

Τεσπα, δε θα κάτσω να αναλύσω. Μεγάλα παιδιά είμαστε.

Αν το κάνετε εύχομαι σε όλους να κερδίσουν όσο περισσότερα γίνεται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, zacharias99 είπε

Τεσπα, δε θα κάτσω να αναλύσω. Μεγάλα παιδιά είμαστε.

Αν το κάνετε εύχομαι σε όλους να κερδίσουν όσο περισσότερα γίνεται!

Μα αυτός που θα ακούσει τον έναν που θα του πει μία βλακεία και όχι τους 10 που θα τον συμβουλέψουν για το αντίθετο, ε κακό του κεφαλιού του, αυτό δεν μπορείς να το αποφύγεις. Ούτε επίσης ένα τέτοιο thread θα είναι πηγή εκατομμυρίων ευρώ ξέρω 'γω. Απλά σαν ένα μέρος επιπλέον πληροφορίας και για να μην γεμίζει το thread αυτό με συζητήσεις για trading..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρτε όλοι cardano.

Επενδύστε άφοβα!!!!

 

Υ.Γ.  Τώρα ποιος είναι εγώ και τι σκοπιμότητες έχω πίσω από την συμβουλή μου, αν είναι λανθασμένη η αν είναι σωστή, αυτό κύριοι δεν το γνωρίζετε...

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Πάρτε όλοι cardano.

Επενδύστε άφοβα!!!!

 

Υ.Γ.  Τώρα ποιος είναι εγώ και τι σκοπιμότητες έχω πίσω από την συμβουλή μου, αν είναι λανθασμένη η αν είναι σωστή, αυτό κύριοι δεν το γνωρίζετε...

Μα παντού στην ζωή υπεύθυνος για την επιλογή του είναι αυτός που την κάνει και όχι αυτός που προτείνει.Αν κάποιος θέλει να ρί θαξει σε άλλον πχ το φταίξιμο είναι  καθαρά για να δικαιολογήσει την εγκεφαλική του ανεπάρκεια.Το οτι  εδώ ρωτάμε πχ κάποιο πιο παλιό από εμάς πχ στο trade η στο nicehash  να πάρουμε καμία συμβουλή δεν είναι καί αυτοματα μεταβίβαση της ευθύνης άσχετος αποτελέσματος.Δεν νομίζω κάνεις να νοιάζεται ποιος βρίσκεται πίσω από ένα  ιντερνετικό ψευδώνυμο ούτε μπορούμε πραγματικά να δούμε σκοπιμότητα . όποιος θέλει απαντά σε ερωτήσεις άλλος δεν θέλει πάλι καλά είμαστε αχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, omitziz είπε

Δεν εχω ιδέα τι fees έχουν , εάν είναι αξιόπιστα κτλπ αλλα τα παρακάτω δεν θέλουν κανενα ID οπότε είναι ότι πρέπει για πλυντήριο.

https://bitshills.com/best-non-kyc-crypto-exchanges/

Σκεφτόμουν ότι η paypal δέχεται bitcoin αλλα η nicehash για συναλλαγή με paypal θέλει στοιχεία .

Ετσι σκέφτηκα κάποιο ενδιάμεσο πορτοφόλι και είπα να ρωτήσω στο φόρουμ. Επειδή είμαι λίγο επιφυλακτικός εσείς έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο πορτοφόλι;

4 ώρες πριν, icenex είπε

Να τα μεταφερεις σε αλλο πορτοφολι η λες να τα κανεις ρευστο και να μπουνε σε τραπεζα?

Γιατι για το δευτερο απο οσο γνωριζω δεν γινεται με τιποτα γιατι το ιδιο θεμα ειχα και εγω ο ιδιος με ληγμενη ταυτοτητα και δεν μπορουσε να γινει ταυτοποιηση και κατα συνεπεια να δηλωσω τραπεζα που θελω να πανε τα λεφτα.

Σκεφτομαι να τα βάλω σε λογαριασμό paypal που νομίζω δέχεται btc όποτε ουσιαστικά θέλω ένα ενδιάμεσο πορτοφόλι που να μην θέλει τα στοιχεία μου .

Εσείς στο δικό σας πρόβλημα το κάνατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, tteeoo είπε

Σκεφτομαι να τα βάλω σε λογαριασμό paypal που νομίζω δέχεται btc όποτε ουσιαστικά θέλω ένα ενδιάμεσο πορτοφόλι που να μην θέλει τα στοιχεία μου .

Εσείς στο δικό σας πρόβλημα το κάνατε

Εκτος και αν βρεις καποιον αλλον που να ασχολειται, για να του τα στειλεις και να σου δωσει την αξια τους, δεν βλεπω αλλο τροπο για να ρευστοποιησεις τα btc/eth σου. Ολα θελουν καποιον τροπο ταυτοποιησης. Ολοι εδω μεσα το εχουμε κανει.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γιατί τόσο τρέλα με την ταυτοποίηση; Δίπλωμα και ένα εκκαθαριστικό της τράπεζας θέλει. Εγώ με αυτά το έκανα σε 5 λεπτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί τόσο τρέλα με την ταυτοποίηση; Δίπλωμα και ένα εκκαθαριστικό της τράπεζας θέλει. Εγώ με αυτά το έκανα σε 5 λεπτά..

Θα χάσουμε τα επίδοματα  του κράτους βρε  κουτό αχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Και το ποιο όμορφο με διάφορα rig που έχω δει στο net τελευταία

 

 

fd58b33__01.jpg

αυτο συμβαινει οταν ενας PC Enthusiast ασχολειται με το Mining. Wall mounting με custom λυση. Μεχρι και cable management εκανε ο τυπος.. 😅

Περιττο να αναφερω οτι καμια σοβαρη φαρμα δεν ασχολειται με τετοιες λεπτομερειες. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...