Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, alexcrx είπε

Screenshot_7.jpg.8d5e83a56e5372fa164ee0fa9137c042.jpg

περασα τα 100 ευρα αλλα λεω να γινω holder............

γνωμες???????????

Αν δεν τα χρειάζεσαι άμεσα σε κάτι, καλύτερα hold. Και εγώ αυτό, θα μαζέψω όσο μπορώ γιατί με το 1559 δεν ξέρουμε τι θα γίνει μετά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πούλησα την 1η παρτίδα μόνο για να δω τι και πως. Μάλλον στο coinbase θα τα κρατήσω αν δω ότι στο payout έχει πέσει κάτω από 1750 το eth. 

Δεν ξέρω αν επιτρέπετε να το αναφέρω, αλλά μου δίνει το coinbase referral code, με το οποίο στα πρώτα 84 ευρώ που θα ξοδέψει/πουλήσει κάποιος σε crypto, κερδίζουμε και οι 2 από 8.4 ευρώ επιπλέον. Τονίζω το πουλήσει μιας και δεν είναι απαραίτητη η αγορά, μπορεί να γίνει και από mining πχ. Pm me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι hold ρε παιδιά;

Αν θέλετε να κάνετε hold είναι προτιμότερο να πουλάτε όταν ανεβαίνει και να ξανα-αγοράζετε όταν πέφτει.

Στο περίπου καθώς κανείς δεν ξέρει τις κορυφές.

Ας πούμε τώρα φαίνεται ότι Δευτέρα θα πέσει (και θα ανέβει αργότερα μέσα στην εβδομάδα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τι hold ρε παιδιά;

Αν θέλετε να κάνετε hold είναι προτιμότερο να πουλάτε όταν ανεβαίνει και να ξανα-αγοράζετε όταν πέφτει.

Στο περίπου καθώς κανείς δεν ξέρει τις κορυφές.

Ας πούμε τώρα φαίνεται ότι Δευτέρα θα πέσει (και θα ανέβει αργότερα μέσα στην εβδομάδα)

hold ρε στην υψηλοτερη τιμη btc ,σταματα δεν ξερεις 😛 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacharias99 είπε

Μιλάτε για ethereum και το 1559 αλλά όσοι είσαστε nicehash κάνετε hodl σε btc!  Θέλει λίγο προσοχή.

Όχι απαραίτητα.Μπορείς κάλλιστα να αγοράσεις πάλι ethereum (με την αντίστοιχη χασούρα σε fees).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τι hold ρε παιδιά;

Αν θέλετε να κάνετε hold είναι προτιμότερο να πουλάτε όταν ανεβαίνει και να ξανα-αγοράζετε όταν πέφτει.

Στο περίπου καθώς κανείς δεν ξέρει τις κορυφές.

Ας πούμε τώρα φαίνεται ότι Δευτέρα θα πέσει (και θα ανέβει αργότερα μέσα στην εβδομάδα)

Αν πέσει θα βγάζουμε περισσότερο BTC όπως είχε γίνει τις προάλλες..

6 λεπτά πριν, zacharias99 είπε

Μιλάτε για ethereum και το 1559 αλλά όσοι είσαστε nicehash κάνετε hodl σε btc!  Θέλει λίγο προσοχή.

ETH mining κάνεις όμως. Αν κάνεις mine λιγότερο ETH θα πληρώνεσαι και λιγότερο BTC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Όχι απαραίτητα.Μπορείς κάλλιστα να αγοράσεις πάλι ethereum (με την αντίστοιχη χασούρα σε fees).

τωρα δεν ειναι οι τιμες τετοιες για αγορα καλυτερα αν εχεις πχ 100 ευρω(btc)  να τα κανεις ευρω και οταν πεσουν να αγορασεις οτι γουσταρεις. εκει θα εχεις περισσοτερο κερδος οταν θα ξανα ανεβει. Βεβαια με τα ποσα που εχουμε οι περισσοτεροι εδωμεσα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει τον κοπο.

10 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αν πέσει θα βγάζουμε περισσότερο BTC όπως είχε γίνει τις προάλλες..

ETH mining κάνεις όμως. Αν κάνεις mine λιγότερο ETH θα πληρώνεσαι και λιγότερο BTC..

δεν εχεις καταλαβει ρε συ μαλλον ,τι λεμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ρε μαγκες δεν ξερω τι ειναι το 1559,εδω το διαβασα αλλα δεν μπηκα να διαβασω τι ειναι-τι θα γινει..........

ετσι κι'αλλιως γυριζω απο την δουλεια τοσο κλασμενος που γαματα......

αυτο που ξερω ειναι οτι με τα 100 ευρα δεν αγοραζω ουτε την akrapovic για τον δουκα οποτε λεω αστα μεσα και αμα καποια στιγμη γινουν κανα 1000αρι βλεπω τι θα κανω..........

14 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τι hold ρε παιδιά;

Αν θέλετε να κάνετε hold είναι προτιμότερο να πουλάτε όταν ανεβαίνει και να ξανα-αγοράζετε όταν πέφτει.

Στο περίπου καθώς κανείς δεν ξέρει τις κορυφές.

Ας πούμε τώρα φαίνεται ότι Δευτέρα θα πέσει (και θα ανέβει αργότερα μέσα στην εβδομάδα)

με τα 100 ευρω τι να πουλησω και να αγορασω????????θα μου τα φανε τα fees...........μπορει και να κανω λαθος γιατι ειμαι νουμπας αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexcrx είπε

εγω ρε μαγκες δεν ξερω τι ειναι το 1559,εδω το διαβασα αλλα δεν μπηκα να διαβασω τι ειναι-τι θα γινει..........

ετσι κι'αλλιως γυριζω απο την δουλεια τοσο κλασμενος που γαματα......

αυτο που ξερω ειναι οτι με τα 100 ευρα δεν αγοραζω ουτε την akrapovic για τον δουκα οποτε λεω αστα μεσα και αμα καποια στιγμη γινουν κανα 1000αρι βλεπω τι θα κανω..........

με τα 100 ευρω τι να πουλησω και να αγορασω????????θα μου τα φανε τα fees...........μπορει και να κανω λαθος γιατι ειμαι νουμπας αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου.................

Τα περισσότερα έχουν ποσοστιαία fees αν δεν κάνω λάθος, οπότε δεν έχει πολύ νόημα. Πολύ πιθανόν αυτό να αλλάζει σε μεγαλύτερα ποσά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...