Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αφαιρεση απο το unpaid balance δεν μπορεις να κανεις? Το γραφω οτι ειναι 62 κιολας

@Dr_Pepper

ε που να καταλαβω ρε με το 62 😛

0.00062 ειναι με μπερδεψες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Α βαριεμαι να γραφω τα μηδενικα που πιανω με 1 καρτα :P

δινει λιγο παραπανω το ethermine συμφωνα με αυτο που μου εβαλες ,θα το γυρισω εκει να παρω και καποια που εχω απο παλια. Τhanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αφαιρεση απο το unpaid balance δεν μπορεις να κανεις? Το γραφω οτι ειναι 62 κιολας

@Dr_Pepper

άρα βγάζεις 0,000155 την ώρα άρα 0,00372 την ημέρα.. που ειναι μια χαρά για 65Mh/s  αν πας σε έναν profitability calculator θα σου πει ότι θα βγάζεις 0.003446 την ημέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

δινει λιγο παραπανω το ethermine συμφωνα με αυτο που μου εβαλες ,θα το γυρισω εκει να παρω και καποια που εχω απο παλια. Τhanks

Γενικα εχω και καποια μεγαλα spikes σε μερικες ομαδες blocks (βαση το γραφημα, η καθε στηλη αντιστοιχει σε μια 100αδα blocks. πχ το συγκεκριμενο spike το ειχα ως Payout σε καποιο block αναμεσα στα 63800-63900. Περιπου ανα 20 λεπτα αλλαζει η 100αδα). Σημερα ειναι λιγο χαλαρα τα πραγματα απο spikes

image.png.0b75b9ec0c65806f828673f50965b917.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, davarisx είπε

To pool ήταν το ethermine.

Σου είναι εύκολο να μου πεις πως γίνεται αυτό που έγραψες?

Σε ευχαριστώ.

Ανοίγεις την σελίδα του ethermine, βάζεις το wallet address σου (αυτό που δεν παρέλαβες τα  eth) στην αναζήτηση. Εκεί, πατάς το βελάκι δίπλα στο dashboard και επιλέγεις payouts. Scrollάρεις τέρμα κάτω στα payouts σου.  Τέρμα δεξιά λέει "tx hash" πατάς πάνω στον κωδικό. Θα σου ανοίξει νέο παράθυρο του etherchain. Εκεί έχεις όλα τα στοιχεία της μεταφοράς. Δες αν το status = success. 

Αν ναι τότε τα eth πήγαν κανονικά στην διεύθυνση. Πρέπει να απευθυνθείς στο support του πορτοφολιου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, davarisx είπε

Μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν.

Έκανα mining etherium σε pool.

Μόλις μαζεύτηκαν 0.035eth το pool τα έστειλε στο πορτοφόλι που έχω στην kriptomat.io

Μετά είδα ότι το πορτοφόλι έχει σαν minimum κατάθεση 0.04 eth και δεν τα έλαβα ποτέ.

Τα έχασα οριστικά?

Λογικα ειναι σαν το kraken...μεχρι να συμπληρωσει το minimum δεν θα στα εμφανισει.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, davarisx είπε

Μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν.

Έκανα mining etherium σε pool.

Μόλις μαζεύτηκαν 0.035eth το pool τα έστειλε στο πορτοφόλι που έχω στην kriptomat.io

Μετά είδα ότι το πορτοφόλι έχει σαν minimum κατάθεση 0.04 eth και δεν τα έλαβα ποτέ.

Τα έχασα οριστικά?

Δεν έχω kriptomat οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους μάλλον. 

 

Τώρα για να μην ξανασυμβεί αυτό στο μέλλον πήγαινε στο dashboard του ethermine και πάτα "settings" εκει μπορείς να βάλεις payment threshold 0,04 (ή κάτι μεγαλύτερο) για να σε πληρώνει όταν φτάσει αυτό το ποσό και να μην έχεις τα ίδια θέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Δεν έχω kriptomat οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους μάλλον. 

 

Τώρα για να μην ξανασυμβεί αυτό στο μέλλον πήγαινε στο dashboard του ethermine και πάτα "settings" εκει μπορείς να βάλεις payment threshold 0,04 (ή κάτι μεγαλύτερο) για να σε πληρώνει όταν φτάσει αυτό το ποσό και να μην έχεις τα ίδια θέματα. 

Το minimum threshold ειναι 0.1. Υπαρχουν περιορισμοι για unpaid μεγαλυτερο των 0.01 και 0.05

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

το ethermine 0.1 δεν εχει min  payout και 0.05 σε μια εβδομαδα? πως τα εστειλε χωρις να εχει συμπληρωσει ?

Μαλλον ειχε για καιρο μεγαλυτερο ποσο απο 0.01 eth οποτε τα εστειλε στο 2ο ΣΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

το ethermine 0.1 δεν εχει min  payout και 0.05 σε μια εβδομαδα? πως τα εστειλε χωρις να εχει συμπληρωσει ?

Ναι ξεχάστηκα πριν με τα δεκαδικά έτσι είναι, ίσως έγινε κάποιος λάθος στην διατύπωση ή ίσως το ethermine σου μεταφέρει το ποσό και ας είναι κάτω απο 0,05 αν περάσει πολλής καιρός; δεν ξέρω ειναι η αλήθεια. 

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το minimum threshold ειναι 0.1. Υπαρχουν περιορισμοι για unpaid μεγαλυτερο των 0.01 και 0.05

Δεν υπάρχουν περιορισμοί απλά δεν ειναι δωρεάν η μεταφορά αν κάνεις παραπάνω απο 1 μεταφορές το 24ωρο 

 

Πχ αν βγάζεις 3ΕΤΗ την ημέρα και βάλεις threshold 1ΕΤΗ θα γίνουν 3 μεταφορές η μια εκ των οποίων θα ειναι δωρεάν. 

 

Αν βάλεις threashold 3 ΕΤΗ θα γίνει μια και θα είναι δωρεάν.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

το ethermine 0.1 δεν εχει min  payout και 0.05 σε μια εβδομαδα? πως τα εστειλε χωρις να εχει συμπληρωσει ?

...και 0.01  Ανα 2 εβδομάδες. 

Πρακτικά απομόνωσε τους μικρούς under 140mhs, να πληρώνονται ανά 2βδομαδο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ooaris είπε

...και 0.01  Ανα 2 εβδομάδες. 

Πρακτικά απομόνωσε τους μικρούς under 140mhs, να πληρώνονται ανά 2βδομαδο 

αν εχεις ποσο κατω απο 0.05 μεσα και σταματησεις το σκαψιμο ,δεν θα το πληρωθεις ποτε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

αν εχεις ποσο κατω απο 0.05 μεσα και σταματησεις το σκαψιμο ,δεν θα το πληρωθεις ποτε ?

θα το πάρεις σε 2 εβδομάδες αν είναι μικρότερο απο 0,01 δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...