Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

αν εχεις ποσο κατω απο 0.05 μεσα και σταματησεις το σκαψιμο ,δεν θα το πληρωθεις ποτε ?

Όλα τα ποσά από 0.05 και άνω, πληρώνονται κάθε 7 μέρες. 

Όλα τα ποσά από 0.01 και πάνω πληρώνονται ανά 14 μέρες. 

Ενεργοί ή μη, miners. 

Μεγάλοι miners πληρώνονται οπότε γουστάρουν αλλά όχι πιο γρήγορα από 24 ώρες (πρέπει να το ορίσουν αυτοί αλλιώς θα πάνε στην κατηγορία εβδομάδας) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

αν εχεις ποσο κατω απο 0.05 μεσα και σταματησεις το σκαψιμο ,δεν θα το πληρωθεις ποτε ?

 

Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

θα το πάρεις σε 2 εβδομάδες αν είναι μικρότερο απο 0,01 δεν ξέρω. 

Θα το παρεις μινιμουμ μετα απο 2 εβδομαδες μαξιμουμ το ΣΚ μετα τις 2 εβδομαδες. Αυτο για ποσα 0.01<χ<0.05

0. You start mining on Monday, 01.03.2021. Your threshold does not matter - This will be paid automatically.
Since payouts are only on weekends, it will be paid out after 20 days - on the weekend after 14 days.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχω σημειώσει 15% μείωση σε eth profit τις τελευταίες 10 μέρες. Το difficulty ανεβαίνει με μεγάλους ρυθμούς και δεν θα είναι καλά τα πράματα τους επόμενους μήνες μέχρι το γνωστό EIP.

Κυκλοφόρησε και φήμη για full eth2 τον Οκτώβριο. Δεν είναι καλά τα πράματα για αυτούς που πήραν τώρα κάρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα παιδια, ξεκινησα κ γω το σπορ προχτες με μια 3070 aorus master. εχω προβλημα με πολλα incorrect shares οταν βαζω ρυθμισεις που βλεπω standard σε αλλους στο ιντερνετ.

δλδ -400 core, +1300 ram, 50% p.limit /60-70% fans

οταν βαζω τις μνημες στα 1300 ή οταν χαμηλωνω το p.limit για να πεσει η καταναλωση , μπορει να εχω και 15%  incorrect shares σε 20 λεπτα. προς το παρον εχτρεχε με αυτες τις ρυθμισεις που βλεπετε κ ειχα περιπου 1% ολο το βραδυ.

εχω δοκιμασει αρκετους συνδυασμους, αλλα ειχα αρκετα in.shares οταν εδινα μνημες η χαμηλωνα ρευμα.

τι θα μπορουσα να βελτιωσω , εχετε καποια ιδεα?

MVIMG_20210321_113027.jpg.98d0b522c6e7d9bd7ef467e39a268138.jpg

 

Επεξ/σία από demmian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ερώτηση: σκέφτομαι να δοκιμάσω να κάνω mining με Trex. Δεν έχω καθόλου ιδέα.

Το κατέβασα. Άνοιξε εκεί το ETH-ethermine.bat και δεν έχω ιδέα τι διεύθυνση πρέπει να βάλω; Μπορώ να βάλω το πορτοφόλι της Binance; Βλέπω μια διεύθυνση στο deposit Eth ERC20 Address. Είναι ο σωστός τρόπος ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, omitziz είπε

Έχω σημειώσει 15% μείωση σε eth profit τις τελευταίες 10 μέρες. Το difficulty ανεβαίνει με μεγάλους ρυθμούς και δεν θα είναι καλά τα πράματα τους επόμενους μήνες μέχρι το γνωστό EIP.

Κυκλοφόρησε και φήμη για full eth2 τον Οκτώβριο. Δεν είναι καλά τα πράματα για αυτούς που πήραν τώρα κάρτες

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Αυτό φαίνεται και στις αγγελίες που πυκνώνουν οι πωλήσεις rig.

Εγώ την παλεύω με μια 6800χτ και μέχρι στιγμής έχει βγάλει καλό profit.

Καθαρά για χαβαλε ασχολούμαι όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
20 λεπτά πριν, demmian είπε

καλημερα παιδια, ξεκινησα κ γω το σπορ προχτες με μια 3070 aorus master. εχω προβλημα με πολλα incorrect shares οταν βαζω ρυθμισεις που βλεπω standard σε αλλους στο ιντερνετ.

δλδ -400 core, +1300 ram, 50% p.limit /60-70% fans

οταν βαζω τις μνημες στα 1300 ή οταν χαμηλωνω το p.limit για να πεσει η καταναλωση , μπορει να εχω και 15%  incorrect shares σε 20 λεπτα. προς το παρον εχτρεχε με αυτες τις ρυθμισεις που βλεπετε κ ειχα περιπου 1% ολο το βραδυ.

εχω δοκιμασει αρκετους συνδυασμους, αλλα ειχα αρκετα in.shares οταν εδινα μνημες η χαμηλωνα ρευμα.

τι θα μπορουσα να βελτιωσω , εχετε καποια ιδεα?

κατέβασε το oc στις μνήμες. Το ότι δουλεύει σε κάποιον τυχαίο στο internet δεν λέει κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


οταν έλεγα εγώ «μακριά από nicehash» μου την είπατε ότι είμαι  κακοπροαίρετος κ επιθετικός!

τωρα τα λέει κ ο Κυριτσης (η ιερή παντόφλα) 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, omitziz είπε

Έχω σημειώσει 15% μείωση σε eth profit τις τελευταίες 10 μέρες. Το difficulty ανεβαίνει με μεγάλους ρυθμούς και δεν θα είναι καλά τα πράματα τους επόμενους μήνες μέχρι το γνωστό EIP.

Κυκλοφόρησε και φήμη για full eth2 τον Οκτώβριο. Δεν είναι καλά τα πράματα για αυτούς που πήραν τώρα κάρτες

συμφωνω...πτωση αρκετη στο ethermine...μιας και ειμαι απ την αρχη εκει χωρις να αλλαζω pools

ο Vitalic εχει βαλει πλωρη να επισπευσει τις διαδικασιες και μετα και τη συναντηση της Παρασκευης, ο Bits Be Trippin τα λεει...

https://www.youtube.com/watch?v=a1xvlw-PY4Y

κατι μπορει να παιχτει με την εφαρμογη του MEV σε συνεννόηση βεβαια πρωτα με τα pool, αλλα ειναι ακομα ολα σχετικα...

τα asics εχουν κερδισει παντως προς το παρον κατα κρατος  σε σχεση με τις gpu και μεχρι να το πανε στο ETH 2.

και ελεγα να παρω αλλη μια καρτουλα ακομα...αλλα τωρα το σκεφτομαι

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, billgeo είπε


οταν έλεγα εγώ «μακριά από nicehash» μου την είπατε ότι είμαι  κακοπροαίρετος κ επιθετικός!

τωρα τα λέει κ ο Κυριτσης (η ιερή παντόφλα) 🤣🤣

Aφού το είπε και ο Κυρίτσης, ε τέλος. 9/10 λέει λαλακίες, αλλά όχι ντάξει, αφού ο Κυρίτσης δίνει αξία στην άποψη σου να το βγάλουμε το nicehash.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
24 λεπτά πριν, GKat76 είπε

συμφωνω...πτωση αρκετη στο ethermine...μιας και ειμαι απ την αρχη εκει χωρις να αλλαζω pools

ο Vitalic εχει βαλει πλωρη να επισπευσει τις διαδικασιες και μετα και τη συναντηση της Παρασκευης, ο Bits Be Trippin τα λεει...

https://www.youtube.com/watch?v=a1xvlw-PY4Y

κατι μπορει να παιχτει με την εφαρμογη του MEV σε συνεννόηση βεβαια πρωτα με τα pool, αλλα ειναι ακομα ολα σχετικα...

τα asics εχουν κερδισει παντως προς το παρον κατα κρατος  σε σχεση με τις gpu και μεχρι να το πανε στο ETH 2.

και ελεγα να παρω αλλη μια καρτουλα ακομα...αλλα τωρα το σκεφτομαι

Μια από τα ίδια και εγώ , οι 3060 από το πλαίσιο πάνε για ακύρωση , τις 3060ti που περιμένω αρχές Απρίλη θα πάνε σε φίλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, GKat76 είπε

τα asics εχουν κερδισει παντως προς το παρον κατα κρατος και μεχρι να πανε στο ETH 2.

και ελεγα να παρω αλλη μια καρτουλα ακομα...αλλα τωρα το σκεφτομαι

Γιατι το λες αυτο απο τη στιγμη που πχ στο nicehash profitabilyty βγαζει τα asics να μπαινουν μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Herald είπε

Aφού το είπε και ο Κυρίτσης, ε τέλος. 9/10 λέει λαλακίες, αλλά όχι ντάξει, αφού ο Κυρίτσης δίνει αξία στην άποψη σου να το βγάλουμε το nicehash.

Ναι σωστά, μαλακιες λέει ο Κυριτσης και όχι ο Linus με το πληρωμένο του βίντεο!
Και το ίδιο μαλακιες λένε και 10αδες αλλά βίντεο στο YouTube (χωρις Σπόνσορες), και 10αδες φόρουμ ποστ, και 10αδες άρθρα σε cryptoblogs! 
Ναι, δίκαιο έχεις! Έτσι είναι!

Επεξ/σία από billgeo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, omitziz είπε

Μια από τα ίδια και εγώ , οι 3060 από το πλαίσιο πάνε για ακύρωση , τις 3060ti που περιμένω αρχές Απρίλη θα πάνε σε φίλους.

Στον @Herald δηλαδή;;; 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...