Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Για μαι 2060 με 60 βαθμους core και 80 hotspot, ειναι πολυ για Mining? Κλασικα δεν υπαρχουν δεδομενα για vram. 

Βλεπω και αλλους στο reddit με τετοιες θερμοκρασιες και δεν ξερω αν ειναι οκ

Εγώ έχω 42 και 56 αντίστοιχα με 60% fans.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εγώ έχω 42 και 56 αντίστοιχα με 60% fans.. 

Ειδα αρκετους στο reddit με 60 βαθμους core. Και στο gpuz και στο hwinfo τα thermal performance limit in NO, οποτε νομιζω ειναι οκ. Απλα δεν θελω να παθει η καρτα του παιδιου για 2 ευρω/μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Το trezor αξίζει; Έχω ακούσει ότι είναι από τα πιο αξιόπιστα.

Αξιζει επειδή είναι vfm όπως το keepkey και άλλα. Είναι ψιλά στην λίστα αλλά δεν ειναι το πιο αξιόπιστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, DimitrisJimmys είπε

Έχω μια απορία. Εάν βάλω pci e risers x16 σε slot x4 από την motherboard τότε θα είναι χ16 για την κάρτα? Ρωτάω για σκέφτομαι ν βάλω 4 3060 σε msi gaming m5 modo που έχει 3 slots και είναι x8x8x4. 

οι 3060 θελουν x16 για να παίξουν με τον dev driver.  Για τις 4 η παλιο xeon + server board. 

9 λεπτά πριν, ooaris είπε

Αξιζει επειδή είναι vfm όπως το keepkey και άλλα. Είναι ψιλά στην λίστα αλλά δεν ειναι το πιο αξιόπιστο. 

Πολυ καλύτερο απο το ledger , εκτός εαν σου αρέσει να λαμβάνεις καθημερνά phising mails ( ολη την βαση τους πήραν).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ειδα αρκετους στο reddit με 60 βαθμους core. Και στο gpuz και στο hwinfo τα thermal performance limit in NO, οποτε νομιζω ειναι οκ. Απλα δεν θελω να παθει η καρτα του παιδιου για 2 ευρω/μερα

Πολλοί μου φαίνονται οι 60 βαθμοί πάντως, όχι ότι θα πάθει τίποτα αλλά για eth καίει 90w όλα και όλα. 60 βαθμοί για 90w είναι πολλοί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Πολλοί μου φαίνονται οι 60 βαθμοί πάντως, όχι ότι θα πάθει τίποτα αλλά για eth καίει 90w όλα και όλα. 60 βαθμοί για 90w είναι πολλοί..

125w καιει. Του δινει επιλογη μεχρι 73%pl (και αλλους που ειδα, τοσο εχουν)

Δεν ξερω, τον ρωτησα και ποια 2060 εχει τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

125w καιει. Του δινει επιλογη μεχρι 73%pl (και αλλους που ειδα, τοσο εχουν)

Δεν ξερω, τον ρωτησα και ποια 2060 εχει τωρα

μπορείς να το κάνεις να πάει πιο κάτω η τάση. πας στο curve και πατάς L στο τέρμα αριστερά σημείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

μπορείς να το κάνεις να πάει πιο κάτω η τάση. πας στο curve και πατάς L στο τέρμα αριστερά σημείο..

Θα το δοκιμάσουμε. Το ότι το βάλαμε - 502 (τέρμα αριστερά) δεν είναι το ίδιο? 

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Θα το δοκιμάσουμε. Thx 

Εννοείται πάτα πρώτα ένα reset to defaults στο afterburner να πάει η curve στα ίσα της..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Εννοείται πάτα πρώτα ένα reset to defaults στο afterburner να πάει η curve στα ίσα της..

Ναι προφανώς. Το έγραψα και πάνω αλλά δεν το είδες μάλλον. Το να πάει τέρμα αριστερά το core clock (-502) δεν είναι το ίδιο? Γενικά είδα ότι τραβάει 1.0+mv ο πυρηνας και μάλλον με αυτόν τον τρόπο πάει πιο κάτω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Ναι προφανώς. Το έγραψα και πάνω αλλά δεν το είδες μάλλον. Το να πάει τέρμα αριστερά το core clock (-502) δεν είναι το ίδιο? Γενικά είδα ότι τραβάει 1.0+mv ο πυρηνας και μάλλον με αυτόν τον τρόπο πάει πιο κάτω 

όχι δεν είναι το ίδιο. πρέπει με την καμπύλη ώστε να λοκάρεις το πιο χαμηλό σημείο (συνχότητα, τάση). Εδώ είμαι εγώ..
741022418_.png.3cae865bd4c0b461412eb2d857f7b991.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, doubleh είπε

Καλημέρα,

κατάφερες να το λύσεις; αν ναι, μπορείς να μοιραστείς τον τρόπο; εδώ ή σε πμ; σ ευχαριστώ

Καλησπέρα. Διάβασα ότι χρειάζεται μητρική με gen3 ή gen4 pci. Οπότε στήνω έναν g5905 με 1200 μητρική για να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

οι 3060 θελουν x16 για να παίξουν με τον dev driver.  Για τις 4 η παλιο xeon + server board. 

Πολυ καλύτερο απο το ledger , εκτός εαν σου αρέσει να λαμβάνεις καθημερνά phising mails ( ολη την βαση τους πήραν).

 

Έχω μια modo την msi gaming m5 πως μπορώ να βάλω 4 3060 χ16 με το dev driver ναδουλεψουν ?

2 ώρες πριν, billgeo είπε

Τι εννοεις "risers x16"?

Ποσταρε link ή φωτο. 

Μαλλον εννοεις τα risers που ειναι X1 σε X16. Οποτε, οχι, για την καρτα θα ειναι X1 (ουτε 4 ουτε 16 φυσικα)

Εμενα μου Logαρει κανονικα

Θέλω να πω πως μπορώ να βάλω 4 3060 να δουλέψουν σε μια modo msi gaming m5? Διάβασα κάπου ότι μπορείς με riser να μετατρέψεις από x4 η x8 σε x16. Έτσι θα μπορέσουν και οι 4 να δουλεύουν σωστά με τους dev drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
42 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Έχω μια modo την msi gaming m5 πως μπορώ να βάλω 4 3060 χ16 με το dev driver ναδουλεψουν ?

Θέλω να πω πως μπορώ να βάλω 4 3060 να δουλέψουν σε μια modo msi gaming m5? Διάβασα κάπου ότι μπορείς με riser να μετατρέψεις από x4 η x8 σε x16. Έτσι θα μπορέσουν και οι 4 να δουλεύουν σωστά με τους dev drivers.

Είπαμε τόσες φορές τι θες ...

Μητρική με τέσσερα pcie v3 x16 και ανάλογη cpu να τα σηκώσει.

Ούτε risers ούτε κάρτες ούτε μύδια ούτε στρείδια.

Το ποιο οικονομικό είναι X79 + ένας xeon.

Αποψη μου να πουλήσεις τις κάρτες με καπέλο , ο μόνος τρόπος να βγάλεις κέρδος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...